gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Fırında Soslu Bütün Tavuk Tarifi

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

fırında bütün tavuk tarifi bütün tavuk fırında nasıl pişirilir nasıl pişirilir tarifleri yapılır Yılbaşı sofranızda hindi yerine tavuğu tercih edenler için çok lezzetli yapılışı bir o kadar pratik fırında soslu tüm tavuk tarifini paylaşıyorum.Şimdiden ellerinize sağlık afiyet olsun şekerler:) [​IMG]

1 Küçük Boy Bütün Piliç

1 Paket Knorr Dağ Kekikli Susamlı Tavuk Harcı

2 Yemek Kaşığı yoğurt

4 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

1 yemek kaşığı biber salçası

Hazırlanışı:

Yoğurt,Zeytinyağı,Biber Salçası ve Dağ Kekikli Susamlı Tavuk Harcı Bir kasede çırpılır.

İyice yıkanmış arzu edilirse derisi soyulmuş pilice sosumuz iyice sürülür.

Önceden ısıtılmış 220 derece fırında üzeri kızarana dek pişirilir.

Yanında Pirinç Pilavı İle Servis Edilir..

Afiyet Olsun..

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    :D hahaha tam da ben tavuk tercih ederim dedikten sonra valla adminim süpersiniz he yok yok.

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Tabi şekerim müşteriye yok çekmemek adına her çeşitten bulunduracaksın hahaha.

Valla ne yalan diyeyim beleş verseler ben hindi yemem gerçi hiç yemedim cazip gelmiyor tavuğu tercih ediyorum hindi etinin tavuk etinden daha sert olduğunu duymuştum yiyenlerin tecrübeli yorumlarını bekliyorum:D

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bu ne çirkin bi tavuk, tavuktan soğuttun vallahi ya.
    sanki işkenceye maruz kalmış tavuk gibi duruyo. testere serisinin son bölümü gibi.
    ıyyyy

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

tavuk tarifine diyecek birşeyim yok ama o hazır baharata ne gerek vardı tarif verince evde uygun malzemelerle verilir hazırını herkes yapıyor zaten

Fırında Soslu Bütün Tavuk Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fırında başemel soslu tavuk

fırında başemel soslu tavuk

basemel soslu tavuk başemel soslu tavuk başemal fırında başemal fırında başemel Malzemeler 750 gr tavuk eti (göğüs) 750 gr havuç 750 gr patates 750 gr bezelye beşamel sos için malzeme : 1 litre süt 1,5 çorba kaşığı köri (baharat) 1 su bardağı un 150 gr margarin karabiber tuz 200 gr kaşar peynir Yapılışı Patatesleri ve havucu küp küp doğrayıp haşlayın. Tavuğu haşlayıp didikleyin,...
  2. fırında beşamel soslu ıspanaklı tavuk

fırında beşamel soslu ıspanaklı tavuk

beşamel soslu ıspanaklı tavuk ıspanaklı beşamel soslu tavuk fırında ispanakli malzemeler (2 kişilik) 4-5 ince tavuk göğsü ıspanak (ben 1 paketin yarısından az kullanıyorum) mantar (5-6 mantar) 1 soğan- sarımsak köri arzuya göre diğer baharatlar 1 adet hazır beşamel sos(kendinizde hazırlıyabilirsiniz) tavuklar haşlanır.Ayrı bir tavada soğan ve dövülen sarımsak kavrulur doğranmış mantarlarda...
  3. Resimli Fırında Bütün Tavuk (Denenmiş)

Resimli Fırında Bütün Tavuk (Denenmiş)

fırında bütün tavuk firinda bütün tavuk fırında kızartma tarifi resimli kızartması Merhaba meleklerim şimdi sizlere yılbaşında yaptığım ve eşimle aafiyetle yediğimiz tavuk tarifini vereceğim. Gerçekten bi harikaydı. Hala tadı damağımda doğrusu .:D
  4. Resimli Fırında tavuk için tarifleri

Resimli Fırında tavuk için tarifleri

Fırında tavuk için tarifler fırında tavuk nasıl hazırlanır Resimli Fırında tavuk için tarifleri Fırında tavuk mu yapacaksınız? Ve nasıl yapacağınızı bilmiyor sunuz ya da emin mi değilsiniz? O halde biz size bu konuda yardımcı olalım Melek'ler:) İşte size fırında tavuk yapmanın püf noktaları şekerlerim:) Fırında Tavuk Malzemeleri; 1 kg but 1/2 kg patates 1 çorba kaşığı salça 1/2 çay...
  5. Yılbaşına özel fırında tavuk tarifi

Yılbaşına özel fırında tavuk tarifi

yılbaşı gecesine özel tavuk tarifi,yılbaşı için fırında tavuk tarifi,yılbaşı fırında tavuk tarifi,yılbaşı gecesi fırında tavuk nasıl pişirilir Fırında tavuk malzemeleri 1 bütün tavuk 2 limon 6~8 diş sarımsak 2~3 dal biberiye 2~3 sap taze kekik 3~4 dal adaçayı 60 gr tereyağı Tuz Karabiber Fırında tavuk hazırlanışı Fırında tavuk: Bütün tavuğu iyice yıkayıp...

Sayfayı Paylaş