Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

günaydın arkadaşlarrr ayyy çok şükür evime geldim ben kızlarrr tatilim bitti maa insanın evinde olması çok güzel vallaaa.bu arada ben hala regl olmadım gerçi ağrılar tüm şiddetiyle devam ediyo kasıklarımda arada ama bekliyom bakalım dua edin canlarım yaa bu mübarek günde Rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip eylesin.Kandiliniz mübarek olsunnnn

kızlar günaydın arkadasıma geldım sızlere haber vereyım dedım ben henüz regl olmadım beklemedeyım ınsallah gelmez de sızlere güzel haberler verebılırım canlarım bugün kadir gecesı kandınılız mübarek olsun Allah ım dualrımızı kabul etsın ınsallah

DAİMİ KALANLARIN LİSTESİDİR

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

yupisREGL ZAMANI GEÇEN ARKADAŞLARIMIZIN LİSTESİyupis
cansı14.................................14 Eylül(haber bekliyoruz canım)

:d040::hıms:BEKLEYEN ARKADAŞLARIMIZIN LİSTESİ:hıms::d040:
selzeh...................................15 Eylül
nur85..................................15 Eylül
Seduş..................................15 Eylül
zuzu.....................................15 Eylül
Baharr................................16 Eylül
hazal3................................20 Eylül
eyşan..................................21 Eylül
eboş...................................22 Eylül
duygum_06........................24 Eylül
butterfly45.........................25 Eylül

Lalezar...............................27 Eylül
Ela_1982............................28 Eylül
mrs.m................................28 Eylül
CaRİZma...........................28 Eylül
Desen.................................29Eylül

sultan.................................30 Eylül
yaz esintisi...........................30 Eylül
Funnda...............................2 Ekim

:hamileyim:HAMİLE KALAN ARKADAŞLARIMIZIN LİSTESİ :hamileyim:
star.gif
star.gif
star.gif
star.gif

BOYALIKUS..................25 haziran (haziran anne adayı süperrrrr):baby:
EFSUN_55....................26 haziran (haziran anne adayı süperrrrrr):baby:
Gül Güzeli.....................3 temmuz(haziran anne adayı süperrrrrr):baby:
incemese.......................5 temmuz (haziran anne adayı süperrrrrr):baby:
SEVİNC_NAZ...............9-10 temmuz (temmuz anne adayı süperrrr:baby:
Yaz günesi....................(temmuz anne adayı süperrrrrrrrrrr):baby:
MelekAnıl...................25 temmuz(temmuz anne adayı süperrrrrr):baby:
Yasenil........................(temmuz (temmuz anne adayı süperrrrrrr):baby:
Sergül.........................(temmuz anne adayı süperrrrrrrrrrr):baby:

kış güneşi..................2 ağustos(ağustos anne adayı süperrrrrrrrrrr) :baby:
ecem09.........................18 ağustos(ağustos anne adayı süperrrrrrrr):baby:
yoncax.........................22-23 Ağustos(ağustos anne adayı süperrrrrrr):baby:
nurci..............................23 Ağustos(ağustos anne adayı süperrrrrrr):baby:
semra6141.......................27 Ağustos(ağustos anne adayı süperrrrrr):baby:
metos..............................27 Ağustos(ağustos anne adayi süperrrrrrrr:baby:

selzeh tatlim bugun senin gunun insallah hayirli haberi verirsin bize okuduklarima gore regle isaret lekelenmende olmadi atesinde yuksek allahim insallah cifte bayaram yasaticak sana bitanem hayirli ve mujdeli haberini bekliyorum tatlim hersey gonlunce olsun canim hemen haber ver bitanem.

canım benım ınsallah sızlere güzel haberler verebılırım bende bunu çok ıstıyorum ama bakalım kısmet artık beklemedeyım hala işte Allah ım ınsallah nasıp etmıstır banada:)

Neden hamile kalamıyorsunuz?

Bir an önce bebek sahibi olmak istiyorsanız doğurganlığınızı artırmak için bazı önlemler almanız ve vücudunuzu hamileliğe hazırlamanız gerekir.

