Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

teşekkürler mevlana senin de bayramın mübarek olsun. benim adetim 4 gün gecikti ve bugün idrar testi aldım ama maalesef tek çizgi yine ve yine çok üzüldüm. adet gecikmesi de tamamen psikolojimle alakalı sanırım :([/QUOTE

Cnm daha önce nasil korundun eger hap kullandiysan hapi biraktiktan sonra adetlerin düzene girmesi bayagi zaman aliyor benim 1 sene oldu birakali hala düzelmedi mesela kendine stress yapma kendini rahat birak nebilim düsünmemeye calis bende öyle yapmaya calisiyorum fakat cok zor disarda birsürü hamile cikiyor karsimq:( birde kreste calisiorum grubumda 25 tane cocuk var :( bunlara ragmen aklima getirmemeye calisiorum fakat zor oluyor biraz uzun oldu kusura bakma:)

bende polikistik over olmasına ramen adet düzensizliğim yoktu. fsh hormonum da 11.17 den 9a düştü. eşimde de sorun yok bu yüzden her ay ümitleniyorum ama olmuyor.
berrak korunmayı bırakalı 1 yıl oldu,artık etkisi geçmiştir her halde.
mevlana dün hamiş olmadığımı öğrenince gece adet oldum hemen, tamamen psikolojik yani :(
Allah herkese hayırlısını nasip etsin.

bende polikistik over olmasına ramen adet düzensizliğim yoktu. fsh hormonum da 11.17 den 9a düştü. eşimde de sorun yok bu yüzden her ay ümitleniyorum ama olmuyor.
mevlana dün hamiş olmadığımı öğrenince gece adet oldum hemen, tamamen psikolojik yani :(

Amin canim:) ama herzaman positiv düsün birgün hepimizin bebegi olacak insallah ben buna inaniyorum ama gec ama erken yeterli saglikli ve hayirli evlat olsun.
Zaten doktorlar 1 veya1.5 sene cok normal diyorlar

Gerçekten öyle oluyor. Test yaptırana kadar sana...Sonra adet geliyor. Ben de çok yaşadım onu. Onun için test yapma işini bıraktım. :)
Gerçekten şüphelenirsem 1 tane testim var evde onu o zaman kullanıcam bir gün.

Mevlana ben adetin 5. günü başladım klomene. Sabah 1, akşam 1 içtim. Günde 2 tane demişti doktor. Otrivelle diye de bir çatlatma iğnesi oldum. İlişki dönemi de geçti. Şimdi vajinal yolla uygulanan progesteron içerikli bir ilacım var. Adet olana kadar her akşam bi tane yapıcaksın dedi doktor. Yok adetin gelmezse ne ala dedi. İnşallah Ya Rabbim. İnşallah gelmez...

Misal adlı arkadaşa cevaben;
Benim adetin 3. günü yapılan testte fsh 6.35 ti. Prolaktin 7 civarı. E2 28 küsurdu. Bana yumurtlamanda tembellik var demişti. Oysaki fsh 6-9 arası ideal değerler diyordu bu sitede bir arkadaş. Kaç olması gerekiyordu ki adetin 3. gününde..? Bilmiyorum. Bence sen de testlerini al yanına başka bir doktora göster, danış. Zaman kaybetme böyle düşünerek...

Gerçekten öyle oluyor. Test yaptırana kadar sana...Sonra adet geliyor. Ben de çok yaşadım onu. Onun için test yapma işini bıraktım. :)
Gerçekten şüphelenirsem 1 tane testim var evde onu o zaman kullanıcam bir gün.

Mevlana ben adetin 5. günü başladım klomene. Sabah 1, akşam 1 içtim. Günde 2 tane demişti doktor. Otrivelle diye de bir çatlatma iğnesi oldum. İlişki dönemi de geçti. Şimdi vajinal yolla uygulanan progesteron içerikli bir ilacım var. Adet olana kadar her akşam bi tane yapıcaksın dedi doktor. Yok adetin gelmezse ne ala dedi. İnşallah Ya Rabbim. İnşallah gelmez...

InsaLLah canim insaLLah gelmezde hemen hamile kaliriz seninde bu hap yüzünden morelin bozuluyormu benim cok sinirlerim üstümde birde cok kirilganim hep aglamak geliyor icimden:( anlamiyorum bazen belkide haptandir ??

Evet oldu... Kesinlikle oldu. Eşimle de çok ciddi kavga ettim. Dikkat et, tahammülün olmuyor. Normalde vermeyeceğin tepkileri verebiliyorsun. Sonuçta hormon ilacı... Çatlatma iğnesi de de hormon içeriyor. Şimdi yaptığım ilaç da öyle benim progesteron hormonu. Bu kadar hormondan sonra hal kalmıyor insanda, dengesizlikler oluyor. :) Onun için inşallah Allah çektiklerimizin mükafatını verir.

berrak benim baktığım sitelerde fsh 3-8 arası normal kabul ediliyor. 15 e kadar hamile kalma olasılığı yüksek.15 ten sonra ihtimal düşüyor. 45 ve üzeri ise menapoz demek.
tahlil sonuçlarımı devlet hastanesi normal kabul etti, özel hastane ise yaşın geçmeden tüp bebek deneyelim dedi. ama ben araştırdım tüp bebekten önce birçok yöntem var. yani bana doktorun tutumu paraya bağlı gibi geldi.
üniversite hastaneleri sıra vermiyor ancak kuzenim intörn ve haftaya kadın doğuma geçecekmiş.profesörle konuşur konuşmaz çağıracak beni. şimdi onu bekliyorum. başka bir sorun yoksa belki bana da klomen verirler. ama şaşırdığım şu ki ne devlet ne de özeldeki doktorlar bana klomenden bahsetmedi. ilk defa sizden duydum.

Evet oldu... Kesinlikle oldu. Eşimle de çok ciddi kavga ettim. Dikkat et, tahammülün olmuyor. Normalde vermeyeceğin tepkileri verebiliyorsun. Sonuçta hormon ilacı... Çatlatma iğnesi de de hormon içeriyor. Şimdi yaptığım ilaç da öyle benim progesteron hormonu. Bu kadar hormondan sonra hal kalmıyor insanda, dengesizlikler oluyor. :) Onun için inşallah Allah çektiklerimizin mükafatını verir.

Amiiiin insaLLah.. Peki sana bisey daha sormak istiyorum igne cok aciyormu nerenden vurdular sana ben birde igneden felaket korkuyorum vurduktan sonra aci cektinmi ooof bu kadinlarin cektigi ne yarabbim :)

Geri