gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Folik Asit Hapi icemiyorum diyen Anne adaylarina...

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

folik asit folik asit hapi folik asit nelerde bulunur hangi yiyeceklerde var konulari burada meleklerim

Merhaba Melekler,

Anne olmaya karar verdiniz, ya da artik bir anne adayisiniz, GEBELIKTE BESLENME ile ilgili gerekli arastirmalarinizi yaptiniz ayrica doktorunuz da size gerekli bilgileri verdi...

Benim gibi ilac icmeyi sevmeyen birsuru anne adayi vardir muhakkak, Fakat hamileligin ozellikle ilk 3 ayinda FOLIK ASIT KULLANIMININ ONEMI herkes tarafindan bilinmekte..

Suan bu konuyu okuyorsaniz, eminim sizde benim gibi ya folik asit hapini icemiyor, ya unutuyor, yada midesi bulandigi icin icmek istemiyorsunuz:) Bu konuyla ilgili Folik Asitin bulundugu yiyecekler hangileri, bari dogal yoldan alalim diye ufak bir arastirma yaptim, ve ilacini icemeyen anne adaylari icin bol bol tuketmesi gereken folik asit iceren yiyeceklerin listesini hazirladim...Afiyet olsun:)

Yaygın olarak kullanılan pek çok gıda folik asit içerir: Kuşkonmaz, muz, brokoli, turunçgiller ve suları, yumurta sarısı, yeşil fasulye, yapraklı yeşil sebzeler, mercimek, portakal, bezelye, nohut, ıspanak, çilek, ton balığı, buğday tohumu, yoğurt.

Folik Asit Hapi icemiyorum diyen Anne adaylarina... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. en rahatı elbise diyen anne adaylarına

en rahatı elbise diyen anne adaylarına

anne elbiseleri anne elbisesi elbise modelleri elbise annelere bu bir gelenek midir nedir ilk akla gelen sey hadi hamıle elbisesi alalım oluyor hamiş olunca:D tabi iyi birşey çünkü elbiseler herzaman rahattır diğer kıyafetlere göre helede elbise giymeyi seviyorsanız.......buyrun...
  2. Folik Asit ve Önemi

Folik Asit ve Önemi

folik asit, nedir, önemi, eksikliği, nelerde bulunur, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Folik asit, hücre yapı taşlarının, kırmızı kan hücrelerinin ve sinir dokularının oluşumunda etkili B grubundan bir vitamindir. Yeşil yapraklarda yaygın olarak bulunduğundan bu isimle anılmaktadır. Çünkü latincede folum yaprak anlamına gelir. Ayrıca folik asit ve folat aynı anlama...
  3. Hamilelikte Folik Asit Kullanın

Hamilelikte Folik Asit Kullanın

Bu hastalık hamileliğin ilk üç ayında omuriliğin kapanıp bir tüp haline gelmesi sırasında oluşan bir problem. Bunun sonucunda omurilik belli bir bölgede kapanıp tüp haline gelemediği için üzerindeki anatomik tabakalar oluşamıyor. Bu sebeple bebek sırtında açık bir bölge ile doğuyor. Acıbadem Hastanesi Pediatrik Beyin Cerrahisi’nden Prof. Dr. Memet Özek "Spina bifida santral sinir...
  4. Gebelikte Folik Asit Kullanılır mı Diyen Arkadaşlar Burayaaaa

Gebelikte Folik Asit Kullanılır mı Diyen Arkadaşlar Burayaaaa

gebelikte folik asit,gebelikte folik asit kullanımı, Her bayan mutlaka folik asit kullanmıstır ve nedemek olduğu çok iyi biliyordur.Gebelikte folik asit kullanmaya gelince folik asit bildiğimiz üzere gebelik öncesinde ve gebelik döneminde rahmi hazırlayan bebek rahime düştüğü anda onu koruyan ve mutlak alınması gereken bir vitamindir. Folik asit (folbiol, folic plus v.b ilaçlar) her...
  5. Folik asit kullanım önemi

Folik asit kullanım önemi

Merhaba konuyu okudum ve faidelendim 3 aylık gebeyim folik asit alımını ne kadar zaman sonra bırakmalıyım???? Hamilelik sonuna kadar yutulmasında bir sakınca varmıdır? Aydınlatırsanız sevinirim.... Amine elif demir

Sayfayı Paylaş