gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

dünya benim okulum ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

imam hüseyini vurdular kolunu kanadını kırdılar al kanlara boyadılar
    kerbelada kerbelada
    imam hüsyin susamıştı
    bir yudum su aramıştı
    ana yüreği yanmıştı
    kerbelede kerbelada
    imam hüseyin şehit oldu
    gül bahçemde güller soldu
    topraklar kan ilşe doldu
    kerbelada kerbeda

dünya benim okulum ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. benim dünyam

benim dünyam

BENİM DÜNYAM KÜÇÜCÜKTÜR (sol el yumruk yapılır) KÜÇÜCÜKTÜR AMA SEVGİ DOLUDUR (sol elin parmakları yukarıya doğru açılır) BENDE KÜÇÜĞÜM,KÜÇÜK BİR ÇOCUĞUM (sol elin işaret parmağı açılır) KOŞARIM,OYNARIM (sol elin işaret parmağı koşturulur) ACIKIRIM (sol elin işaret parmağı karına götürülür) ANNEM GELİR BANA SORAR (sağ elin işaret parmağı sol elin işaret parmağı çevresinde dödürülür)...
  2. Benim Dünyam....

Benim Dünyam....

beni öldürdün neyse bari hamamyolu eskişehir hamamyolu eses Kendi Dünyamda yaşadığım herşey burda sizlerle paylaşaçağım.... Değışık değışık haberlerle ve konularla sizlerle burdayım.... Sizlerinde Yorumlarını bekliyorum MELEKLERİM
  3. Neyleyim Dünyayı İlahisi

Neyleyim Dünyayı İlahisi

dünya fani neyleyeyim ilahisi dünya fani neyleyeyim sözleri bu dünyayı ilahisi Neyleyim dünyayı Bana Allah'ım gerek Gerekmez mâsivayı Bana Allah'ım gerek Ehl-i dünya dünyada Ehl-i ukbâ ukbâda Her biri bir sevdada Bana Allah'ım gerek Dertli dermanın ister Kullar sultanın ister Aşık cihann ister Bana Allah'ım gerek Fani devlet gerekmez Dürr ü ziynet gerekmez Haksız cennet gerekmez Bana...
  4. yalan dünya değilmisin ilahisi

yalan dünya değilmisin ilahisi

muhammedi benden alan yalan dünya değilmisin dünya yalan beni benden alan beni ilahisi Kim umar senden vefâyı Yalan dünyâ değil misin? Muhammed-ül-Mustafâyı Alan dünyâ değil misin? Yürü hey vefâsız yürü Sensin hod bir köhne karı Nice yüzbin erden geri Kalan dünyâ değil misin? Kimisini nâlân edip Kimisini giryân edip Âhir-i kâr üryân edip Soyan dünyâ değil misin? Kasdedip halkın özüne Toprak...
  5. yalancı dünya ilahisi

yalancı dünya ilahisi

Yalancı dünyâya aldanma yâ hû Bu dernek dağılır dîvân eğlenmez. İki kapılı bir virânedir bu Bunda konan göçer konuk eğlenmez. Bakma bunun karasına ağına Gönül verme bostanına bağına Benzer hemân çocuk oyuncağına Burda aklı olan insan eğlenmez. Vârını îsâr et Mevlâ yoluna Bunda ne eylersen anda buluna Bir gün sefer düşer berzah iline Otağı kalkacak Sultan eğlenmez. Sen ey gâfil ne sandın...

Sayfayı Paylaş