gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Çok Kahve Tüketen Hamile Anneler Dikkat!Hamiş melekler buraya.

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

gebelikte kahve içmek,gebelikte kahve içilir mi, Hamiş melekler çok kahve tüketiyor musunuz.Biliyorum ki bazı zamanlar oluyor yada arkadaşlarınızla bir araya gelince kahve vazgeçilmez oluyor.Ama gebelik döneminde çok miktarda kahve tüketmek bebeğimize zararlıymış.Konumuza bir göz atalım neden kahve bu kadar zararlıymış öğrenelim dikkat edelim annecikler.
    Hamileler dikkat! Günde 4 fincandan fazla kahve zararlı. Yapılan araştırmalar kahvedeki kafeinin çocuk düşürme riskini arttırdığını ortaya koyuyor.

İsveç te yapılan bir araştırma, günde 4 kupadan fazla kahve içmenin hamileliğin başında çocuk düşürme riskini 2 katına çıkardığını ortaya koydu.

Araştırmaya katılanlardan Karolinska Enstitüsü profesörlerinden Sven Cnattingius, kahvedeki kafeinin çocuk düşürme riskini artırdığını belirlediklerini söyleyerek, kahve tüketiminin azaltılması durumunda ceninin sağlıklı büyüyeceğini belirtti. Cnattingius, araştırmalarında, hamileliklerinin 6 ila 12 inci haftaları arasında çocuk düşürmüş kahve bağımlısı 562 kadın ile sağlıklı olarak bebeklerini dünyaya getirmiş 953 kadının durumunu incelediklerini kaydetti.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Haziran 2012
Çok Kahve Tüketen Hamile Anneler Dikkat!Hamiş melekler buraya. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mekanımızda kaç tane hamiş var görelim bakalım.... Hamiş melekler buraya :)

Mekanımızda kaç tane hamiş var görelim bakalım.... Hamiş melekler buraya :)

Melekler mekanı kaç hamiş melek barındırıyorum bakalım dedim. Hadi bakalım anne adayları anlatın hamileliğiniz nasıl geçiyor, ilk hamileliğiniz mi, bebişinizin cinsiyeti ne, kaç aylık hamilesiniz, hamile olduğunuzu öğrendiğiniz an ki tutumunuz ne, kendinizi nasıl hissettiniz, şu an nasıl hissediyosunuz.... vs vs İçinizden geçen herşeyi burda paylaşabilirsiniz...:) Yorumlarınızı bekliyorum...
  2. Hamiş melekler dikkat!

Hamiş melekler dikkat!

hamilelikte çarpıntı olurmu Sevgili melekler hamileliğin ilk dönemlerinde baş dönmesi,nefes darlığı,baş ağrısı gibi sıkıntılarla karşılaşılabilmektedir.Özellikle hamişliğe bedenin hazırlanması çok önemlidir.Hamiş meleklerim bebeğinize kavuştuğunuz şu zamanlarda elbette sıkıntılarda yaşayacaksınız fakat; bu sıkıntılar içinde birçok çözüm yöntemi bulunmakta.Bakın bu yazıdaki minik notlar işinize...
  3. Tatile Çıkacak HAMİLE Meleklerin Dikkat Etmesi Gerekenler Burada

Tatile Çıkacak HAMİLE Meleklerin Dikkat Etmesi Gerekenler Burada

hamilelikte tatil,hamilelikte tatile gidilir mi, Güzel melekler artık yaz geldi herkes tatile çıkacak belkide bebeğinizle ilk tatilinizdir dimi..? Hamileliğinizin son aylarındasınız ve belki de bu eşinizle yapacağınız son tatil.Çünkü artık bebiş geliyor. Neler yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz bunlara bir göz atalım Bu tatil eşinizle baş başa geçireceğiniz son tatil olabilir. Öyle ya...
  4. Dikkat Makyaj Yapan Anne Adaylarına Uzmanlardan  Uyarı Hamiş Melekler Buraya

Dikkat Makyaj Yapan Anne Adaylarına Uzmanlardan Uyarı Hamiş Melekler Buraya

gebelikte makyaj,gebelikte makyaj zararlı mı, Makyaj yapmayı seven ben kozmetikten vazgeçemem diyen anne adayları uzmanlar dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor.Biliyorum makyaj yapmaktan vazgeçmek zor ama dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var çünkü bildiğimiz gibi bu tip kozmetik ürünler kimyasal içeriyor ve buda bebeğimize zarar verebiliyor her zaman güvenli olan kozmetik ürünlerini...
  5. Hamiş Melekler Anne Sütü Nasıl Oluşur Diye Merak Ediyorsanız Cevabı Burada!

Hamiş Melekler Anne Sütü Nasıl Oluşur Diye Merak Ediyorsanız Cevabı Burada!

anne sütü nasıl oluşur,anne sütü nasıl olur, Melekler belkide sizlerde anne sütünün nasıl oluştuğunu merak ediyorsunuzdur işte bunun cevabı burada bakalım siz anneler bebeğinizi emzirirken sütünüzün de nasıl oluştuğunu öğrenin. Anne sütü meme dokusu içinde çok sayıda hücrelerde yapılır.İnce ince kanallardan meme başına kadar gelir.Sütün yapımı ve salgılanmasını beyindeki hipotalamus...

Sayfayı Paylaş