gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Marine Edilmiş Tavuk

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

marine edilmiş tavuk tarifi tavuk nasıl marine edilir. daha önce hep marketten aldığım tavuk soslarından kullanıyordum.iyi güzelde sonra düşündüm ki bunu ben niye yapmıyorum.nasıl yapıcağımı bilmeden işe başlasamda tadı çok lezzetli ve yumuşacık oldu.yanına bol salata patates kızartması ve domates kızartması pilav eşlik etti. şimdi tavuğumuzu nasıl marine ettiğimize gelelim meleklerim.tavukları marine ederken 4 baget için 2 çorba kaşığı sıvı yağ 3 çorba kaşığı yoğurt 1 çorba kaşığı biber salçası kekik tuz pulbiber koyup bagetleri karışımın içinde 1 gün bekletiyoruz.sonra kızartıp afiyet ile yiyoruz. kızartma istemezseniz fırında da pişirebilirsiniz.

Marine Edilmiş Tavuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. MaRtıLaR...

MaRtıLaR...

Bundan yüzyillar önce deniz aşırı, çok güzel bir ülke varmış. Tabi her masalda oldugu gibi bu masalda da o ülkenin bir kralı ve tabii ki bir de prensesi varmis. Prenses dünyalar güzeli bir kızmış. Kral ona bakılmasını yasaklamış, her gün dolaşmak için saray muhafızları ile sarayın dışına çıkacağı ilan edildiginde halk eğilir ve gözlerini kapatır, ya da evlerine kaçışırmış. Onu görmenin...
  2. Martı

Martı

Rüyada martı gören kimse, uzun zamandır beklediği, mutluluk verecek haberi alacak demektir. Haber olarak yorumlanır.Rüyada marti görmek, zenginlik, göl, cömertlik, iyi bir kisi, bir rivayete göre, zengin ve güzel bir kadin diger bir rivayete göre de her ne suretle olursa olsun, hayir ve nimete delalet eder. Evine bir marti tutup getiren, zengin ve güzel bir kadinla, kadin ise bir erkekle...
  3. Tavuk

Tavuk

Güzel ama ahmak kadına, kadın hizmetçiye; Tavuk kanı akıtmak bir cariyeyle cins" münasebette bulunmaya, Kadının kavuk kanı akıtması misafir gelmesine; Tavuk bazen asil ve neşeli yahut çocuk sahibi bir kadına yahut hazmı kolay rızka; Tavuk eti şifaya, kaddadı ve yelesi mala, Siyah tavuk bekar cariyeye, beyaz tavuk hayırlı bir kadına, Toplu gezinen yahut çöplükte görülen kavuklar düşük...
  4. Marine Edilmiş Somon Balığı

Marine Edilmiş Somon Balığı

gebelikte somon balığı hamilelikte somon balığı hamilelikte yemek Malzemeler 2 adet el büyüklüğünde somon filetosu (her biri 400 gr.) 1 tatlı kaşığı toz zencefil (veya bir jeton kalınlığında ve çapında dilimlenmiş taze zencefil) 2 diş sarmısak 3 adet taze yeşil soğanın beyaz kısmı 1 tatlı kaşığı toz şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 yemek kaşığı Japon soya sosu veya normal soya sosu 1 su bardağı...

Sayfayı Paylaş