[SIZE=+0][/SIZE]3 ay önce

Kilo kontrolü

Çok kilolu ya da çok zayıf olmanız hormonlarınızı etkiler. Eğer kilonuz olmanız gerekenden fazlaysa bu durumda kilonuzun yüzde 10’unu vermeniz yani 70 kiloysanız 7 kilo vermeniz daha kolay hamile kalmanızı sağlar. Eğer olmanız gereken kilonun çok altındaysanız da hamile kalmakta zorlanabilirsiniz.
Vücudunuzu kontrol edin
Her kadının yumurtlama günü âdetin başladığı günden sonraki 14 -16. gün olmayabilir. Eğer 31 günde bir adet görüyorsanız yumurtlama döneminiz 18. gün olabilir. Eğer 24 günde bir adet görüyorsanız yumurtlama döneminiz ayın 10. günüdür. Vücut ısısı takibi de doğurganlığınızı ölçmek için yapmanız gerekenler arasındadır. Yumurtlamanın olup olmadığının saptanması için basit şekilde uygulanabilir. Bu yöntem için geliştirilen aletler her gün uyandıktan sonra yataktan kalkmadan, ağızdan vücut ısısını ölçerek, adet gününe göre kaydediyor. Normalde yumurtlama sonrasında salgılanan progesteron hormonuna bağlı olarak adet döneminin ortasına rastlayan bir dönemde vücut ısısı yaklaşık 1 derece yükseliyor. Eğer yumurtlama olmazsa ısı değişimi de olmuyor. Yumurtlamanın takibi için yumurtlamayı uyaran ve salgılandıktan sonra idrarla atılan 'luteinize edici hormonu' (LH) saptayan özel idrar çubukları da kullanabilirsiniz. Günümüzde yumurtlamanın tespitinde en çok ültrason takipleri ve 28 günde bir adet gören kadınlarda 19 - 24. günler arasında yapılan kanda progesteron hormon düzeylerinin ölçülmesi kullanılıyor.
Işığın gücü
Belki şaşırtıcı ama uyuduğunuz odadaki ışığın doğurganlık üzerinde etkisi var. Yapılan araştırmalar ışık açık yatanların, kapalı yatanlara oranla hamile kalma şansının daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle hamile kalmak istediğiniz dönemde birkaç gün ışıklar açık yatmanız gerekebilir.
Yediklerinize dikkat edin
Yediğiniz yiyeceklerin doğurganlığınız üzerinde doğrudan etkisi vardır. Çünkü yedikleriniz direkt olarak vücudunuzu etkiler. Eğer mümkünse organik ürünler yemeye çalışın. Folik asit deposu yeşil yapraklı sebzeler, demir içeren kırmızı et, kalsiyum içeren süt ürünleri, çinkodan zengin kuşkonmaz ve lifli besinler doğurganlığı artırır. Yeni araştırmalara göre light süt ürünleri yumurtlamaya zarar verebilir bu nedenle uzmanlar normal yağ oranı çeren süt ürünlerinin tüketilmesini öneriyorlar.
Kötü alışkanlıklardan uzak durun
Yapılan araştırmalar alkol ve sigaranın doğurganlık ihtimalini düşürdüğünü ortaya koyuyor. Sigara dumanında bulunan toksin elementler yumurtanın şekline, yumurtlama ve döllenme süreçlerine zarar veriyor. Araştırmalara göre sigara içenlerin hamile kalma ihtimali, içmeyenlere göre yüzde 40 daha az. Aynı zamanda düşük yapma riskleri de daha fazla. Sigarayı bıraktıktan ancak üç ay sonra döllenme süreci normale dönüyor.
Unutmayın
Eğer bugüne kadar doğum kontrol hapıyla korunduysanız şunu unutmamalısınız; doğum kontrol hapı kullanmış olmanın gelecekteki hamilelik potansiyelinizi olumsuz etkileyeceğine dair herhangi bir bilimsel kanıt yok. Ancak 30 yaşın üstündeyseniz ve 10 yıldan uzun süredir düzenli hap kullanıyorsanız, döllenme sürecinin normal seyrine oturması için en az üç ay gerekiyor.
Hamile kalmanın kolay yolları

