gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Garnitürlü Pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

garnitürlü pilav hazır garnitürlü pilav ceşitleri konserve bulgur pilavı Malzemeler
    1 su bardağı pirinç
    1 su bardağı sıcak su
    1 adet patates
    2 çorba kaşığı tereyağ
    1 adet havuç
    1 çay kaşığı nane, tuz
    3 çorba kaşığı bezelye
    BRÜKSEL LAHANA: 200 gr. Brüksel lahanası, 2 diş sarımsak, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı tuz
    Yarım demet maydonoz
    1 adet soğan
    1 çorba kaşığı zeytinyağ
    1 su bardağı et suyu

Yapılışı

Soğanı ve pirinci yağda kavurun. İçine konserve garnitür koyup karıştırın veya patatesi,havucu küçük küçük doğrayıp sote edin. Ardından bezelyeyi de içine koyun. En son olarak da kıyılmış maydanozu pilava koyup karıştırın. Brüksel lahanayı bir kap içinde tuz, sarımsak ve zeytinyağı kullanarak sote edin. Brüksel lahanasını dalyan köftenin (bkz. dalyan köfte) ve garnitürlü pilavın yanında servis yapın.

Garnitürlü Pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırında Garnitürlü Pilav

Fırında Garnitürlü Pilav

garnitürlü pilav garnitürlü pilav ceşitleri fırında tavuklu tavuklu MALZEMELER 250 gr. Bezelye 2 tane Havuç 2 orta boy Patates 1 orta boy Domates 2 tane limon 500 gr. Kuşbaşı Et 3 su bardağı Pirinç Tereyağı Tuz Karabiber Sarımsak tozu Soya sosu Kekik Kırmızı pul biber Salça HAZIRLANIŞI Havuç ve patatesi küçük küpler halinde doğradıktan sonra, tüm sebzeleri bir tencereye koyup üzerine 1 su...
  2. Garnitürlü Patates Salatasi-Resimli

Garnitürlü Patates Salatasi-Resimli

garnitürlü patates salatası patatesli garnitürlü salata patates patatesli garnitürler lezzet olarak çok güzel olan bi salata ağzınızın damak zevkine uyacak..misafir geldiğinde yapar genelde kayınvalidem çokta hoş oluyo.hadi melekler afiyet olsn. Yaklaşık 10 tane ortaboy patates 2-2,5 su bardağı kadar yoğurt 3-4 diş sarımsak Garnitürü hazır kullanacaklar için 1 kutu az gelebiliceği için...
  3. Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli

Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli

Arkadaşalr Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli tarif istiyorum şimdiden tşk ederim
  4. garnitürlü pilav nasıl yapılır resimli

garnitürlü pilav nasıl yapılır resimli

Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli garnitürlü pilav nasıl yapılır Benim en sevdiğim pilav çeşitlerinden biridir garnitürlü pilav :) Yeme de yanında yat demiyorum, yemesen lezzetini bilemezsin de ondan :) Bu yemelik tam yemelik diyor ve size garnitürlü pilav tarifini sunuyorum Melek'ler:) Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli Garnitürlü Pilav Malzemeleri 2 Su Bardağı Pilavlık Pirinç 1...
  5. Tavuklu garnitürlü şehriye pilavı tarifi

Tavuklu garnitürlü şehriye pilavı tarifi

Bu konu; tavuklu garnitürlü şehriye pilavı ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim son dönemlerde pirinç pilavını nerdeyse hiç pişirmiyorum desem yeridir. Pirinç pilavının saltanatına şehriye pilavıyla son verdik. Biz evde severek yiyoruz ve içine birkaç malzeme katarak daha da zenginleştirince misafirlerim için de soframda ağır bir yemek hazır bulunmuş oluyor. Siz de farklı bir pilav...

Sayfayı Paylaş