Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

yumurtlama döneminde illa o şeffaf akıntı gelmesi gerekio mu haziran sende de o şeffaf akıntı geldikten sonra mı yumurtlama dönemini anlıosun

canım ben hiç anlayamıyorum akıntıdan filan. Doktorum adet başlangıç tarihinden sonra 8. ve 16. günler arasında çalışmamızı söyledi, biz de bu ay uyguluyoruz bakalım ne sonuç alacagız. Ödevlerimizi yapmaya başladık hayırlısıyla:)

haziran 13, 8-16 yerine takiple ya da testle tam zamanı öğrensen daha iyi olmaz mı? Doktorun en iyisini bilir ama uygun zman uygun ilişki çok önemli ya.
canım ben hiç anlayamıyorum akıntıdan filan. Doktorum adet başlangıç tarihinden sonra 8. ve 16. günler arasında çalışmamızı söyledi, biz de bu ay uyguluyoruz bakalım ne sonuç alacagız. Ödevlerimizi yapmaya başladık hayırlısıyla:)

Ya kızlar benim annemde guatr var ve troid olup olmadığımız nasıl anlaşılıyor, siz yazınca aklıma geldi. acaba bende de var mıdır? belirtisi olur mu? Ben hormonlarıma baktırmadım çünkü hala

ben o zamanlar bekardım işe girmek için rapor alacaktım tesadüfen öğrendim.Daha sonra dr. bu durumun annemde de olabileceğini söyledi ve dediği gibide cıktı anneden çocuğuna geçen bir durum anladığım kadarıyla muhakkak baktır ki dr. ma ben söylemeden o zaten hormon testinde istemisti.belki senin dr. istemiştir tetkiklerinde vardır ama dikkatini çekmememiş olabilir. t3 t4 ve tsh kontrl ettir yoksada emin olursun :)
belirtileri: hipotiroid lerde yani bende ki deyim:
-yaptığın işten çabuk yorulma
-terlememe
saç dökülmesi
deride kuruluk ve pullanma
tırnak kırılması
kilo alma ve aldığını verememe (bu arda ben 47 kiloydum Dr. şaşırıyordu genelde kilolu olurmuş)
kabızlık sorunu
aşırı tepki verme zaman zaman aşırı sinir çabuk kızma gibi :)

Son düzenleme:
haziran 13, 8-16 yerine takiple ya da testle tam zamanı öğrensen daha iyi olmaz mı? Doktorun en iyisini bilir ama uygun zman uygun ilişki çok önemli ya.

canım ben kullanmadım ovülasyon testlerini hiç. Biraz bilgi verir misin ne zaman yapıyorsun testi ve nasıl, hangısını kullandın. Ben de kullanayım bu ay, bide onu deneyeyim. gün aşırı çalışıyoruz gerçi ama olsun ne yapalım. bi de dıyelık yumurtladıgını ogrendın testten, test sonucuna gore mı calısmaya başlıyorsun ???
hadi bilgilendir beni ki bebiş çabuk gelsin:)

Bende reglimi bekliyorum daha herkez sen kesin hamilesin o test hamile olmasan pozitif çıkmazdı diyor valla bi umutlandım ikinci hüsranı yaşamasan bari...son 4 gün valla siz siz olun erken test yapmayın kafa kazan oluyor:) bide bişey soracağım arkadaşlar döllenmiş yumurtaya birşey olurmu mesela çok kar topu oynadım o günlerde acaba düştümü ki çocuğum olurmu öyle bişey bilgisi olan bi cvp yazsın neolur

yumurtlamadan hemen önce kanda LH hormonu aniden yükselir,bu da yumurtlamayı sağlar.yükselen LH hormonu kadının idrarına geçer.işte adetin ortasına denk(14. günlere) gelen LH de ani yükseliş kadının idrarinde saptanır....hatta bunun ölçümünü yapan gebe testleri gibi testlerde eczanelerde satılıyormuş. ben bunu bir internet sitesinde okudum..bir başka sitede de şöyle bir bilgi okudum;gebelik testlerinde hatalı pozitif sonuçlar çok nadir görülür.bu gibi durumlarda bazen idrardaki başka bir hormona örneğin LH hormonu gibi çapraz reaksiyon gelişebilir. Yani yumuurtlama olduktan sonra LH seviyesi azalıyor şimdi; ben süper zekası nerdeyse adetime 10 gün varken gebelik testi yaparsam böyle olur zaten sonra hep yaptım test negatif çıktı..sadece o gün 3 testde silik çizgi pozitif çıktı.hiç yumurtlamadan nerdeyse 3-4 gün sonra bebek olup olmadığı belli olurmu yaaaa bida asla test yok regli geçmeden asla test yapmam artık.benim yüksek ihtimal yukarıda anlattığım LH seviyesiyle ilgili o testler pozitif çıktı sizler içinde bilgi olsun diye paylaştım..yani ben hala gebe kalmış olabilirimmm reglimi bekleyeceğim artık:)))

yumurtlamadan hemen önce kanda LH hormonu aniden yükselir,bu da yumurtlamayı sağlar.yükselen LH hormonu kadının idrarına geçer.işte adetin ortasına denk(14. günlere) gelen LH de ani yükseliş kadının idrarinde saptanır....hatta bunun ölçümünü yapan gebe testleri gibi testlerde eczanelerde satılıyormuş. ben bunu bir internet sitesinde okudum..bir başka sitede de şöyle bir bilgi okudum;gebelik testlerinde hatalı pozitif sonuçlar çok nadir görülür.bu gibi durumlarda bazen idrardaki başka bir hormona örneğin LH hormonu gibi çapraz reaksiyon gelişebilir. Yani yumuurtlama olduktan sonra LH seviyesi azalıyor şimdi; ben süper zekası nerdeyse adetime 10 gün varken gebelik testi yaparsam böyle olur zaten sonra hep yaptım test negatif çıktı..sadece o gün 3 testde silik çizgi pozitif çıktı.hiç yumurtlamadan nerdeyse 3-4 gün sonra bebek olup olmadığı belli olurmu yaaaa bida asla test yok regli geçmeden asla test yapmam artık.benim yüksek ihtimal yukarıda anlattığım LH seviyesiyle ilgili o testler pozitif çıktı sizler içinde bilgi olsun diye paylaştım..yani ben hala gebe kalmış olabilirimmm reglimi bekleyeceğim artık:)))

hurremcim senin adete kac gun var?benim 9gun fln var ben de acaba test yaptirsam mi falan diye dusundum ama cikmio dimi daha:(uff beklemek cok zor yaa

yaa bi de bisi sorcam ben normalde gunde 1 tane kahve ve sigara yaparim ama bu ay korunmuyoruz diye sigarayi biraktim ama turk kahvesini birakamadim hemen hemen hergun iciyorum.Kahvenin dollenmeye falan bi zararini bileniniz var mi?icmesem daha mi iyi olur sizce??

Geri