Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

herkeze merhaba.yazılarınızı bir süredir okuyorum ama yeni üye oldum. öncelikle Anyayı tebrik ediyorum. darısı hepimizin başına inşallah.Ben tüm belirtileri yaşıyorum adetim bir gün gecikti ama test yapmaya korkuyorum, birkaç gün daha olmazsam o zaman test yapıcam.
slm caznim hosgeldin aramiza insallah sendende anya gibi guzel haberi aliriz

dun evde deıldık gıremedım nete , cok saolun inş. kucagıma almak nasip olur.ve inş darısı bian önce sizlerin basına.Dualarım sizinle. Biz korunmayı 2 aydır bırakmıstık.3.ayında yanı bu ay oldu. tam yumurtlama dönemımden 2 gun once bırlıkte olduk ve bı gun sonra. Belirtilere gelince ,

reglıme 10 gun kala hafıf kasıklarımda bi hareketlılık hıssetmıstım.
Sureklı gazım vardı(hala devam edıo)
Aksamları üşüme
kirpiklerim karısmıs duruyodu (cok dıkkat edılmedıkce farkedılmeyen bi nokta)
erken uyuma istegı ,yorgunluk hissi
göguslerde hassasiyet (uçlarına dokunamıordum) ve sişlik
reglimin 1. gun gecıkmesınden ıtıbaren kokusuz akıntılar basladı. Ve regl agrısına benze ama cok hafif agrılar gelip gidiordu.Hala devam ediyor ara ara
Bel agrısı ama cok sıddetlı deıl.
Baş agrısı (ara ara girip cıkıyo)
Ve reglimin 4. gun gecıkmesınde göguslerımdekı ince damarların belirginleşmesi

Kızlar umarım hepiniz bian evvel bu belirtileri yasarsınız ve guzel haberlerı verırsınız..Sıra sizde :)
aynı belirtiler bende de var birde tükrük resmen ağzımdan taşıyor ben daha yeni bıraktım korunmayı eşim bu belirtiler beklenti psikolojisi olabilir diyor. zaten adetime de 3 gün var. ama belli olmaz tabii. :26:sana öyle imrendim ki. Rabbim inşallah sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip eder. hamile kadının duası kabul oluyormuş lütfen hepimize dua et.:cry:

slm caznim hosgeldin aramiza insallah sendende anya gibi guzel haberi aliriz

ebrucugum ozlettin kendini vallahi memleket neresi senin canim
sağolasın canım,ben aslen Samsunluyum,ancak eşimin görevi nedeniyle Antalyadayız,bu arada artık ben ümidi kestim madem olmıcak bari yazın tadını çıkarıyım stresten uzak diye artık akışına bıraktım kızlar benden eylül sonuna kadar bebek haberi alamazsınız sanırsam:( ama insan imreniyor yahu ama kızlar yeni müjdecilerinde haberlerini dört gözle bekliyorum bende bir girişim söz konusu değil ama sizin haberlerle sevinelim:)

aynı belirtiler bende de var birde tükrük resmen ağzımdan taşıyor ben daha yeni bıraktım korunmayı eşim bu belirtiler beklenti psikolojisi olabilir diyor. zaten adetime de 3 gün var. ama belli olmaz tabii. :26:sana öyle imrendim ki. Rabbim inşallah sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip eder. hamile kadının duası kabul oluyormuş lütfen hepimize dua et.:cry:

bence tum belirtiler varsa ,inanmaya basla ;) olumlu dusunmekte işin bir parçası bence. Dualarım sizinle umarım hepiniz hemen hamıle kalırsınız.:d040: eşim dr dan randevu almak ıcın aramıs skreterı cıkmıs ve 2 hafta sonrasına gun vermıs, bebek sımdıden görunmez dıyerek.suan zaten 5hafta+1 gun deyım.yanı 6.haftaya gırdım bugun. Bana sacma geldı cunkı benım amacım herseyın yolunda olup olmadıgını ögrenmek, bebegı görmek 2. planda tabii. Önemlı olan saglıklımıyız? Ve test yapmaları gerekmezmı ? anlamadım. cunkı ben de kansızlık vardı 2 yıl önce , hala vardır belki. Demir , folık asıt vs gibi ilaçları vermesı gerekmezmı ? bu konuda bilgisi olan varmı ? cok guvenemedım bu sekretere

bence tum belirtiler varsa ,inanmaya basla ;) olumlu dusunmekte işin bir parçası bence. Dualarım sizinle umarım hepiniz hemen hamıle kalırsınız.:d040: eşim dr dan randevu almak ıcın aramıs skreterı cıkmıs ve 2 hafta sonrasına gun vermıs, bebek sımdıden görunmez dıyerek.suan zaten 5hafta+1 gun deyım.yanı 6.haftaya gırdım bugun. Bana sacma geldı cunkı benım amacım herseyın yolunda olup olmadıgını ögrenmek, bebegı görmek 2. planda tabii. Önemlı olan saglıklımıyız? Ve test yapmaları gerekmezmı ? anlamadım. cunkı ben de kansızlık vardı 2 yıl önce , hala vardır belki. Demir , folık asıt vs gibi ilaçları vermesı gerekmezmı ? bu konuda bilgisi olan varmı ? cok guvenemedım bu sekretere
canım benim komşum da birkaç aydır hamile doktor ona ilk muayene için bir hafta sonrasına gün verdi ama yoğunluktan öyle yaptı. bence bir an evvel muayeneden geçmen lazım sekreter yoğunluktan öyle sallamıştır. güvenilir bir doktor bul çünkü ben doktor bir akrabama danıştım folik asit falan çok önemli diyo. eksikliği çok kötüymüş kansızlık zaten varsa hamile iken artacağına göre sana kesin demir verir. hadi hayırlısı. rahat bir hamilelik diliyorum sana. duaların için çok teşekkür ederim.

çok tesekkür ederim bilgi için, dr a ulasamadık email adresıne mail attı eşim. Bakalım gelecek cevabı beklıoruz.Bana da sekreter pek bılmıo gibi geldı. Ama dr um daha oncede gittiğim guvendıgım bir kadın dr.u .Umarım erkene alır tarıhı.

anyacim folic asiti kendinde eczaneden alabilir kullanabilirsin doktora gidene kadar.keske kansizlik varsa hamilelikten once kullanmaya baslasaydin.cunku hamilelikten once 2-3 hamileliktede 3 ay kullanmak gerekiyor(gerci eskiden folik asitmi vardi ama yinede neolur olmaz diyo insan)ben 1 aydir kullaniyorum.bakalim ne zaman bir bebis sahibi olucaz.

ben gebelik belirtileri sanırken meğer böbrek taşı düşürüyomuşum,bebiş bu ayda yok galiba bakalım doktor ne diycek. bu durumda hamile kalmak doğru mu acaba? :(((

Öncelikle Anyacımı tebrik ediyorum. Sağlıklı ve hayırlı evlat olur işallah.

Nesli84, çok geçmiş olsun. Sen test yapmadın mı hala canım? Bence sonuç çıkar artık ve sen de ona göre bi doktora danışabilirsin. Ama sen yüreğini ferah tut şeker:) işallah Allah gönlüne göre verir.

Geri