gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Evde Sucuk Yapabilirmiyim?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Eşim sucuğu çok seviyor ancak benim de dışardan alınan sucuk hiç içime sinmiyor.Acaba evde kendi kendime yapabbilirmiyim dersiniz?Evde oluyorsa nasıl yapabilirim?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Evde sucuk yapımı andığınız kadar zor değildir bayanlar hem daha sağlıklı hemde daha hijyenik biraz zahmetli gibi görünsede inanın sonucu görünce tüm zahmetlerinize deydiğigini düşünüyorsunuz.

Evde sucuk yapmak için öncelikle yapmanız gerekenler işlemler şöyle;Sucuk için yağlı en et idealdir. Bu nedenle sucuk yapımında yüzde 30 ile 35 oranında yağlı çekilmiş kalın kıyma kullanılır.

Damak zevkine uygun olarak kıymaya sarımsak, tuz, sucuk baharatı, karabiber, kimyon, yenibahar ve kırmızıbiber katılır. (2 kg ete, 1 çorba kaşığı sucuk baharatı, 10 diş sarımsak, 1 çorba kaşığı kimyon, 2 çay kaşığı yenibahar, 1 çorba kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı tuz katılır Baharatın ölçüsüne gelince, yöresel olarak damak zevki değiştiğinden, eksik baharatlar karışım pişirilerek kontrol edilir ve hamura sonradan ilave edilebilir.

3. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    çok çok zahmetli bi iş ben bikere el attım ama şuda var kurutmasıda sorun bide benim evimde azda olsa rutubet oluyo nem yüksek.ortamın müsaitse güzel oluyor.

Evde Sucuk Yapabilirmiyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Cevizli Sucuk Yapımı

Evde Cevizli Sucuk Yapımı

Evde Cevizli Sucuk Yapımı Merhaba hanımlar sizden cevizli sucuk tarifini istiyorum evde cevizli sucuğu nasıl yapabiliriz?
  2. Evde yapabileceğiniz cevizli sucuk tarifi

Evde yapabileceğiniz cevizli sucuk tarifi

bu konu;cevizli sucuk nasıl yapılır,cevizli sucuk tarifi hakkında bilgiler vermektedir Malum kış geldi ve bitmeyen uzun geceler başladı..İlerleyen saatlerde acıkınca atıştırmalık cevizli sucuk gibisi yok. Hem bol vitaminli,hem kan yapıcı özelliği bulunan cevizli sucuğun tarifini sizlerle paylaşmak istedim.Dışardan alınca ,bayatlamış olan cevizli sucuklar dıştan cazip görünsede ,bir ucundan...
  3. evde duş jeli yapabilirmiyim

evde duş jeli yapabilirmiyim

Herşeyin doğalı en güzeli.Evde yoğurt yapıyorsak mesela duş jeli niye yapamıyoruz?Ya da yapabiliyor muyuz ?
  4. evde kır pidesi yapabilirmiyim

evde kır pidesi yapabilirmiyim

Selam melekle,r eşim pideye bayılıyor ve hemen her hafta bir kere pide yemeye gidiyoruz.Ama ben dışarda yemekten yana değilim, evde kır pidesi yapabilirmiyim?
  5. kendim güzellik maskesi yapabilirmiyim evde ?

kendim güzellik maskesi yapabilirmiyim evde ?

Arkadaşlarıma bakıyorum da kendilerine çok bakıyorlar. Bir sürü kremler maskeler kürler. Ben de özeniyorum ama durumumuz kozmetiklere para yatırmaya yetmez. Diyorum ki ben de evde kendi kendiem birşeyler yapsam güzelleşsem, olur mu?Evde neler yapabilirim ?

Sayfayı Paylaş