gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

doğum sonrası ücretsiz izin hakkında bilgi lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sevgili arkadaşlar, gebeyim ve memurum. Doğum sonrası ücretsiz izinle ilgili güncel bilgileri araştırıyorum sitenizde var mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Kadın çalışanların hamilelik dönemi ve doğum sonrası 4857 s. İş Kanunu ile tanınan pek çok yasal hakkı bulunmaktadır. Ancak bu hakların neler olduğu çoğu zaman tam bilinmemekte veya yanlış bilinmektedir. Konuyla ilgili ilk olarak analık hali olarak adlandırılan bu dönemin ne anlama geldiğinin bilinmesi yerinde olacaktır. Kadını çalışanın gebeliğinin başladığı tarihten itibaren doğumdan sonraki ilk sekiz haftalık (çoğul gebelik halinde ise ilk on haftalık) süreye kadar olan gebelik ve analık haliyle ilgili rahatsızlık ve özürlülük halleri analık hali olarak kabul edilir.

Çoğu zaman kadın çalışanlar bu belirttiğim sürelerden sonra yeni doğmuş bebeklerine daha iyi bakabilmek için ayrıca izin kullanmak istemektedirler. Bu durumda isteği halinde kadın işçiye, onaltı haftalık sürenin tamamlanmasından (veya çoğul gebelik halinde onsekiz haftalık süreden) sonra altı aya kadar ücretsiz izin verilir. Ayrıca bu süre, yıllık ücretli izin hakkının hesabında da dikkate alınmaz. Doğum izninin bittiği tarihte işverene verilecek bir dilekçe ile kadın 6 aylık ücretsiz izin hakkını kullandığını bildirdikten sonra işverenin onayına tabi olmadan bu iznini kullanacaktır.

doğum sonrası ücretsiz izin hakkında bilgi lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum yapan kadının altı aylık ücretsiz izin talep dilekçesi

Doğum yapan kadının altı aylık ücretsiz izin talep dilekçesi

ücretsiz doğum izni dilekçesi ücretsiz izin dilekçesi doğum izni dilekçe örneği izin örneği dilekçe Sayın …………………………………………………………………….. …/……./20.. Konu : Ücretsiz izin Talebi Hk. …………………………………………………………………….. unvanlı işyerinizde …../……../…………….. tarihinden itibaren çalışmaktayım. …./……/…… Tarihinde doğum yaptım. ……/..…. /…… - …./……/… tarihleri arasında doğum izni kullandım. 4857...
  2. Avea Ücretsiz Dakika Öğrenme hakkında bilgiler

Avea Ücretsiz Dakika Öğrenme hakkında bilgiler

Aveada Dakika Öğrenme Ücretsiz Avea Ücretsiz Kalan Dakikalar Nasıl Öğrenilir Daha önce sizlere Avea da toplu mesaj nasıl gönderilir diye bilgiler aktarmıştık. Şimdi de Aveada ücretsiz kalan dakikalar nasıl öğrenilir diyen arkadaşlarımız için, Avea dakika öğrenme ücretsiz sorgulama hakkında bilgiler paylaşıyoruz Melek'lerim. Kalan dakikalarınızı 9333’ü arayarak ücretsiz olarak...
  3. Doğum Sonrası Yaptırılan Estetik Operasyonlar Hakkında Bilgiler

Doğum Sonrası Yaptırılan Estetik Operasyonlar Hakkında Bilgiler

Bu konu; doğum sonrası estetik operasyonlar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, doğum yaptıktan sonra minik bebeğinizi kucağınıza almanızdan daha öte mutluluk herhalde dünya üzerinde yoktur. Artık tüm ömrünüzü adayacağınız, hayatınızı onun isteklerine göre belirleyeceğiniz evladınızla geçireceğiniz anların heyecanını yaşarken, zaman geçtikçe bir yandan da gebelik ve sonrasının...
  4. Almanya hakkında bilgi lazım

Almanya hakkında bilgi lazım

Dünya ülkeleri araştırmamda bana Almanya düştü, Almanya hakkında bilgi verebilirmisiniz bu sayfadan lütfen..
  5. edisonun hayatı hakkında bilgi lazım

edisonun hayatı hakkında bilgi lazım

Ödevim için arkadaşım bu siteyi önerdi.Hemen cevap veriyormuşsunuz.Yani size işim düştü diyebilirim.:) Edisonun hayatı hakkında yazı istiyorum sizden.Şimdiden teşekkür ettim :)

Sayfayı Paylaş