gebe
  1. Onurlu_Deniz

Onurlu_Deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

çimenin faydası

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Onurlu_Deniz tarafından paylaşıldı.

çimenin faydaları çimeni evdede yapabiliriz buğdayı ekin bikaçgün bekleyin
    Çimen Suyu K, E, C, A, B, B12 , B9 , B8 , B6 , B3 , B2 ve B1 Gibi Vitaminler İçerir
    K, E, C, A, B, B12 , B9 , B8 , B6 , B3 , B2 ve B1 gibi vitaminler içeren `çimen suyu`nun içindeki mineraller de bir o kadar fazla: Bakır, demir, magnezyum, potasyum, manganez, iyot, kalsiyum, fosfor, selenyum, sülfür, bakır, çinko sodyum, bor , krom, kobalt ve molibden. Çimen suyu yüzde 70 oranında klorofilden oluşuyor. Klorofil ise ışığın `ilk ürünü` olduğu için diğer bütün elementlerden daha fazla ışık enerjisi içeriyor. Tanınmış beslenme uzmanı Bernard Jensen , çimen suyunun sindirilmesinin sadece birkaç dakika aldığını ve bu süreçte çok az vücut enerjisi tüketildiğini belirtiyor. FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR
    Çimen suyunun faydalarından bazıları ise şöyle:
    - Kanı temizleyip kan dolaşımını düzenler
    - Hemoglobin üretimini artırır
    - Diş çürümelerini önler
    - Ağızda 5 dakika tutulursa diş ağrılarını keser , dişetlerini temizler
    - Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar
    - Toksik ve kanserojen maddeleri nötralize eder
    - Karaciğeri temizler
    - Kan şekerini düzenler
    - Saçların aklaşmasını engeller
    - Sindirim sistemini düzenler
    - AIDS `in önlenmesine yardımcı olur
    - Vücuttaki ilaç artıklarını temizler
    - Kötü bakteri oluşumunu engeller
    - Vücuttan ağır metalleri temizler
    - Cildi yeniler
    - **** hormonlarını düzenler
    - Tansiyonu düşürür

çimenin faydası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çimen

Çimen

Sulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine, Yer çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine; Kur'an-ı Kerim'i okulup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye, Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Ceennet'te olduğuna delalete eder.Imam Nablusî buyuruyor ki: Rüyada çimen görmek mutluluktur. Rüyada bahçenizi çimlendirdiginizi görmek,...
  2. çimende yüzen dev insan heykeli

çimende yüzen dev insan heykeli

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Diyette Çimen Suyunun Şifaları

Diyette Çimen Suyunun Şifaları

Çimen Suyu İçinde 100`den Fazla Vitamin ve Enzim Barındırırİçinde 100`den fazla vitamin ve enzim barındıran ve özel yetiştirilmiş çimlerden elde edilen `çimen suyu`, kanı yenileme özelliğiyle dikkat çekiyor. Tadı pek de hoş olmadığı için genelde tek yudumda içilen ve ağız tadını düzeltmek için peşinden bir dilim portakal yenen bu ilginç içecek hakkında 10`dan fazla kitap yazıldı. Özel...
  4. çimen gözlüme...

çimen gözlüme...

canım sen gerçekten canımsın.biz hep ayrı olsakta sen içimde kalbimdesin.ne sen bana ne ben sana hiç doyamadık birbirimize.çok korkuyorum sana birşey olcak bir kör kurşun gelecek diye.bak ağlayarak yazıyorum bitanem seni çok seviyorum ve çoooook özlüyorum.şuanda gelsede bir sarılsam şöyle bir koklasam diyorum.biz seninle artık tek beden tek kalp olduk, sana çok hasretim canım.diliyorum şu 2.5...
  5. Çimen Suyunun İnanılmaz Faydaları!

Çimen Suyunun İnanılmaz Faydaları!

çimen suyu, çimen suyunun yararları, çimen suyunun faydaları Sevgili melekler, yemyeşil görüntüsüyle kalplere huzur veren, kokusuyla tazeliği ve baharı anımsatan çimen suyunun meğer ne özellikleri varmış da haberimiz yokmuş. Eminiz siz de duyduklarınıza çok şaşıracak, okudukça hayretlere düşeceksiniz :) Çimen suyu saçların beyazlamasını engelliyor. Bir hafta içinde büyüyen...

Sayfayı Paylaş