Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

bir şey sorsam aranızda hamile olanlar vardır elbet
testi ne zaman yaptınız
yani ben yarın yapsam test nasıl bi sonuçla karşılaşırım acaba

merhaba kayra , bende seninle tam olarak aynı durumdayım , testi de düşündüüm, bekle dediler banada , hafta sonuna kadar bekleyeceğim ,inşallah pozitif çıkar hepimizinkiiii......

canım bende belirtileri çok yoğun yaşamamıştım zaten en yoğun adetten bir gün önce başlamıştı dur bakalım belli olmaz seninkide.
bende iyiyim canım ne yapayım işte canım istemesede yada karnım acıkmasada sırf bebiş için faydalı şeyler yiyiyorum.yok protein alsın diye yumurta kaynattım sabah,bol bol süt içiyorum meyva yiyorum,inanılmaz kendim için olsa dur şimdi sonra yerim derdim eskiden ama şimdi paşa paşa gidilip sırf o doysun aç kalmasın vitamin alsın diye yeniliyor,onu daha hissedemesemde hakikaten annelik tuhaf bir duyguymuş,kendimi degil sırf onu düşünerek hareket ediyorum daha şimdiden:)

şimdi siz evde hep bebk konusursunuz artık baska bırsey düşünemez hale gelmısınızdır esın ne durumda nasıl hıssedıyor

ben dün dayanamayıp yaptım aslında ama negatif çıktı pekde üzülmedim açıkçası hayırlısı dedim ve geçen ay 28 inde hastalandım öncekide 30 yani 2 gün öne atıyor bugün olmam gerekli yarın yaparmıyım ki şayet meraktan çatlamazsam yaparım ama kendimi frenleyebilirsem 30 unu bekliycem adet olmazsam eğer
valla bende çok heyecanlı sabırsız bir tipimdir ama,dediğim gibi bu konularda biraz rahat olmak lazım bence hemen yapma biraz bekle canım,biliyorum beklemek çoook zor ama,inan aldığın sonuca degiyor:)

selzeh bak ecemde arı sütü bal polen yemiş eşinede koca kavanoz benimki gibi keçi boynuzu pekmezi yedirmiş kesinlikle yarıyor bunlar.onunla birbirimizden haberimiz yoktu ama aynı şeyleri denemişiz bak. bu ay keçiboynuzunu sende dene canım,bal ne alemde bitti mi?

evet canım okudum ya bende esıme yedırdım keçıboynuzu pekmezı 380grlık bır sısedeydı bıttı yanı bende balın yarıısnı bıtırmıstım bılıyorsun sımdı devam edıyorum yıne bu ay bıter zaten bal ama esıme dün yıne aldım o pekmezden ıçınede fındık ve kuru üzüm koydum basladım aksam yedırmeye bakalım hayırlısı canımya bu ayda olmazsa bunlarla daha yemıcem yedırmıcemde kısmet artık

şimdi siz evde hep bebk konusursunuz artık baska bırsey düşünemez hale gelmısınızdır esın ne durumda nasıl hıssedıyor

e tabi hayatımız değişti bir günde,şimdi ne yapalım hayatı bebege göre nasıl degiştirelim nasıl düzen kuralım onları konuşuyoruz:)beslenmemiz nasıl olsun ne alalım ne almayalım,bulantılar başlayınca kayınvaldemleri çağırıcaz.
o sakin bana göre nedense hep başından beri biliyordu hamile olduğumu yani o pek şok olmadı sayılır,sadece yememle içmemle ilgileniyor,gece yatarken bide işe giderken göbeğimi öpüyor:nazar:

canım bende belirtileri çok yoğun yaşamamıştım zaten en yoğun adetten bir gün önce başlamıştı dur bakalım belli olmaz seninkide.
bende iyiyim canım ne yapayım işte canım istemesede yada karnım acıkmasada sırf bebiş için faydalı şeyler yiyiyorum.yok protein alsın diye yumurta kaynattım sabah,bol bol süt içiyorum meyva yiyorum,inanılmaz kendim için olsa dur şimdi sonra yerim derdim eskiden ama şimdi paşa paşa gidilip sırf o doysun aç kalmasın vitamin alsın diye yeniliyor,onu daha hissedemesemde hakikaten annelik tuhaf bir duyguymuş,kendimi degil sırf onu düşünerek hareket ediyorum daha şimdiden:)

Bilemiyorum ki, işte hep bunu yaşadığım için umutsuzluk beldike...

Doğru kendimiz için bir sürü şeyi eksik yaparız ama analık duygusu işin içine girince herşey farklı olur, annemin bize tavırlarından en azından bunu biliyorum...

slm kıslar ben geldim nasılsınız ya benim acayip canım sıkkın biliyomusunz.benm eltim kaynanam kaynatam falan köydeler fındık toplamaya gittiler.kaynatam eşimi aramış ne var ne yok diye eltim almış telefonu eşime o tembelde hala çocuk yokmu demiş benm için yaaa ağlamaktan gözlerim şişti kıslar allah beni sınıyo galiba eltim hiç böle bi laf etmezdi böle biri değildi ya eşim bile şok olmuş demişki yenge demiş kübra tek başına çocuk yapmıyo ben yaparsam olur onunla ne alakası var demiş ya valla bu insanlar okadar düşüncesizki kırılırmı kırılmazmı diye düşünmüyolar allaha tek dua bizlerede hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsinde gözlerine sokiyim bu lafları:grev::grev::grev:

evet canım okudum ya bende esıme yedırdım keçıboynuzu pekmezı 380grlık bır sısedeydı bıttı yanı bende balın yarıısnı bıtırmıstım bılıyorsun sımdı devam edıyorum yıne bu ay bıter zaten bal ama esıme dün yıne aldım o pekmezden ıçınede fındık ve kuru üzüm koydum basladım aksam yedırmeye bakalım hayırlısı canımya bu ayda olmazsa bunlarla daha yemıcem yedırmıcemde kısmet artık
canım bala sürekli devam et bitene kadar hiç atlama,eşinede iyi olmuş keçiboynuzu fındık üzüm sabah akşam yedir.bu arada biz akşamları 6 aydır aralıksız soğan yiyorduk sanırım onunda faydasını gördüm,zaten doktorda tavsiye etmişti,yumurtlamayı kolaylaştırıyor,biz valla ay ağustos ama kokucaz filan demeden şubat ayından beri hiç aksatmadan bol bol soğan sarımsak yedik senin şimdi adetle başlasaydın keşke soğana,yada şimdide başlasan olur aslında,faydasını görürsün bak.

e tabi hayatımız değişti bir günde,şimdi ne yapalım hayatı bebege göre nasıl degiştirelim nasıl düzen kuralım onları konuşuyoruz:)beslenmemiz nasıl olsun ne alalım ne almayalım,bulantılar başlayınca kayınvaldemleri çağırıcaz.
o sakin bana göre nedense hep başından beri biliyordu hamile olduğumu yani o pek şok olmadı sayılır,sadece yememle içmemle ilgileniyor,gece yatarken bide işe giderken göbeğimi öpüyor:nazar:

sen kayınvalıdenlerle mı yakın oturyosun annenlerlemı canım?Belkı bulantıların olmaz tatlımya ınsallah olmaz zor dıyor herkes yanı kayınvalıden nerden bılıyordu kız hamıle oldugunu içine mı dogmuskı acaba ya?

Geri