gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Hamileliğin ilk haftası nasıl beslenmeli

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

gebelikte beslenme gebeliğin ilk haftalarında beslenme,gebeliğin ilk haftası nasıl beslenmeliyim,gebelikte beslenme önerileri hakkında bilgiler Hamileliğin ilk iki haftalarında, teknik olarak hamile olmasanız da, ovülasyon ve hamileliğin gerçekleşme sürecinde olmanızdan ötürü, aldığınız besinlere dikkat etmek isteyeceksiniz. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme ile gebeliğiniz başarılı bir şekilde gerçekleşecektir. (Araştırma sonuçları, beslenme ve gebeliğin birbirleri ile bağlantılı olduğunu gösteriyor.)

bb.jpg

Sağlıklı bir beslenme için, gün içerisinde birkaç porsiyon sebze, meyve ve tam tahıllı ürün yediğinizden emin olun. Folik asitin ilk trimester döneminde nöral tüp defektlerini engellemesi açısından önemli olması sebebi ile bol bol yeşil yapraklı sebze tüketmeye özen gösterin. Kalsiyum, C ve E vitaminleri ile çinkonun da ayrıca önemli olmasından ötürü, sağlıklı bir hamilelik beslenmesi için bu besin öğelerini aldığınızdan emin olun.Sağlığınızı maksimum düzeye çıkarmak için, prenatal vitaminleri almaya başlayın. Bu multivitaminleri gebe kalmadan önce bile almaya başlayabilirsiniz.

Sağlıklı bir yeme alışkanlığına ek olarak, zararlı yiyecek ve içeceklerden (Örn; alkol ve sigara) uzak durmak isteyeceksiniz. Kafein yüklü yiyecek ve içecekleri azaltın. Sigara kullanıyorsanız, derhal sigarayı bırakmanız gerek. Eğer güvenilir bir hamilelik yaşamak istiyorsanız ve henüz hamile kalmadıysanız, gebelik öncesinde sigarayı bırakın.

Hamileliğin ilk haftası nasıl beslenmeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelik haftası nasıl hesaplanır

hamilelik haftası nasıl hesaplanır

kızlar hamişim bana hamilelik haftası nasıl hesaplanır hesaplama şekli nasıl oluyor lütfen birisi anlatsın. Teşekkür ediyorum. Fatma.
  2. Hamileliğin İlk haftasındaki belirtiler nelerdir hamişler buraya:D

Hamileliğin İlk haftasındaki belirtiler nelerdir hamişler buraya:D

gebelik belirtileri,hamilelik belirtisi, gebeliğin ilk haftaları ve belirtileri Hamiş melekler buraya gelsin lütfen gebeliğinizin ilk haftasında hangi belirtileri yaşadınız gebe olduğunuuzu nasıl anladınız bizimle paylaşırmısınız? hamiş anneler anlatsın bize bizde faydalanalım..:baby:
  3. Gebelikte İlk Hafta Belirtileri nelerdir lütfen cevap verin

Gebelikte İlk Hafta Belirtileri nelerdir lütfen cevap verin

Gebelikte İlk Hafta Belirtileri nelerdir bana bu konuda bilgisi olan gebe kalmış arkadaşlarım cevap verirse çok sevinirim ama biraz acil cevap istiyorum:)
  4. Çok Erken Hamilelik Belirtileri nelerdir haydi gelin öğrenelim

Çok Erken Hamilelik Belirtileri nelerdir haydi gelin öğrenelim

En Erken Hamilelik Belirtileri Çok Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir Hamilelikte mide bulantısı, hamilelikte bacak ağrısı ve baş ağrısı gibi en erken hamilelik belirtileri içeren konularımızdan sonra, şimdi de siz sevgili melek'lerimiz ve gebelik şüphesi olan tüm misafirlerimiz için çok erken hamilelik belirtileri nelerdir bu yazımızda konu alıyoruz arkadaşlarım. Gebelik belirtisi...
  5. hamilelik belirtileri nelerdir

hamilelik belirtileri nelerdir

Ben yeni evliyim bebek istiyoruz, günüm de geçti, ama belirtiler neler tam bilemiyorum, sadece mide bulantısıyla baş dönmesi mi,yaşayan annelerden açıklamalar bekliyorum..:)

Sayfayı Paylaş