doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra ne zaman hamile kalınır arkadaşlar yardım!!!

Konu, 'Gebeliğe Hazırlık' kısmında esgiii tarafından paylaşıldı.

1. esgiii

esgiii Hamiş Melek Kayıt: 27 Aralık 2011

arkadaşlar yumurta büyütme iğnelerinden sonra kist oluştuğu için doktorum doğum kontrol hapı verdi.bir ay kullanıp adet olunca gidicem ve sanırım aşılama yapıcaz.ancak ilacı bırakınca korumaya devam edermi tereddütte kaldım çünkü aşılama yapacağı için başarı oranımızı düşürürmü?

2. özge**

özge** Hamiş Melek Kayıt: 12 Ekim 2012

canım bende kullanyorm benimki diane 35 ben pko için kullanıyorum aşılama yaptrcğm bu kutu bitsin bırakacm sen neiçin kullanyosn
    esgiii bunu beğendi.
  3. özge**

bende diane 35 kullanyorm senn ilacn ismi ne birde bende pko var 3 yıllık evlym bebek olmadı ama bu kutu bitktn sonra aşılama yaptrcm daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum
    - - - Updated - - -

canm cvp verrsen sevnrm ve yaş kaç
  4. esgiii

yumurta büyütme iğnelerinden sonra bir tane kist oluşmuş doktorum o yüzden verdi.bende bu ay kullanıcam kistin gitmesi için sonraki ay aşılama yapılcak.koruma etkisini diğer ayda sürdürürse diye tereddüt ettim aşılama şansımı düşürür mü acaba ya?
    - - - Updated - - -

27 yaşındayım canım ben
  5. özge**

bende bunu merak edyorm ama doğum kontrol hapı benm adetimi düzenledi adetlerm cok geckyodu kaç yıllık evlisiniz bence aşılamadan sonra olmazsa hemen tüp bebege geçin ben 21 yaşındaym bende 2 kere çatlatma iğnesi vurundum aşılama deniycez hayırlısı
    esgiii bunu beğendi.
  6. esgiii

inşallah gerek kalmadan hamile kalırım 2 yıllık evliyim bende iki kez çatlatma iğnesi denedim olmadı bakalım hayırlısı artık teşekkürler cevabın için.
  7. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek Kayıt: 5 Temmuz 2012

Ezgicim ben uzun zaman doğum kontrol hapı yasmini kullandım ama ilk başladığımın 2 nci ayında kendi isteğimle bıraktım hamile kaldım yeni kullananlarda etki yapmıyoo canım hatta adet düzenliyooo uzun süreli kullanmadığın için endişelenme etki yapmaz sana ayrıca hapla hamile kalanlar var canım endişelenme
    esgiii bunu beğendi.
  8. esgiii

ay canım keşke hap içerken kendiliğinden hamile kalsam umarım etkilemez çünkü doktor aşılama yapıcak aşılamada etkisini gösterirse diye telaşım :)
  9. lomeroglu

lomeroglu Yeni Üye Kayıt: 10 Ekim 2012

MErhaba kızlar. Doğum kontrol hapları sadece kullanıldığı ay için etkilidir. Bıraktığınızda hiçbir kaybınız olmaz. Endişelenmeyin.
    esgiii bunu beğendi.
  10. esgiii

teşekkür ederim cevabınız için.
  11. lomeroglu

lomeroglu Yeni Üye Kayıt: 10 Ekim 2012

Rica ederim esgiii. Hiç önemli değil :)
  12. ESİNKADİR

ESİNKADİR Aktif Üye Kayıt: 19 Kasım 2012

slm kızlar bende 3 aylık evliyim. 5 ay yasmin kullandım. sonra hamilelik için bıraktım ama adet zamanı bırakmam gerekiyomuş. adetimden 10 gün sonra tekrar adet oldum. sonra kasık ağrım vardı doktora gittim yumurtalığında kist var dedi ama önemsemedi. hap vermiyorum çünkü anne olmak istiyosun dedi. son adetimden 25 gün sonra tekrar adet oldum yani bugün ve çok üzgünüm. sizce bu kötü mü. gecikti adet günüm diye heyecanlanmıştık. fikri olan bana yazabilir mi acil? :cry:
    AYŞEDEN ve esgiii bunu beğendi.
  13. esgiii

