gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Erişteli yeşil mercimek yemeği

Konu, 'Makarnalar' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

mercimek yemeği erişteli yeşil mercimek yemeği yeşil yemekleri yesil yemegi
    Nefis bir tarif bu arkadaşlarım biz ailecek çok seviyoruz..

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Malzemeler;[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]2 Su bardağı haşlanmış yeşil mercimek[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1 Su bardağı erişte[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]2 Adet kuru soğan[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]2 Yemek kaşığı sıvı yağ[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1 Yemek kaşığı salça[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1 Tatlı kaşığı tuzot[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Yapılışı;[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Yağ soğan ve salça kavurulur, üzerine haşlanmış yeşil mercimekler eklenir.[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Kaynar su ilavesinin ardından tuzot ve erişteler atılır.[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]10-15 Dakika, erişteler iyice yumuşayıncaya kadar pişirilir.[/FONT]​

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    bende bayılırım buna. sarımsak ve limon suyu da koyuyorum ben
    aman yeme de yanında yat
    sağol hayalim
    daha geçen yaptım

3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Ben de limon sıkarım kız süper oluyo :)Ama sarımsak denemedim deneyim bir:)

4. SEVİL&İ

SEVİL&İ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dün akşam bende aynı yemegi yapmıştım çok seviyorum

5. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Harika bir lezzet,ellerine sağlık güzelim..
    Mercimeği ve erişteyi haşlayıp süzdükten sonra sarımsaklı yoğurtla karıştırın.Biraz erişteyi kırıp tereyağında kızartıp nane biberle soslayıp üstüne dökün..Harika bir yemek oluyor..Denemenizi tavsiye ederim..

Erişteli yeşil mercimek yemeği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mercimek

Mercimek

Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınız ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için uğraştığına işarettir. Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınıza yönelik olarak komplolar kurduğuna yorumlanır. Mal, mülk, bolluk, bereket, hayırlı gelir olarak yorumlanır.Rüyada mercimek görmek sifaya selamete, sagliga ve kederden uzak kalmaya delildir, ister kuru, ister...
  2. yeşil mercimek

yeşil mercimek

rüyada yeşil mercimek görmek rüyada yeşil mercimek yemeği görmek çorbası kırmızı İçindekiler Ölçü-miktar Yeşil mercimek 2/3 su bardağı Su 6 su bardağı Soğan 1 orta boy Margarin veya tereyağı 4 yemek kaşığı Un 2 yemek kaşığı Pirinç 1/4 çay kaşığı Tuz 2 tatlı kaşığı Yumurta 1 adet Süt 1 su bardağı Ekmek (bayat) 2 ince dilim Kırmızıbiber 1/4 tatlı kaşığı Yapılışı Mercimeği yıka,1 su bardağı su...
  3. gelişimi hızlı bir bebek için yeşil mercimek

gelişimi hızlı bir bebek için yeşil mercimek

bebeklere yeşil mercimek gebelikte yeşil mercimek hamilelikte bebek bebeklere verilirmi Yeşil Mercimek Malzemeler 1 yemek kaşığı kıyma 1 tatlı kaşığı sıvıyağ 1çay bardağı yeşil mercimek 1 adet küçük soğan 1 tatlı kaşığı salça Tuz...
  4. TİTAN'dan Şehriyeli Yeşil Mercimek Çorbası (resimli)

TİTAN'dan Şehriyeli Yeşil Mercimek Çorbası (resimli)

şehriyeli yeşil mercimek çorbası, tarifi, malzemeleri, yapılışı, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Türk mutfağının envayi çeşit çorbalarından biri olan şehriyeli yeşim mercimek çorbasını sizlere tarif etmek istiyorum melekler :) Bu çorba hem vitamini hem de lezzetiyle içenlerden her zaman tam not alan bir çorba :) Hatırlatacağım bir husus,şehriye yerine...
  5. Yeşil Mercimeğin Faydaları

Yeşil Mercimeğin Faydaları

yeşil mercimeğin faydaları yeşil mercimeğin faydaları nelerdir Kuru soğanın en yakın arkadaşı, nam-ı diğer kara şimşek yani yeşil mercimeğin faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Yeşil mercimek müthiş bir protein deposu olmakla birlikte etin yerini dolduran en iyi besindir. Yapacağınız yağsız mercimek çorbası kürü, en az enginar kadar kolestrolü düşürücü etkiye...

Sayfayı Paylaş