gebe
  1. onerose

onerose Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ege usulü tarhana tarifi

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında onerose tarafından paylaşıldı.

tarhana tarifi tarhana nasıl yapılır un tarhanası nasıl yapılır nasil yapilir un tarhanası yapımı MELEKLER KIŞ GELDİ BEBİŞLERİNİZ VE KENDİNİZ İÇİN HAZIRLAYA BİLECEĞİNİZ TARHANA TARİFİ BEN YAPTIM ÇOK GÜZEL OLDU TAVSİYE EDERİM
    1 kilo kuru soğan..yarım kilo kırmızı salçalık biber..Acı kırmızı biber(miktarı keyfe göre..1/2 kilo)..bBirer demet dereotu nane maydanoz..Bolca sarmısak.(yarım kafa uygun)..Bir kilo domates kabukları çekirdekleri ayıklanmış...biberlerin de çekirdeklerini temizlemekte fayda var.
    Acı biber az suda kaynatılacak..Robotta çekilecek.
    Soğan robottan geçirilip pişirilecek..Sarmısak çekilip eklenecek..
    Dereotu nane maydanoz robottan geçirilecek. Domatesler de..Hepsi aynı kapta biraz daha pişirilecek.
    (Bulunursa tarhana otu da katmak gerekiyor.)
    Ateşten alınarak bir kilo yoğurt karıştırarak katılacak..
    (Ateşteyken malzeme eğer biraz su katarsanız..Yoğurt eklediğinizde, malzemenin acılı nefis bir suyu oluyor..Buna böce denir..Süzüp içmenin tadı bambaşka.. Ben dolapta tutuyorum suyunu, arasıra içmek için.)
    Suyunu da içtikten sonra, kıvamlı bir hamur elde edene kadar un eklenecek.
    8 kilo kadar un katmanız gerekebilir. Bu kadarı da çok derseniz ölçülerde azaltma yapabilirsiniz..
    büyük bir kapta üstü örtülerek mayalanamaya bırakılacak. İki gün yeterli. arasıra karıştırılacak.Hamur kabaracak iyice.
    Temiz bir örtüye parçalar halinde serilecek, gölgede kurumaya başlayacak .Arasıra parçalar bölünecek, çevrilecek hızlı kuruması için..
    ceviz iriliğe kadar küçülüp kıvamı uygunlaşınca, robotta un haline getirilecek..
    İyice kuruyup nemini kaybedene kadar, günlerce gölgede karıştırılarak kurutulacak. Geniş bir tepside, tamamen kuruduktan sonra kavanozlara doldurun afiyet olsun.

BİRGUL USTADAN TARÜFLERRRR :)

Son düzenleme: 27 Ekim 2009
  2. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık canım

3. gunes ve su

gunes ve su Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu ben kendim için yapacağım

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

tarhana

harika ve çok basit bir tarif teşekkürler melekler mekanına

Ege usulü tarhana tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Avcı usulü biftek tarifi

Avcı usulü biftek tarifi

Avcı usulü biftek julyen usulü et jülyen et jülyen yemekleri Ayy çok güzel görünüyor:D kesinlikle en kısa zamanda denicem :) Malzemeler: 4 antrkot biftek 150 gr mantar 1 sarı biber 1 kırmızıbiber 1 yeşil biber 1 kuru soğan 2 domates 100 gr rendelenmiş kaşar peyniri 2 diş sarımsak 4 çorba kaşığı ayçiçeğiyağı 1 çay kaşığı kırmızı pulbiber 1 çay kaşığı karabiber Tuz...
  2. Milano Usulü Makarna Tarifi Resimli

Milano Usulü Makarna Tarifi Resimli

Milano Usulü Makarna Tarifi Resimli Merhaba kızlar sizden Milano Usulü Makarna Tarifi rica ediyorum bana tarifi yazın ki benim gibi bilmeyenlerde öğrensin çünkü cidden enfes bir tat:)
  3. Roma Usulü Enginar Tarifi Resimli

Roma Usulü Enginar Tarifi Resimli

Roma Usulü Enginar Tarifi Resimli Merhaba bayanlar sizden Roma Usulü Enginar Tarifini yazmanızı rica ediyorum
  4. Diyarbakır Usulü Lahmacun Harcı Tarifi

Diyarbakır Usulü Lahmacun Harcı Tarifi

lahmacun harcı nasıl yapılır lahmacun harç tarifi Merhaba melekler ,lahmacun severler.Bu gün yoğun bir koşuşturmanın ortasında canım lahmacun çekti.Dışardan sipariş vermeyi sevmediğimden (hazır lahmacunlarda aşırı kuyruk yağı olduğundan) kendi harcımı kendim hazırlıyayım dedim.Mis gibi bir lahmacun harcı hazırladım.Ellerime sağlık vallahi çok leziz olmuştu:D:D Lahmacun harcımın tarifi...
  5. Osmanlı Usulü Hurma Tatlısı Tarifi

Osmanlı Usulü Hurma Tatlısı Tarifi

hurma tatlısı, osmanlı lezzetleri, hurmalı tatlı Sevgili melekler, aslında bu tatlının içeriğinde hurma bulunmuyor. Tatlıya hurma tatlısı denmesinin sebebi şekli. Şimdi geçelim Osmanlı usulü Hurma Tatlısının tarifine... Osmanlı Usulü Hurma Tatlısı 1 yumurta 3 su bardağı un Yarım limon suyu 1 paket baking powder 1.5 çorba kaşığı sirke 1 çay bardağı sıvıyağ 150 gr tereyağı Şerbeti: 3...

Sayfayı Paylaş