• Adet görmeden iki gün önce cinsel ilişkiye girebilirsiniz.
• Spermler 24 saate kadar canlı kalabilir. Bu nedenle aynı gün içinde birden fazla cinsel ilişkiye girmeye çalışın.
• Cinsel ilişkiden önce sıcak bir duş almak hamile kalmanızı engeller çünkü spermlerin tembelleşmesine neden olur.
• Hamile kalmak sanıldığı kadar kolay değildir özellikle 35 yaşın üzerindeki kadınların hamile kalması altı aydan uzun bir zaman alabilir.

canım bugün 33. günün oluyor o zaman ınsallah gelmıstır melegın yarın olmazsan test alıp yap her sekılde geçmıs yanı günün o zaman canım benım bas dönmesı bazı gebelerde erken olabılıyor herkesde farklı yanı canım benım bebiş geldıyse oda yapmıs olabılır atesıne baktınmı hiç:)
selzeh artık evimdeyim cnmm daha sık girebilicem inş.yaa cnm bilemiyom normalde diğer aylar 3 4 test yapmıştım şimdiye kadar ama bu ay korkuyorum yapmak istemiyorum bilmiyorum yaa daha beklesem mi acaba sabah uçakta acayip kasıklarım ağrıdı daha doğrusu sanki bi kramp giriyo epey uzun sürdü canım eğer hamiş değilsem önemli bişi olabilir yani korkuyom inş hayırlı haberler alırız canım bakayım eğer bu gün ve yarın olmazsam test yapıcamperşembe günü.sende ne var ne yok tatlım:)

Günaydın arkadaşlar;
bugun gazetede bu yazıyı okudum ve sizinle paylaşmak istedim.
Hayırlı kandıleriniz olsun..
Allahım bu hayırlı gecede sizlerede hamile kalmayı nasip eder iaşlllah.

BU BÖLÜMÜ DİKATTLİ OLKUYUN ARKADAŞLAR
Hamile kalmanın kolay yolları

• Adet görmeden iki gün önce cinsel ilişkiye girebilirsiniz.
• Spermler 24 saate kadar canlı kalabilir. Bu nedenle aynı gün içinde birden fazla cinsel ilişkiye girmeye çalışın.
• Cinsel ilişkiden önce sıcak bir duş almak hamile kalmanızı engeller çünkü spermlerin tembelleşmesine neden olur.
• Hamile kalmak sanıldığı kadar kolay değildir özellikle 35 yaşın üzerindeki kadınların hamile kalması altı aydan uzun bir zaman alabilir.

selzeh artık evimdeyim cnmm daha sık girebilicem inş.yaa cnm bilemiyom normalde diğer aylar 3 4 test yapmıştım şimdiye kadar ama bu ay korkuyorum yapmak istemiyorum bilmiyorum yaa daha beklesem mi acaba sabah uçakta acayip kasıklarım ağrıdı daha doğrusu sanki bi kramp giriyo epey uzun sürdü canım eğer hamiş değilsem önemli bişi olabilir yani korkuyom inş hayırlı haberler alırız canım bakayım eğer bu gün ve yarın olmazsam test yapıcamperşembe günü.sende ne var ne yok tatlım:)

ahhhh ne güzel canım benım daha sık görüşürüz artık canım artık test yap bence senın günün çoktan geçtı yanı ıdrarda bıle çıkabılır egerkı hamıle degılsen bıle hemen doktora gıdersın canım beklemezsın bence ama ınsallah senden güzel haberler alıcaz canım bende beklemedeyım henüz reg olmadım atesım 36.7 çıktı bu sabah ınsallah regl olmamda melegım gelmıstır canımya ben beklıcem ayın 18ıne kadar regl olmazsam tabıkı o zaman yaparım test canım:)

Geri