gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Deniz Ürünlü Safranlı Pilav

Konu, 'Uzakdoğu Mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 300 g uzun taneli pirinç , 50 ml (1/2 çay bardağı) zeytinyağı , 1 adet doğranmış soğan , 400 ml balık suyu , 200 g dondurulmuş deniz ürünü , safran , tuz ve karabiber

Pirinci akan suyun altında iyice yıkayın. Zeytinyağını, doğranmış soğanı, ve pirinci Otomatik Pişirici 3200'e koyun. İyice karıştırın. Donmuş deniz ürünlerini ilave edin. Balık suyu ve bir tutam safran ekleyin. Tuz ve biber koyun. Pişiricinin kapağını kapatarak çalıştırın. Cihaz pilavı 15 dakika pişirdikten sonra otomatik olarak sıcak tutma konumuna geçecektir.

Deniz Ürünlü Safranlı Pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. deniz ürünlü kanapeler!

deniz ürünlü kanapeler!

Malzemeler 120 gr. Pavurya eti (haşlanıp ayıklanmış) 250 gr. Karides (haşlanıp kabukları ayıklanmış, veya hazır dondurulmuş) 60 gr. (4 çorba kaşığı) tereyağ, yumuşatılmış 2 çorba kaşığı ekşi krema (iyice çırpılmış) Kahve kaşığının ucuyla pul kırmızı biber 1 kahve kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı limon suyu Küçük sandviç ekmekleri ya da ince dilimlenmiş tost ekmeği dilimleri Pavurya etini,...
  2. Tavuklu Pilav

Tavuklu Pilav

ben pilavın icinde artı olarak nohut ve şehriye olunca cok seviyorum ve sizlere de öneriyorum :) ayrıca acı biber yada damak tadına göre pul biber kara biber :) ve birde ayraan of şahane gece gece olsada yesek :) Malzemeler : 2 bardak pirinç 3 bardak tavuk suyu 2 çorba kaşığı margarin 1/2 tavuk Tuz Hazırlanışı : Bir tencereye 3 bardak su ile tavuğu haşlayın....
  3. Safranlı Pilav Tarifi Resimli

Safranlı Pilav Tarifi Resimli

Safranlı Pilav Tarifi Resimli Merhaba bayanlar yine ben ve yine bir tarih istiyorum sizden :D:D Safranlı Pilav Tarifi istiyorum yamacına birde resmini iliştirirseniz kebap olacak valla :)
  4. Safranlı Pilav Nasıl Yapılır ?

Safranlı Pilav Nasıl Yapılır ?

safranlı pilav nasıl yapılır resimli safranlı pilav yapılışı safranlı pilav tarifi Ülkemizde çok eskiden beri yetiştirilerek ilaç, boya ve baharat bitkisi olarak kullanılan safranla yapılmış güzel bir pilav tarifi vermek istiyoruz sizlere.. :) Safranlı Pilav için gerekli malzemeler: 2 su bardağı pirinç 3 su bardağı su ( tavuk suyuda olabilir ) tuz tavuk suyu veya 1,5 adet tavuk bulyon...
  5. Bademli Erişte Üzerinde Safranlı Papağan Balığı

Bademli Erişte Üzerinde Safranlı Papağan Balığı

papağan balığı nasıl pişirilir papağan balığı pişirilişi Pek fazla sofralarımızda yer almayan bir balığın tarifini vermek istiyoruz sizlere melekler, papağan balığı. İsmi biraz alengirli olsa da denenmeye değer bir tarif diyoruz ve bademli erişte üzerinde safranlı papağan balığı tarifimize geçiyoruz :tik: BADEMLİ ERİŞTE ÜZERİNDE SAFRANLI PAPAĞAN BALIĞI MALZEME: 2 adet 300 gr Papağan...

Sayfayı Paylaş