gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çocuğum 1 yaşını geçti ne zaman yürüyecek

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızım 1 yaşını geçti ve hala yürümüyor. Normal mi bu ? Çocuklar kaç yaşına kadar yürürler ? Gerçi ben de geç yürümüşüm ama :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çocuğunun yaşı 1 ila iki arasında değişen her annenin kafasındaki en önemli soru bebeğinin ne zaman yürümeye başlayacağıdır.
    Öncelikle belirtmek gerekir ki her çocuğun gelişimi farklı olduğu gibi yürüme zamanı da farklıdır. Peki ne zaman endişelenmek gerekir?

Eğer çocuğunuz sürekli parmak uçlarına basıyorsa ve 18. ayda yürümüyorsa sorun olabileceği düşünülmelidir. Bebeklerin ilk yıl, ayda 1 kez doktor kontrolünün yapılması bu konudaki aksamalara gecikmeden tanı konması ve uygun tedavilerin başlanmasını sağlayacaktır. Bebeğin gelişim sürecinde bir sağlık sorunu yoksa ailenin kesinlikle etkili olduğu tek alan konuşmadır. Bunun dışında bebek hazır olduğunda, kas gelişimi izin verdiği zaman oturacak, sıralayacak ve yürüyecektir.

çocuğum 1 yaşını geçti ne zaman yürüyecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 1-3 yaşında çocuklarda beslenme...

1-3 yaşında çocuklarda beslenme...

bebekler günde ne kadar süt içmeli çocuklar günde ne kadar süt içmeli bebekler 15 aylık bebek 1 yaşındaki bebek Bebeğin bir yaşına girmesiyle birlikte beslenmesine gösterilen özen azalıyor. Beslenme uzmanı Ayşegül Bahar 1-3 yaşlarında beslenmede dikkat edilecek noktaları ve yapılan hataları anlatıyor. Bir çocuğun sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanabilmesi ve gelişimini sağlıklı...
  2. çocuğunuz 1 yaşını doldurduğu halde yürüme belirtisi göstermiyorsa ne yapılabilir?

çocuğunuz 1 yaşını doldurduğu halde yürüme belirtisi göstermiyorsa ne yapılabilir?

çocuklarda geç yürüme bebeklerde yürüme yaşı bebeklerde geç bebeklerin yürümesi için ne yapmalı Sağlıklı bir çocuğun 18. aya veya 2 yaşa ulaşmadan yürüyebilmesi beklenmektedir. Ancak çocuk, konuşmada olduğu gibi diğer gelişim alanlarında da gecikme gösterebilir. Bu konuda öncelikle, çocuğunuzun diğer alanlardaki gelişimini göz önüne alın. O, dik oturabiliyor mu ve emekleyebiliyor mu? Büyük...
  3. ‎1-3 yaş çocuklara oyunlar

‎1-3 yaş çocuklara oyunlar

3yaş oyunları 1 3 yaş eğitici oyunlar 5 yaş dini oyunlar 3 dini 3yaş oyunları oyna Meleklerim artık bebeklerimi oyunlarla eğitiyoruz. Hem de bu eğitim için çocuğun 5 yaş civarı olmasını beklemeden. İşte sizler için derlediğim eğitici oyunlar. Çal Kapıyı Çal kapıyı çal ( Sağ elin işaret parmağıyla alna vurularak, kapı çalma... öykünmesi yapılır ) Bak pencereden ( her iki elin işaret ve baş...
  4. İlkokul yaşı kaça düştü 5 yaşındaki çocuklar ne zaman kayıt olacak ?

İlkokul yaşı kaça düştü 5 yaşındaki çocuklar ne zaman kayıt olacak ?

5 Yaşındaki çocuklar ne zaman hangi tarihte okullara kayıt olacaklar ? Bununla ilgili bir haber var mı ? Çocukların okul aşı biliyorsunuz düşürüldü sevgili melekler. Bakalım bu kadar küçük çocuklar okula giderken ne gibi arızalar çıkartacaklar. Bununla ilgili haberin detayında ve devamında şunlar söyleniyor. 60 aylık Çocukların Okul Kayıtları nasıl olacak? Milli Eğitim Bakanlığı Temel...
  5. 1-2 Yaş Çocuğu Neler Yemeli ?

1-2 Yaş Çocuğu Neler Yemeli ?

Oğlum 1.5 yaşında ve yemek seçiyor, ben de üstelemiyorum ama yanlış yaptığımı da biliyorum.Lütfen bana 1-2 yaş çocuğu beslenmesi hakkında bilgiler verirmisiniz ?

Sayfayı Paylaş