gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Hamile Bir Anne Adayı Kendine Nasıl Bir Yaşam Koşulu Belirlemelidir Burada

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

hamilelikte yaşam koşulu,hamilelikte yaşam koşulları,
    Hamile anne adayları biliyorum gebelikten dolayı hepiniz hormonlarında etkisiyle stresli bir dönem geçiriyorsunuz.Peki kendiniz için gebelik döneminde bir yaşam koşulu belirlediniz mi?Yada çevrenizdekilerle bu dönemde aranız nasıl size nasıl davranmasını bekliyorsunuz.Hamilelik güzel olduğu kadar anne adayını hormonlardan dolayı strese sokan da bir durumdur.Bunun içinde gebelik döneminiz bitene dek hem eşiniz hem de çevrenizdekiler size uyacak bir yaşam koşulu benimsemelidir.

Gebelik normal yaşantıyı değiştirmeyi gerektirmez. Ancak gebe kadın, mümkün olduğunca sakin, kaygı ve baskılardan uzak yaşamalı ve dengeli beslenmelidir.

Herşey normal olduğu sürece hareketliliği kısıtlamaya gerek yoktur. Hamile bir kadın günlük yaşamını ve çevresi ile ilişkilerini kısıtlamadan devam ettirmeye çalışmalıdır. Gebelik sırasında kesinlikle sigara içilmemelidir.

Sigaranın bebeğin düşük kiloda doğmasına ve huzursuz bir bebeklik geçirmesine neden olduğu bilinmektedir. Kocası da, sigarayı bırakmasa bile, eşinin yanında içmemelidir. Gebe, alkol kullanmaktan da kaçınmalıdır. Gebenin duygusal dünyasının ne kadar duyarlı olduğu yakın çevresi tarafından hiç unutulmamalıdır. Korku ve endişeleri, öncelikle eşi tarafından özen ve anlayışla karşılanmalıdır. Bu destek yalnızca gebelik sırasında değil, doğum ve doğumdan sonra bebekle birlikte yeni yaşantının düzenlenmesinde de devam etmelidir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Haziran 2012
Hamile Bir Anne Adayı Kendine Nasıl Bir Yaşam Koşulu Belirlemelidir Burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Timsah nasıl bir anne?

Timsah nasıl bir anne?

Florida Everglades'de yaşayan dişi timsah, yumurtaları için çok farklı bir yuva hazırlar. Önce çürümüş bitkileri çamurla karıştırır ve bu bitkilerden yaklaşık 90 cm. yüksekliğinde bir tepecik yapar. Tepeciğin üzerinde bir çukur oluşturur ve bu çukurun içine birkaç düzine olan yumurtalarını yerleştirir. Yumurtaların üzerini ise yine topladığı bitkilerle örter. Sonra yumurtaları için...
  2. Başkaları Nasıl İstiyorsa Öyle Bir Yaşam Sürüyoruz

Başkaları Nasıl İstiyorsa Öyle Bir Yaşam Sürüyoruz

Hayat; Aslında bazen anlamını bile yanlış bildğim bir kavram, "neden hayattayım,amacım ne, bugünün tadını neden doya doya çıkaramıyorum" demek beni gün be gün daha da hayattan,yaşamaktan soğutuyor. "Bir dakika sonra ölmeyeceğim ne malum" diyerek anımın tadını çıkaramıyorum.Her zaman illaki değerlere uygun davranmak, başkaları yapma dedi diye birşeyi yapmamak,aman sakın...
  3. Anneme Nasıl Bir Hediye Alacağım?

Anneme Nasıl Bir Hediye Alacağım?

anneme nasıl bir hediye alabilirim anneme ne hediye alabilirim doğum gününde ne doğum günü hediyesi günü hediyesi Merhaba meleklerim bilgiğiniz gibi anneler günü yaklaşıyor.Az bişey kaldı şunun şurasında ve ben hala karar veremedim anneme ne alacağıma :)Aranızda karar veren var mıdır acaba :)Bakın bir site buldum burada annemize alacağımız hediyeler tamamen bize özel oluyor.Çok hoşuma gitti...
  4. Siz nasıl bir annesiniz?

Siz nasıl bir annesiniz?

nasıl bir anneyim, test, bilgiler, iyi bir anne olmak istiyorsanız, burada ki bilgiler sizin için gelsin arkadaşlar Annelik, yeryüzüdende ki en kutsal sorumluluktur. Henüz anne olmamış olsamda, kendi annemden ve bizleri büyütürken, gösterdiği fedakarlıktan ve çektiklerinden biliyorum ki, annelik zor ve kutsaldır... Peki siz nasıl bir anne modelisiniz Melek'ler; buyrun test edelim:) Bu...
  5. Burçlara Göre Nasıl Bir Annesiniz?

Burçlara Göre Nasıl Bir Annesiniz?

burçlara göre annelik, burçlara göre annelik özellikleri, burcuna göre nasıl annesin Sevgili melekler, çocuklar için hayattaki en kıymetli varlıkları anneleridir. Annelerin çocuklarına duydukları sonsuz sevgi ve onlara en güzeli verme isteği tartışılmaz. Ancak yetiştirme tarzı ve beklentilerde farklılıklar görülebilir. Burçlardan yola çıkarak annelerin nasıl karakterde oldukları...

Sayfayı Paylaş