gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Çikolata ile bebek mutlu anne mutlu:)

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

bebek çikolataları bursa bebek çikolataları çikolatası bursa Çikolatayı her bayan kesinlikle çok sever diye düşünüyorum hamile bayanların bu dikkatli beslenme döneminde çikolatanın mutluluğu bebeğede geçirdiğini biliyormuydunuz meleklerim?:):):)

Finlandiya'da yapılan bir araştırmaya göre, çikolata sadece yiyen kişiyi mutlu etmiyor. Gebeyken yenilen çikolata, hem anneyi hem de bebeği mutlu ediyor.

''New Scientist'' dergisinde yayımlanan haberde, hamileyken her gün çikolata yiyen kadınların bebeklerinin daha hareketli olduğu ve daha sık güldüğü belirtildi.
    Helsinki Üniversitesi'nde görevli Katri Raikkönen, çikolatadaki mutluluk veren maddelerin anneden bebeğe geçtiğini tahmin ettiğini söyledi.

300'den fazla kadının hamileyken yedikleri çikolata miktarını kaydeden bilim adamları, doğumdan sonra da bebeklerin davranışlarını 6 ay süreyle izlediler.

Raikkönen, araştırma sonucunda, düzenli olarak her gün çikolata yiyen annelerin bebeklerinin daha hareketli olduğunun, daha sık güldüğünün ve daha az korktuğunun ortaya çıktığını söyledi.

Bilim adamları, bebeğin mutlu olmasının sadece çikolatayla açıklanamayacağını, başka bilinmeyen faktörlerin de rol oynadığını kaydettiler.

Bade01 bunu beğendi.
  2. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler canım ben hamileyken canın çikolata istemişti devamlı yedim hala da severim yerim

3. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    bende çikolata severim abla ama evlensem ve hamile olsam kesin meyveli yoğurt çok yerim hem sevdiğim için hemde bebeğim için :D

4. simsarrr46

simsarrr46 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bol bol çikolota yiyecem yaşasınnnn:))))

5. reyhannn

reyhannn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ay bilmiyodum çok hoşmuş:)ama ben hamileyken çok kilo almıyım diye bol bol yemedim wala demekki o yüzden bebeğimin kaşları şimdi şürekli çatık:)haha

6. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Onceden her gece uykudan kalkar yerdim. Hamile kaldigim gunden beri gormeye bile dayanamiyorum .

7. jnevin

jnevin Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hamile değilim ama feci seviyorum ama kilo alıyom

8. istpamuk

istpamuk Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence doğrudur çikolata gerçekten mutluluk veriyor.

9. yarennnnnnn

yarennnnnnn Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben normalde çok yemezdim ama hamileliktenmidir nedir canım sürekli tatlı şeyler istediğinde ilk aklıma gelen şey çikolataçok seviyorum bebeğimde seviyor gibi her çikolata yediğimde oynuyor kıpır kıpıryupis

Çikolata ile bebek mutlu anne mutlu:) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlu anne baba olmak...

Mutlu anne baba olmak...

Aile içinde yaşanılan her şey çocuğun davranışlarını, duygularını ve tutumlarını belirliyor. Aile, bir çocuğun sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için gerekli birincil ortam. Acıbadem Bursa Hastanesi Çocuk Eğitimi ve Gelişimi Uzmanı Pedagog Şebnem Çoban, aile içinde yaşanılan her şeyin çocuğun davranışlarını, duygularını ve tutumlarını belirlediğini belirterek, sağlıklı kişilik gelişimin...
  2. mutluyum...

mutluyum...

bugün benim doğum günümm
  3. Bebeğimi nasıl mutlu ederim ?

Bebeğimi nasıl mutlu ederim ?

bebeğimle hangi oyunları oynayabilirim bebeğimle oyun oyunlar oynayabileceğim oyunlar en büyük bebek Bebeğinizin sizin için çok değerli olduğu şüphesiz bir gerçek. Peki ya en değerli varlığınızı mutlu etmenin yollarını biliyor musunuz? 1-)Bebeğinizle birlikte oyun oynamak onun için en büyük mutluluktur. Onunla içinizden geldiği gibi oyun oynayabilirsiniz. Bu hem sizi hem de onu son...
  4. Çikolata anne karnındaki bebeği de mutlu ediyor

Çikolata anne karnındaki bebeği de mutlu ediyor

gebelikte çikolata anne karnında gülen bebek anne karnında bebek nasıl korunur Finlandiya’da yapılan bir araştırmaya göre, çikolata sadece yiyen kişiyi mutlu etmiyor. Gebeyken yenilen çikolata, hem anneyi hem de bebeği mutlu ediyor. “New Scientist” dergisinde yayımlanan haberde, hamileyken her gün çikolata yiyen kadınların bebeklerinin daha hareketli olduğu ve daha sık güldüğü belirtildi....
  5. Anne karnında bakalım bebeğimizi neler mutlu ediyor??

Anne karnında bakalım bebeğimizi neler mutlu ediyor??

İLK ÜÇ AYLIK DÖNEM (0-12 hafta) Kendinizi çikolatayla şımartın 300 hamile kadın üzerinde yapılan bir araştırma; 40 hafta boyunca her gün çikolata yiyen annelerin 6 aylık bebeklerinin daha fazla gülümseyip kahkaha attıklarını ortaya koydu. Yürüyüşe çıkın Egzersiz yapmak, bebeğinizin beyninin daha iyi çalışmasını sağlar. Yürürken oluşan sallanma hareketi, bebeğinizin kendisini daha rahat ve...

Sayfayı Paylaş