gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

çikolatalı lezzet topları!

Konu, '* Diyet Özel Menü' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

diyet çikolata topları KAÇ KİŞİLİK: 8
    HAZIRLAMA SÜRESİ: 25 dk
    PİŞME SÜRESİ: 15 dk

Malzemeler:

1 çay bardağı (80 gr) eritilmiş tereyağı

Yarım kahve fincanı (30 gr) tozşeker

90 gr bitter çikolata

1 çay bardağı ince çekilmiş (40 gr) fındık

1 yumurta sarısı

Birkaç damla rom (veya likör)

1 çorba kaşığı kakao

Hazırlanışı:

* Tereyağını eritip ılınmaya bırakın. Tozşeker ilave edip bir kâsede iyice çırpın.

* Çikolatayı ufalayıp benmari usulü eritin. Tereyağlı karışıma ilave edip karıştırın. Fındık, yumurta sarısı ve romu ekleyip katılaşıncaya kadar buzlukta bekletin.

* Ellerinizi kakaoya bulayın. Karışımdan küçük parçalar koparıp elinizde yuvarlayın. Küçük kağıt kalıplara yerleştirip buzdolabında 15 dakika bekletin ve servis yapın.

Bu yemeğin 1 porsiyonu 200 kaloridir.

çikolatalı lezzet topları! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lezzet

Lezzet

Rüyasında yediği, içtiği şeylerden memnun olan kimse hayatından da memnundur
  2. Topuz

Topuz

Şiddet ve sıkıntıya, ümitsizliğe; durumuna uygun arkadaşa, Sapı olmayan topuz menfaatsiz hizmete, eşyasız kadına delalet eder.Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Rüyada topuz görmek, ümitsizlik, siddet ve sikintidir. Eger topuz sap ve...
  3. Damla Çikolatalı Top Kek Tarifi

Damla Çikolatalı Top Kek Tarifi

Damla Çikolatalı Top Kek Tarifi istiyorum sizden tarifi bilen tüm bacılar ablalar sizi bu sayfaya tarifi yazmanız için davet ediyorum.
  4. Resimli Damla Çikolatalı Top Kek yapılışı

Resimli Damla Çikolatalı Top Kek yapılışı

Resimli Damla Çikolatalı Top Kek Tarifi Damla Çikolatalı Top Kek Yapılışı Merhaba Sevgili Mele'ler bu yazımızda vereceğimiz Damla Çikolatalı Top Keki emin olun ki çocuklarınız çok sevecek ve size bir daha yapmanız için ısrar edecek :) İşte size Damla Çikolatalı Top Kek yapılışı Melek'lerim. Damla Çikolatalı Top Kek Malzemeler 3 Yumurta 1 Su bardağı toz şeker 1 Çay bardağı süt 1 Çay...
  5. Ev Yapımı Harika Bir Lezzet Çikolatalı Kestaneli Pasta

Ev Yapımı Harika Bir Lezzet Çikolatalı Kestaneli Pasta

Çikolatalı Kestane Pastası Nasıl Yapılır Ev Yapımı Çikolatalı Kestane Pastası Sevgili melekler, ziyafte sofralarının en sevilen bölümü tatlı servisi zamanıdır. Ağızların tatlanacağı, muhteşem lezzetlerle tanışılacak o anlar için sizlere ev yapımı çikolatalı kestane pastası tarifini önerebiliriz. Kışın soğuk havalarda kebap yaptığımız kestanenin pek çok faydası olduğu gibi içerdiği yüksek...

Sayfayı Paylaş