gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Elma kabuğunun cilde yararları nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Elma yemenin önemini hepimiz biliyoruz artık ama ben birşey duydum elma kabuklarını ciltte tutmak ta fayda ediyormuş. Var mı bunun doğruluk payı, elma kabuğu cilde faydalı mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Elmanın faydaları sayılamayacak kadar çoktur. İçerisindeki bol “c” vitamini, antioksidan ve posa oldukça önemlidir.Cilt sağlığı için de çok önemli olan elma rendelenerek,cilde maske yapılır yaklaşık yarım saat sonra ılık suyla yıkanır.özellikle kış aylarında cildi yumuşatıp gerginleştirir.Sadece kabuğunu cildinize sürterek masaj yapmanız bile çok iyi gelecektir.

Elma kabuğunun cilde yararları nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elma Kabuğunun mucizesi

Elma Kabuğunun mucizesi

Elma Kabuğu Elma kabuğunda bulunan ’triterpenoids’in kanser hücrelerinin çoğalmasını engellediği ortaya çıktı. Mucize maddenin ismi ´Triterpenoids´ Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Deneysel Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, ABD’de elma kabuğundaki ´triterpenoids´ adlı maddenin, laboratuvar ortamında kanser hücrelerinin çoğalmasını engellediği veya öldürdüğünün...
  2. elma sirkesini cilde faydaları!!

elma sirkesini cilde faydaları!!

elma sirkesinin cilde faydaları,elma sirkesi,elma sirkesinin yararları,elma sirkesinin yapılışı,elma sirkesinin yapımı Elma Sirkesi ve Faydaları Elma sirkesinin kullanıldığı alanlar saymakla bitmez. Doğanın bize sunduğu mucize sayesinde vücudumuzda nasıl etki ettiği ve ne gibi rahatsızlıklara faydalı geldiğini gelin bir bakalım. Kepeksiz saçlar İçin: Banyodan çıktıktan sonra son kez...
  3. Elma Kabuğu Mucizesi

Elma Kabuğu Mucizesi

Elma Kabuğundaki Mucize Elma Kabuğu Mucizesi Elma Kabuğundaki Sağlık Elmanın saymakla bitmeyen faydalarını siz de bilirsiniz melekler :) Bu makalemizin konusu ise elmanın kabuğu. Bakın elma kabuğu nelere iyi geliyormuş :tik: Sağlığımızı olumlu yönde etkileyen elmanın faydalarını az çok biliyoruz ama soyarak attığımız kabuğunun büyük önem taşıdığını daha önce duymuş muydunuz? Diyetisyen...
  4. Elma Kabuğu kaynatılınca nelere iyi gelir ?

Elma Kabuğu kaynatılınca nelere iyi gelir ?

Öksürüğüm var annemi aradım bana elma kabuğu kaynat dedi. Tam tarifini verecekti, telefon kesildi, herhalde elektrikler gitti, cepten de ulaşamıyorum. Öksürükten ölecem ne olur söyleyin elma kabuğu kaynatsam iyi gelir mi ?
  5. Elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir?

Elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir?

Güzellik ve iyi görünmenin temelinde cildin bakımı, sağlıklı ve ışıldayan bir yüzün önemi tartışılmaz. Güzelliğin temeli olan cilt bakımı kısa vadede iyi görünmenizi sağlayacağı gibi uzun vadede cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesini de sağlar. Bu çerçeveden baktığınızda cilde bakmanın, yararlı olanları uygulayıp zararlı uygulamaların tümünden uzak durmanız ciddi bir adım olacaktır....

Sayfayı Paylaş