Selam nisanlimla iliskiye girdik korunmasiz boşalma olmadi ama zevk suyundan süphelendigim icin 5 saat icinde ella kullandı ertesi gün geciken adeti basladi 3 gün sürdu durumu nedir ?

Iyi günler sevgilimle iliskiye girdik uzun surmedi 1 2 dk boşalma olmadi zevk suyundan suphelendigim icin 5 saat icinde ella kullandirttim hicbir belirtileri olmadi geciken adeti pazar gecesi oldu 1 gün arayla şuan 6. Gün adet sonlanirken kahverengi lekenlmeri oldu üstün görme olayimidir hamilemidir ?

Merhaba ,

Korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısından risktir. / Partnerinizin mensi gerçekleşmiş , gebelik söz konusu değil. Mens sonlanırken lekelenme olması olağan bir durumdur..

Merhabalar nişanlımla korunmasiz iliskiye girdim uzun surmedi boşalma olmadı yaklaşik 7 8 saat sonra ella kullandi adeti 5 güne yakın gecikmişti hapi aldıktan sonra ertesi gün salı gecesi adet oldugunu söyledi 3-4 günde kahverengimsi akintisi oldu sonra tekrardam kırmiziya donustugunu soyledi suan 7. Gün üstün görme olayi olurmu yumrtlama dönemin de oldu ertesi gun adet oldu bir gebelik söz konusu olurmu.

Merhaba ,

Ella hap % 100 gebelikten korumaz. İstenmeyen gebelik için çokta güvenilir bir yöntem olmadığını söyleyelim. Fakat belirtilen birliktelikten gebe kalma olsılığı düşüktür. Nişanlınızın mensi gerçekleşmiş gebelik söz konusu değildir.

Not : Ella kullandığı halde gebe kaldığını iddia eden bayanlar var . Bu yüzden tedbir amaçlı gebelik testinin yapılması uygun olur..

Ella yumurtanin döllenmesini rahime yerlesmesini engelliyor diye okudum ilk 24 saat icerisinde kullanildiginda %90 etki yaptigini okudum şimdi adet oldu gebelik söz konusu olmucayak yani sadece tedbir amacli test yapilacak adetten kaç gün sonra yapmamiz gerek bu testi ?

Mens gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil diye belirttim .. İstediğiniz zaman test yapabilirsiniz.. Testi önermemin sebebi gebelik şüphesin den değil sadece tedbir amaçlı.

Iyi gunler sevgilimle 07.01.17 de iliskiye girdik korunmasiz olarak ice boşalma olmadi 4 saat icerisinde ella hapı kullandı ilişkiyi adet olmadan 1 gun önce yaptik ertesi gece adet oldu 7 gün sürdu simdi karninda sislik flan var diyo büyük tuvaleti sıklaştgini söylüyor herhangi bir şekilde gebe durumu varmidir 7 gunden sonra hicbir kanama olmadi yerlesme kanamasi fln korkulcak bir durum yoktur degilmi. Adetine 2 hafta filan var.

Merhaba,

Partnerinizin regli gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil . Ama tedbirli olmakta fayda var. Partneriniz test yaparak hamile olup olmadığını en doğru şekilde öğrenebilir..

Geri