gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ceylan - Etek Sarı

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Etek sarı sen etekden sarışan sarışan Etek sarı sen etekden sarışan sarışan

Kurban olam beydoğanın karışan karışan

Kurban olam beydoğanın karışan karışan

Vay

Sordum soruşturdum kimin yarışen lele yarışen

Sordum sual ettim kimin yarışen yarışen

Ben sormadan dolu gibi dökili dökılı

Ben sordukça gözlerinden yaş geli yaş geli

Vay

Bir gömlek diktirdim golü düğmeli düğmeli

Bir gömlek diktirdim golü düğmeli düğmeli

Herkes kaderine boyun eymeli lele eymeli

Herkes kaderine boyun eymeli anam eymeli

Vay

Deli gönlüm çirkine bel bağlama bağlama

Soyka gönlüm çirkine bel bağlama bağlama

Sevdiyim yar malatyaya deymeli lele deymeli

Sevdiyim yar arguvana deymeli deymeli

Vay

Aman taşlar

Fırat gözlüm... öldüm aney

Fırat gözlüm ay ay ay ayyy ayyyy

Ah gönlüm ne mı çekmiş ah anam

Demesen ki dert gördüm ay ay ayyy

Ceylan - Etek Sarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sarimsak

sarimsak

Sarımsak 1000 yılı aşkın bir süredir adeta ilaç niyetine tüketilmektedir. Milattan 1500 yıl önce, Mısırlı bir doktorun, 22 sarımsak reçetesi vardı. Başağrıları, boğaz ağrıları ve halsizlik gibi rahatsızlıkların tedavisinde sarımsak öneriliyordu. Mısır'daki en büyük piramiti inşa eden işçilerin güç kazanmak için bol bol sarımsak yedikleri söylenir. YARARLARI Kan pıhtılaşmasını önler. Kansere...
  2. Sarımsak

Sarımsak

Sarımsak veya sarmısak (Allium sativum L.), 25-30 cm yükseklikte, yeşilimsi beyaz veya pembe çiçekli, otsu bir kültür bitkisidir. Nadir olarak tohum bağlar. Bu nedenle soğancıkları (diş) ile üretilir. Ülkemizde 8ÜBeyaz sarımsak8221; ve 8ÜSiyah sarımsak8221; olmak üzere 2 çeşit yetiştirilmektedir. Vatanının orta Asya stepleri olduğu sanılmaktadır. Beyaz veya pembemsi renkli, az adette...
  3. Ceylan

Ceylan

Güzel kadına, cariyeye, çocuğa ve güzel bir kadından mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Geyik.)Rüyada ceylan görmek önemli bir haber alınacağını belirtir. Evlilik,muyluluk,güzellik zarafet ve aşka işarettir.Ceylan vurmak:bir kadının avucuna düşmek,ormanda ceylan görmek:sonu hüsran olan karşılıksız aşka yorumlanır.Ceylan sürüsü görmek: yeni bir işe atılacağınıza işarettir. Rüyayı gören kimse...
  4. sarımsak

sarımsak

Temmuz-Agustos aylari arasinda beyaz veya pembemsi renkli çiçekler açan, 20-100 cm boylarinda çok yillik otsu bir bitki. Sarımsak diye de tâbir edilir. Vatani Orta Asya’dir. Toprak altinda büyükçe bir sogani bulunur. Yapraklari uzun, yassi, bugday yapragi gibidir. Çiçekler, küre seklinde olup, bir semsiyeyi andiran dallar ucunda toplanir. Meyveleri siyah renkli tohumlar tasiyan bir kapsüldür....
  5. Ceylan - Türkülerin Ceylanı 2009

Ceylan - Türkülerin Ceylanı 2009

Son günlerde köpegine swaroswki taşlarla yaptırdığı kostümle gündemde olan Ceylan Türkilerin Ceylanı adını verdiği yeni bir albüm piyasaya çıkardı...Şimdi albüm tanıtına geçiyorum arkadaşlar :tik: 01 Ceylan – Arguvana Gidemem 02 Ceylan – Yeminim Var 03 Ceylan – Mardine 04 Ceylan – Saçımın Akına Bakma Sultanım 05 Ceylan – Yetiş 06 Ceylan – Kader Bize Gülecekmiş Ne Zaman 07 Ceylan – Yüksek...

Sayfayı Paylaş