gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Gebelikte yapılacak doğum egzersizleri 1 2 3 4 5 8 aylık egzersizler

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hamilelikte egzersiz yapmak erken doğumu önlüyor Hamilelik te egzersizin önemi bir kez daha ortaya çıktı

Erken doğum riskini azaltan hamilelik egzersizlerini doğru ve düzenli yaptığınız taktirde eğer erken doğum riskiniz varsa bu en aza inecek yada bu risk tamamen kalkacaktır

Konuyla ilgili Uzman doktorun yaptığı açıklamalara geçiyorum şimdi arkadaşlar
    Hamileliğin ilk altı aylık döneminde yapılacak sıkı egzersizin erken doğum riskini azaltabileceği bildirildi. Kuzey Carolina-Capel Hill Üniversitesi’nden Dr. Kelly R. Evenson, hamileliğin 37. haftasından önce yapılan doğumların erken doğum olduğunu belirterek, bu tür doğumların Kuzey Amerika ve Avrupa’da yenidoğan ölümlerinin önde gelen nedenleri arasında yer aldığını söyledi.

Nedeni bilinmiyor
    Erken doğumun nedenlerini tam olarak bilmediklerini ve ‘erken doğuma yol açabilecek biyolojik değişikliklere neden olabileceği için, hamilelerin sıkı egzersiz yapıp yapmaması’ konusunda kuşkular bulunduğunu kaydeden Evenson, araştırmalarını tek bebeğe hamile olan 1699 kadınla yaptıklarını belirtti. Kadınlarla telefonla yapılan görüşmelerde, kadınların, hamilelikten önceki 3 ay, hamileliğin ilk üç aylık dönemi ve ikinci üç aylık döneminde yaptıkları düzenli egzersizler belirlendi.

Çeşitli egzersizler
    Görüşmeler sonunda araştırmacılar, kadınların yüzde 22’sinin hamilelikten önce, yüzde 14′ünün ilk üç ayda, yüzde 8′inin de ikinci üç aylık dönemde egzersiz yaptığını, yüzde 22′lik bölümün haftada 4 saat, hamilelik döneminde spor yapanların ise haftada 3 saat bu faaliyetlere zaman ayırdığını saptadı. Kadınların yaptığı egzersizler arasında jogging, bisiklete binme, yüzme, aerobik ve diğer hızlı dans türleri bulunduğu kaydedildi.

Etki nedeni meçhul
    Araştırma sonunda, hamilelik öncesi sporun erken doğum riskine etkisi bulunmadığı, ancak hamileliğin ilk iki dönemindeki egzersizin, erken doğum riskini, ilk dönemdekilerde yüzde 20, ikinci dönemdekilerde yüzde 48 oranında azalttığı ortaya çıktı.

Bu sonuçlara rağmen, araştırmacılar, sıkı egzersizin erken doğum riskini neden azalttığını henüz bilmiyor. Evenson, araştırma sonuçlarının daha sağlam temellere oturtulması için, kadınların bu tür faaliyetlerinin kontrol edileceği klinik deneylere ihtiyaç olduğunu vurguladı.

2. :osqe:

:osqe: Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler canım

Gebelikte yapılacak doğum egzersizleri 1 2 3 4 5 8 aylık egzersizler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik Boyunca Şu 8 Egzersizi Yapabilirsiniz...

Gebelik Boyunca Şu 8 Egzersizi Yapabilirsiniz...

gebelikte egzersiz gebelikte hangi egzersizler yapılabilir Sevgili melekler, gebelikte egzersiz doktorların da tavsiye ettiği, hem bebeğe hem de anneye faydalı bir aktivitedir. Bebeğin genel sağlık durumunun iyi olması açısından son derece faydalı olan egzersizler aynı zamanda annenin de daha fit ve zinde olmasına olanak veriyor. Peki gebelikte hangi egzersizler yapılabilir diye soracak...
  2. Prenseslere Özel 1-2-3-4-5 Abiye Modelleri

Prenseslere Özel 1-2-3-4-5 Abiye Modelleri

3 yaş abiye modelleri, 2 yaş abiye modelleri, kız çocuk abiye modelleri Küçük prenseslere özel olarak tasarlanan ve özel günlerde gyidiklerinde hem çok mutlu hemde çok şık duracak abiye modellerini sizler için paylaşıyoruz. Kızı olan anneler çok iyi bilir ki kızlar bu tür elbise modellerine bayılıyorlar ben kendi kızımdan biliyorum kış günü bile dolabında gördüğü askılı abiyeleri giymek için...
  3. 1-2-3-4-5-6 haftalık gebelikte beta hcg değerleri kaç oluyor

1-2-3-4-5-6 haftalık gebelikte beta hcg değerleri kaç oluyor

Kızlar yakında aranıza katılacağım ama 1. hafta 2. hafta 3 4 5 ve 6. haftalık gebeliğimi beta hcg değerleri ile bilebiliyor muyum daha doktora gitmedim ve yeni yeni hamileyim acaba birileriniz bana kaç haftalık hamileyim söyleyebilir mi lütfen misal benim yaptırdığım testte 129.44 çıktı buna göre ben kaç haftalık hamile kalmış oluyorum yani bebeğim kaç haftalık kızlar teşekkür ediyorum...

Sayfayı Paylaş