gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Çocuklarımıza Mutlaka Meyve Yedirmeliyiz

Konu, 'Çocuk Bakımı' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

bebeğime ne yedirmeliyim bebeğim 7 aylık ne yedirmeliyim 6 aylık bebeğime ilk bebegim 6 [​IMG] Çocukların beslenmesinde meyvelerin önemli bir yeri bulunuyor. Antioksidan görevi gören, soğuk algınlığına karşı direnci artıran meyveler, kalp ve kanser hastalıklarından da koruyor.

Günlük meyve tüketimi, 6 ay-1 yaş arasında 1 porsiyon, 1-6 yaş arası 2 porsiyon, 6-16 yaş arası ise 3-4 porsiyon olarak öneriliyor.

Alman Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlarından Dr. Gökçe Baslo, meyvelerin çocuk sağlığı ve beslenmesindeki önemini anlattı:

"Çocukların beslenmesinde meyvelerin çok önemli bir yeri olduğu bilinmektedir. Sağlıklı beslenme, protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve minerallerin beslenme programında dengeli dağılımı ile mümkündür. Unutulmamalıdır ki doğru beslenme alışkanlığı edinilmesi bebeklikten itibaren başlayan bir süreçtir.

Günümüzde bebeklerin ilk altı ay sadece anne sütü ile beslenmesi ve altıncı aydan sonra ek gıdalara başlanarak emzirmenin iki yaşına kadar sürdürülmesi önerilmektedir. Bebeklere ilk başlanacak ek besinler arasında meyve püreleri önemli bir yer tutmaktadır. Genellikle şeftali ve elma püresi başlangıç meyveleri olarak önerilmektedir."

2. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Çocuklarımıza Mutlaka Meyve Yedirmeliyiz
    emeğinize sağlık...

Çocuklarımıza Mutlaka Meyve Yedirmeliyiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocukların gelişimi için mutlaka fındık

Çocukların gelişimi için mutlaka fındık

Çocukların dengeli ve sağlıklı gelişimi için gerekli arjinin aminoasidinin fındıkta bol miktarda bulunduğu, bu nedenle mutlaka fındık tüketmeleri gerektiği bildirildi. Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Atilla Şimşek, arjinin aminoasidi içeriği bakımından zengin kaynakların başında fındığın geldiğini belirtti. Yrd. Doç. Dr. Şimşek,...
  2. İkinci Çocuk Düşünenler Mutlaka Okumalı!

İkinci Çocuk Düşünenler Mutlaka Okumalı!

ikinci çocuk ikinci bebek 2bebek zamanı 2çocuk 2 çocuk Özet: İlk çocuklar tüm aileler için özeldirler. Ailenin tüm ilgisi çocuk üzerindedir. Her yaptığı her söylediği ilgi odağı halindedir. İlk çocuklar anne babanın ilgilerine tek başlarına sahiptirler. Ta ki eve ikinci bir bebek gelene kadar. Eve ikinci bebeğin gelmesi ailenin tüm düzenini değiştirir. Hem anne baba hem de ilk çocuk için...
  3. Çocuklara Hangi Meyve Suyu Verilmeli?

Çocuklara Hangi Meyve Suyu Verilmeli?

6 aylık bebek hangi meyveleri yer bebeklere hangi meyveler verilmeli kabız olan bebeğe ne verilmeli 7 aylık bebek meyveleri yer 10 yiyebilir MelekLerim sadece yedikleri degil, ictikleride cok önemli kücük meleklerimizin :) buyrun burdan hangi meyve suyu yararli ögrenebilirsiniz :) Marketlerde satılan meyve sularının gerçek meyvenin yerini tutup tutmadığı her zaman tartışılmıştır. Mayo...
  4. Zeki olması için çocuğuma ne yedirmeliyim?

Zeki olması için çocuğuma ne yedirmeliyim?

zeka gelişimi için dua çocuğun zeki olması için dua zeki olmak icin Sevgili meleklerim; her şeyin en iyisi yavrularımızın olsun isteriz değil mi? Onların zeki olmaları da bizim için değerlidir.Peki zeka gelişimi hakkında neler biliyoruz?Bakın meleklerim işte bebeğinizin zekasıyla ilgili neler yapmalıyız? Zeki olması için çocuğuma ne yedirmeliyim? Gebeliğin son üç ayı ile doğumdan sonra 2...
  5. Çocuğum İştahsız Diyorsanız Mutlaka Okuyun !!

Çocuğum İştahsız Diyorsanız Mutlaka Okuyun !!

Arkadaşlar burda bazen okuyorum çocuğum iştahsız falan diye. Sürekli buray takip eder bilgi alırım, şimdi ben bilgi vermek istiyorum. Eğer çocuğunuz iştahsızsa ona keçiboynuzu özü yedirin.Bana da bir arkadaşım söyledi. Çocuğum çok iştahsızdı. Aldım aktardan kullanıyorum ve ciddi anlamda yemek yemeye başladı. Sabah akşam aç karnına 1.5 tatlı kaşığı yediriyorum. Pekmezden akışkan bir kıvamı...

Sayfayı Paylaş