gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Hicaz pilavı

Konu, 'Pilavlar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

=Malzemeler= 400 gr. kuşbaşı koyun eti
    200 gr. margarin
    2 su bardağı pirinç
    1 su bardağı haşlanmış nohut
    1 adet portakal
    1 tutam safran
    3 adet soğan
    Tuz

=Hazırlanışı=

Soğanları ayıklayın. Yarım ay şeklinde doğrayın.
    75 gr.margarini kızdırıp etleri ve soğanları kavurun. 1/2 su bardağı sıcak su ve tuz ekleyip 20 dakika pişirin.
    Pirinçleri yıkayıp sıcak su ile ıslatın. Portakalın kabuğunu rendeleyin. Safranı çok az suda ıslatın. Pirinci süzün. Kalan margarinde kavurun. Nohut, safran ve rendelenmiş portakalı katın. İki su bardağı sıcak su ekleyip pirinçler suyunu çekene kadar pişirin.
    Etlerle birlikte servis yapın.Afiyet olsun.

Hicaz pilavı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hakan Altun - Hicaz Şarkı

Hakan Altun - Hicaz Şarkı

Bİr güzeLin aşkı yaktı kül etti gönlümün limanında hüzün gemisi bir güzelin aşkı yaktı kül etti gönlümün limanında hüzün gemisi Kadehlerin tadı kalmadı artık efkarlı bu gönül ufku karanlık meglerden fayda yok yazıdır yalnızlık kader böyle yazmış öyle gidiyor bitmiyor hiç gönül dertleri bu aşk yüzünden yanıyordum sönmeyen bir ateştim
  2. Hicaz çölleri ilahisi

Hicaz çölleri ilahisi

hicaz çölleri ilahisi dinle Geçtiğiniz yollara Bizden selam götürün Hak-dost diyen dillere Bizden selam götürün Kutlu Hicaz çölüne Hakk'ın solmaz gülüne O Müminler seline Bizden selam götürün Girenler dostun bağına Düşmez küfrün ağma Mübarek nur dağına Bizden selam götürün Yağan Nur-i Hüdaya Merve ile Safa'ya Muhammed Mustafa'ya Bizden selam götürün Yalvarıp Rabbimize Dualar edin bize Muazzam...
  3. Ziyafetin Pilavı

Ziyafetin Pilavı

Güzel bir ziyafet pilavı yemek isteyen melekler buyrun tarifimiz.:) MALZEMELER (4 kişilik) 2 su bardağı baldo pirinç 3.5 su bardağı et suyu 1 havuç 40 gr tereyağı 1 çay bardağı haşlanmış bezelye 1 çay bardağı haşlanmış nohut 2 çay bardağı konserve mısır tanesi Tuz 250 gr kavrulmuş kuzu eti Süslemek için Birkaç maydanoz yaprağı Birkaç dereotu dalı Küp kesilmiş renkli biberler HAZIRLANIŞI...
  4. Susuyorum Bir Hicaz Sonu

Susuyorum Bir Hicaz Sonu

Susuyorum Bir Hicaz Sonu bir dokunuş kalır tenimde unutulan genzimi yakarken ölüm... batar içime gecenin gözleri kırılır mı bilmem? yarısı yanık düşlerim bir bedene savrulurken hayat olup akardın damarlarımdan incitmeden usulca baharın nazlı çiçeğiydim hazana düşmeden... ezilen çocuk sevinçlerimden kaç ölüm kıpırtısı sıyrılıyor ömrümden ömür düşürenim... SUS/MA!...
  5. Patlıcanlı Pilav

Patlıcanlı Pilav

patlıcanlı pilav patlıcanlı pilav tarifi patlıcanlı pilav nasıl yapılır Patlıcanın taze olduğu yaz mevsiminde daha daha lezzetli olan patlıcanlı pilav tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) 3 su bardağı iri taneli baldo pirinç 3 adet soğan 1çorba kaşığı dolma fıstığı 1 tatlı kaşığı tarçın 2 tatlı kaşığı tuz 1tatlı kaşığı karabiber 1çay kaşığı toz şeker 1 kahve fincanı zeytin...

Sayfayı Paylaş