Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

Cevap: Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

:pai: bu ne ya yenimi geldi benmi görmedim kurbağamı uzaylımı profilden babanneme benziyor ama o bu kadar şirin değil

Cok yeni degil blackrain, uzayli galiba :D:D

arkadaşlar herkeze merhaba

bu sabah seda sayanın programında bir konuya denk geldim dikkatimi çekti (konu gebelik tabiki :) )

dr gürkan kubilay ve bir jinekolok dr beraber gıdaların doğurganlığı nekadar arttırdığını konuşuyordu.

(Dr Gürkan Kubilay da bu sırada 8 yıl boyunca çocuk sahibi olamamış)

Dr. Gürkan Kubilay' a bir hastası zayıflamak için müracat ediyor. (bilmiyenler için gürkan kubiley dahiliye dr.'u ve aynı zamanda doğru beslenme ve kilo verme konusunda çılışıyor) bu sırada hastasıda uzun zamandır çocuk sahibi olamıyor ve doktorlar şanslarının düşük olduğunu söylüyorlar aşılama deneniyor ve son aşamada tüp bebek için randevu alıyorlar

Dr. Kubilay vücut indeksi çıkartıyor tahlil ve raporları inceliyor ve bir program uyguluyor doğru beslenme adına ve aynı zamanda doğurganlığı arttırıcı gıdalarıda yüksek tutuyor vücut yapısına göre ve çift gerçekten tüp bebek yaptırmaya gerek duymadan bebek sahibi oluyor şu anda 10 aylık olmuş bebekleri.

ben size kısaca burda listeye giren gıdaları yazıcam.
ayrıca Dr. Gürkan Kubilay seda sayanın programında 7 günlük doğru beslenme ve doğurganlığı arttırıcı bir liste vericek takip etmek isteyenler için hatırlatmak isterim
(bu gıdalar doğurganlığı sağlayan hormunlara bir nevi uyarı yapıyor gibi, ben daha önce bu listede bulunan gıdaları başka bir sitede bir çifttin denediğini ve raporlarındaki değerlerin normal seviyelere geldiğini okumuştum)

LİSTEDEKİ GIDALARDAN

1) Bol Yeşillik
2) Balık (haftalık programda sık yenmesini istemiş yani 1 gün yiyorsa 2 güne çıkarmış)
3) Brokoli
4) Bal kabağı
5) Yulaf gevreği
6) Kepek ekmeği
7) Bal
8) Yoğurt
9) Kavun
10) Şeftali
11) Portakal
12) Elma
13) Muz
14) Soya eti
15) prinç
16) Badem
17) Fınfık
18) Domates
19) Havuç
20) Mercimek
21) karnıbahar

kesinlikle hamile kalmak isteyenlerin sakatat yememesi gerektiğini söylüyorlar,
meyve çok önemli. Hatta şunu fark ettimki ben bunların bir çoğunu ilk hamileliğim öncesi şuankinden çok daha fazla tüketiyordum.

Ben regl oldum arkadaslar, daha bir hafta var neden bukadar erken oldu gecen seferde gec gelmisti, doktorumu aradim bir ay daha bekle yine bir düzensizlik olursa gel dedi :hmm:
neyse :)

Carizma mevsim değişikliklerinde bu tür şeyler olabiliyor diye duymuştum.. inş. bi daha olmaz canım.. beslenmene dikkat et, suni şeylerden uzak durmamız lazım..

hepinizi çok seviyorum

LİSTEDEKİ GIDALARDAN

1) Bol Yeşillik
2) Balık (haftalık programda sık yenmesini istemiş yani 1 gün yiyorsa 2 güne çıkarmış)
3) Brokoli
4) Bal kabağı
5) Yulaf gevreği
6) Kepek ekmeği
7) Bal
8) Yoğurt
9) Kavun
10) Şeftali
11) Portakal
12) Elma
13) Muz
14) Soya eti
15) prinç
16) Badem
17) Fınfık
18) Domates
19) Havuç
20) Mercimek
21) karnıbahar

günaydınnn meleklerimmmmm canarım benimm...
eroscum verdiğin bilgiler için çok sağol canım buarada fark ettim de 21 maddelik listeden sadece yediklerim onlarda arada olmak kaydıyla 8 madde :hungry: ve bunlarında çoğu meyve olduğu için :(

Son düzenleme:

buarada carizmacım üsülme canım bazen bebiş geleceği zamanda adetler düzensizleşebiliyomuş birkaç ay öncesi inşallah böle bi durumdur...
herşeyin hayırlısı hakkımızda canım...:pai:

Geri