gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Fast food beyin sağlığını bozuyor

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

'Zihin Sağlığı Vakfı'nın araştırmasına göre, yararlı yağların, vitamin ve minerallerin eksik alınması ile fast food tarzı beslenme, 'depresyon, Alzheimer ve şizofreniye' neden oluyor İNGİLTERE'DE yapılan bir araştırma, son zamanlarda halkın beslenme tarzındaki değişikliklerin zihin sağlığı üzerinde olumsuz sonuçlara yol açtığını gösterdi. 'Sustain' adlı örgüt ile Zihin Sağlığı Vakfı'nca desteklenen araştırmanın sonuçlarına göre, fast food tarzı beslenme ile yararlı yağların, vitamin ve minerallerin eksikliği 'depresyon, Alzheimer ve şizofreni' ile doğrudan ilişkili. Araştırmacılardan Courtney Van de Weyer, "Vücudu iyi beslemek, zihni de iyi beslemek anlamına geliyor" dedi.

ARAŞTIRMAYA göre, yemlerde kullanılan katkı maddeleri ve tarım ilaçları, hayvan organizmasında değişikliğe yol açıyor. Bu nedenle de insanlar, omega 6 adlı yağ asidini, omega 3'ten çok daha fazla tüketir hale geliyor. Bu dengesizliğe vitamin ve mineral eksikliği de eklenince, depresyon ve hafıza sorunları ortaya çıkıyor. Araştırma raporunda, beslenme tarzında aminoasitlere, özellikle de balık tüketimine daha fazla yer verilmesi gerektiği belirtiliyor.

Beyne faydalı yiyecekler:
    Sebzeler (Lifli olanlar)
    Tohumlar ve fındık
    Meyve
    Buğday, kepek
    Organik yumurta
    Organik olarak yetiştirilen ya da vahşi olarak avlanan balıklar (Özellikle yağlı olanlar)

Beyne zararlı yiyecekler:
    Kızartılmış fast food yiyecekler
    Rafine edilmiş ve işlenmiş besinler
    Alkol
    Şeker
    Çay ve Kahve
    Besinlere konulan bazı ek maddeler
    Tarım ilacı içeren besinler

2. gulsah84

gulsah84 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    paylasım ıcın saolun

3. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Fast food ne kadar da böyle olsa vazgeçemiyorum :18: gerçekten nasıl bişeyse olmmuyor. Ama baya bi düzelttim kendimi. Artık fazla yemiyorum bu bile bir başarı.
    Teşekkürler

4. -bernaa

-bernaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    okullarda o kadar fazlaki artık buna kısıtlama getirmeleri şart..

Fast food beyin sağlığını bozuyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fast Food Kalori Tablosu

Fast Food Kalori Tablosu

tostun kalorisi pizza kac kalori tost kaç kalori hamburger kaç tavuk döner kac Kentucky Tavuk, kızartma (107 gr) 257 Mc Donalds's Kalori Hamburger (102 gr) 102 Cheeseburger (116 gr) 310 Duble Hamburger (132 gr) 371 Duble Cheeseburger (158 gr) 401 Big Mac (215 gr) 560 Mc Chicken (144 gr) 435 Patates kızartma (97 gr) 320 Çikolatalı Milk Shake (200 gr) 260 Sundae (162 gr) 292 Pizza Hut Kalori...
  2. Fast Food aŞk..

Fast Food aŞk..

Nereye koşuyoruz bilmiyorum, bu acele niye, nereye yetişmeye çalışıyoruz, hayatı bir ucundan yakalamak ve onun peşinden sürüklenmek, yaşanabilme - yaşayabilme ihtimaline takılı kalmak, kaçırdığımız bir şeyler olduğu fikriyle her şeyi yarım yaşamak, sonunu tahmin ettiğimiz bir filmi yarıda bırakmak, ilk sayfasından sonra her kitaptan sıkılmak, başlamadan bitirmek. Bizi böylesine değiştiren...
  3. Fast-food Felsefesi

Fast-food Felsefesi

Nereye koşuyoruz bilmiyorum, bu acele niye, nereye yetişmeye çalışıyoruz, hayatı bir ucundan yakalamak ve onun peşinden sürüklenmek, yaşanabilme - yaşayabilme ihtimaline takılı kalmak, kaçırdığımız bir şeyler olduğu fikriyle her şeyi yarım yaşamak, sonunu tahmin ettiğimiz bir filmi yarıda bırakmak, ilk sayfasından sonra her kitaptan sıkılmak, başlamadan bitirmek. Bizi böylesine değiştiren...
  4. fast food ile zayıflayın

fast food ile zayıflayın

Sosisli sandviç, hamburger ve tavuk kanadı yiyerek zayıflamak ister misiniz? Daha önce bu kadar lezzetli bir diyet yapmadığınıza bahse gireriz... 5 günde 2 kilo verin! Hangimiz birkaç dakikada hazırlanan yemekleri sevmiyoruz ki? Diyet sırasında hamburgerler, patates kızartmaları burnumuzda tüter durur. Şimdi size iyi haberlerimiz var; Daha önce hiç fast-food diyeti diye bir şey buldunuz...
  5. Fast Food Aşk

Fast Food Aşk

. Nereye koşuyoruz bilmiyorum, bu acele niye, nereye yetişmeye çalışıyoruz, hayatı bir ucundan yakalamak ve onun peşinden sürüklenmek, yaşanabilme - yaşayabilme ihtimaline takılı kalmak, kaçırdığımız bir şeyler olduğu fikriyle her şeyi yarım yaşamak, sonunu tahmin ettiğimiz bir filmi yarıda bırakmak, ilk sayfasından sonra her kitaptan sıkılmak, başlamadan bitirmek. Bizi böylesine...

Sayfayı Paylaş