Evde pratik oje yapımı

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

1. mislinay

mislinay Yeni Üye Kayıt: 27 Kasım 2007

ojenin yapılışı oje yapımı kolay oje yapımı evde renkli
    Evde kullanmadığınız farlarınız varsa arkadaşlar onları pratik oje yapımında kullanabilirsiniz.Elbiselerinizin rengine göre istediğiniz renklerle evde ojeler yapabilirsiniz.Böylelikle istediğiniz rengi yakalamış olursunuz.Hem kullanmadığınız farlarınız değerlenmiş olur,hemde rengarenk tırnaklara sahip olursunuz.
    Şimdi bu evde pratik oje yapımı nasıl oluyormuş bir bakalım.

Malzemeler:

Seçtiğiniz renkte bir göz farı
    Bir şişe beyaz oje
    Kâğıt

Yapılışı,

Kâğıttan oje şişesinin ağzına uygun bir huni yapın. Seçtiğiniz bir göz farını küçük parçalara ayırın.
    Huni yardımıyla göz farını ojenin içine ekleyin.
    Homojen bir karışım elde edene kadar oje fırçasıyla karıştırın.
    Renkli ojeniz hazır!
    Tek kullanımlık renkli ojeler yapmak için küçük bir kâse bir miktar beyaz oje ve renkli göz farınıkarıştırın. Oje fırçasıyla tırnaklarınıza sürün.

2. $ul€

$ul€ Yeni Üye Kayıt: 27 Ocak 2009

oldukça pratik...çokta eğlenceli olur :):)
  3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru Kayıt:

Oje
    Oje Yapmak Çok Basitmiş Artık Doğum Günü Partilerine Giderken Sürerim
    By. Gülin Sıla Y.
  4. böcek

böcek Yeni Üye Kayıt: 4 Şubat 2011

çok eğlenceliii:D ben tırnaklarımı koparıyorum maalesefff bırakmaya uğraşıyorum şuan,uzar uzamaz rengarenk ojeler sürme hayalim var ne zamandır,bunu kesin uygulayacağım:)
  5. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Kayıt: 19 Nisan 2010

Güzelmiş ya tşk ederim
  6. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Kayıt: 12 Ağustos 2009

Paylasim icin tskler.
  7. يeKe®îм

يeKe®îм Forum Okuru Kayıt:

süper.....
  8. LaViNYaM

LaViNYaM Editör Melek Kayıt: 23 Kasım 2010

amann uğraşana kadar hazırını alırım istediğim renk olur biter hahaha yinede emeğine sağlık
    CeMoŞ bunu beğendi.
  9. Kayıtsız Üye

beyaz ojeyi alacağıma ve far harcayacağıma gider renkli bir oje alırım olur biter.Ama yine de emeğinize sağlık.
  10. LiLi'

LiLi' Yeni Üye Kayıt: 13 Nisan 2011

ben bi kere denemiştim ama elime yüzüme bulaştırdım :D
  11. dilasa

dilasa Yeni Üye Kayıt: 19 Nisan 2011

bence denemeye deger kullanmadıgımız farlarıı degerlendirmiş oluruz..
  12. melifo

melifo Forum Okuru Kayıt:

yookk

illa beyazmı olması gerekior????
  13. SweetCurse

SweetCurse Yeni Üye Kayıt: 5 Şubat 2011

Çok severim böyle şeylerle uğraşmayı :D teşekkürler
  14. Kayıtsız Üye

peki bu oje tırnaktan nasıl çıkıyo
  15. Kayıtsız Üye

beyaz ojeyi nereden bulacam ben zaten oje yapmak için baktım hiç gerek yok!..
Evde pratik oje yapımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuru Ciltler için Ev Yapımı Pratik Maske

kuru ciltler için pratik maskeler kuru bira mayası bira mayası maskesi mayali maske kürü Soğuyan havalarla beraber kuru cilde sahip beyler traş sonrasında sorunlar yaşarken bayanlar da özellikle makyaj yaptıklarında ortaya çıkan fazlasıyla kurumuş, solgun görünen ciltten yakınırlar. Cildin ihtiyacı olan nemi veren çok iyi bir maske tarifi veriyoruz: Gerekenler: 3 yemek kaşığı bal, yarım çay...
  2. Cilt Kırışıklıklarını Yok Eden Ev Yapımı Pratik Maske

cilt kırışıklıkları için bitkisel çözümler kırışıklıklar icin evde yapılan maskeler cilt kırışıkları için bitkisel çözüm ev yapımı kırışık maskesi cildi kırışan ve yaşlılık korkusuna düşen kadınlar sakın üzülmeyin!!! sizi yeniden gençleştirecek bir maske tarifi :D:D buyrun meleklerim :):) Özellikle cildi kuru olanların başları kırışıklıklarla beladadır. Yaş ilerledikçe belirginleşmeye...
  3. Kendi ojenizi yapın!!

En sevdigim şeylerden birisidir oje kullanmak......Benim gibi olanlar için bu fikirler çok işinize yarayacak :):) 2009 makyaj modasında canlı renkler öne çıkıyor. Pembe, kırmızı gibi ojelerle birlikte mavi ve yeşil tonları da görebiliyoruz. İhtiyacınız olan oje rengini yapmak için, kullanmadığınız göz farlarınızı değerlendirerek rengârenk tırnaklara sahip olabilirsiniz...
  4. Pratik ruj yapımı

rujun yapılışı ruj yapımı doğal ruj yapımı yapımında kullanılan maddeler yapımında kullanılan malzemeler Benim gibi züürt olanlar için bu ideal bir şey :D:D Dudaklarınızı renkli ve lezzetli tutmak istiyorsanız evinizde kendi rujunuzu yapabilirsiniz. Doğal hazırlanmış rujlar hem daha sağlıklı, hem mis kokulu hem de baldan tatlı olacaktır... Malzemeler 1 çay kaşığı bal mumu 1 tatlı...
  5. Pratik Ev Yapımı Acur Turşusu Alır mıydınız ?

Ev Yapımı Acur Turşusu acur turşusu Sevgili melekler, bir tabak etli kuru fasülye ve bulgur pilavının yanında en iyi ne gider ? Turşu dediğinizi duyar gibi oluyorum :) Evet bu konumuzda ev yapımı acur turşusu nasıl yapılır, tarifini sizlerle paylaşıyoruz :) Acur turşusu yapmak için gerekli olan malzemeler: 3 kg acur 2 litre sirke 1 adet ekşi elma 2 baş sarımsak...

Sayfayı Paylaş