canım doğum kontrol hapını bildiğim kadarıyla adet olduğun zaman değil paketin içindeki 21 günlük periyod bitince bırakılır.sonrasında birkaç gün içinde adet olunur zaten.aslında doğum kontrol hapını kistin giderilmesi içinde veriyolar.demekki kistin önemsiz birşeyki doktorun hamile kalmana engel görmedi.adet düzensizliklerinde ilacın etkisinden birkaç aya düzene oturur endişelenme.adetin ilk gününü baz alarak saymaya başla ve 10 ve 19. günler arası eşinle gün aşırı ilişkide bulun hadi bakalım inşallah bekletmeden gelir bebişin bizide haberdar et sevgiler.
    ESİNKADİR bunu beğendi.
  14. ESİNKADİR

ESİNKADİR Aktif Üye Kayıt: 19 Kasım 2012

teşekkür ederim canım umarım evet sizi bebişle haberdar ederim. insan etkileniyo. ayın 20 sinde de zaten doktor tekrar gel dedi. bakalım ne diycek.
doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra ne zaman hamile kalınır arkadaşlar yardım!!! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. doğum yaptıktan ne zaman sonra tekrar hamile kalabilirim? doğum sonrası doğum kontrol

doğumdan sonra hamile kalınır mı doğumdan ne kadar sonra hamile kalınır ne zaman kalabilirim zaman doğum yaptıktan Doğum sonrasında üreme organlarının eski fonksiyonlarını kazanmasıyla birlikte yeni anne yeniden hamile kalabilir. Bebeklerini ek gıda vermeden yalnız anne sütüyle besleyen ve aynı zamanda hiç adet görmeyen...
  2. Doğumdan sonra doğum kontrol hapı

Meleklerim hamilelik döneminiz sonlanıp bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra şimdi sıra korunmakta.Bebeğiniz büyüyünceye kadar ve vücudunuz doğumun etkisini atana kadar yeni bir gebelik oluşmaması için. DOĞUMDAN SONRA DOĞUM KONTROL HAPI Doğum kontrol hapları bebeklerini emziren kadınların sütlerinin gelmesini başlangıçta miktar ve kalite yönünden olumsuz etkiler. Günümüzde kullanılan düşük...
  3. dogum kontrol hapini biraktiktan sonra ne zaman hamile kaldiniz

merhaba melekler 4.5 sene hap kullandim hapi birakali 6 ay oldu ama hala bisey yok belkide var bu ay bi garipti adet olmadim ama 12 gun cok az leke geldi bi bilen varmi
  4. Ne zaman hamile kalınır arkadaşlarım

Adetten kaç gün sonra hamile kalınır ne zaman hamilelik için en uygun zamandır ? Yumurtlama döngüsü 28 günde bir olan kadınlar için azalım öncelikle. Sevgili hanımlar adetinizin başladığı güne 14 gün ekleyerek olası 5 gün içinde hamile kalma riskinizi fazlalaştırabilirsiniz. Bu durumu şu örnekle daha iyi anlatacağımızı düşünüyoruz. Ayın birinde adetinizin ilk günü ise 1+14 = 15. gün 16....
  5. Doğum kontrol hapını ne zaman bırakmak gerekir?

Doğum kontrol hapları içerisinde östrojen ve progesteron hormonları bulunmaktadır. Bu hormonlar vücudun gerekli bölgelerini uyarmakta ve yumurtlama olmasını engellemektedir. Sperm hücresinin birleşebileceği bir yumurtanın olmadığı için gebelik meydana gelmemektedir. Bu durum doğum kontrol haplarının vücut işleyişi ve hormonal dengeler üzerinde büyük etkilerinin olduğunu göstermektedir....

Sayfayı Paylaş