prencies

Yeni Üye
Üye
Hamilemiyim yoksa psikolojik mi acaba kızlar yardım lütfen
Psikolojik hamilelik belirtileri Hamile miyim psikolojik mi bu kızlar ?
Beş aydır bebeğimiz olsun istiyorum adetim düzensiz fakat bi sorun yok.. cocuk istediğimiz ilk aylarda adetim aynı şekilde oluyodu sancılıydı yani hep öleydi fakat iki aydır adetim sancılı değil ve adet olmadan birkaç gün önce akıntı gelmeye başladı bu ay ise hala adet olmadım ve buara çok sevdiğim yemekleri yiyemiyorum canım istemiyo hamilemiyim acaba hep tatlı istiyorum birde midemde bi bulantı var neolduğunu anlayamıyorum hamilelik mi bu psikolojik hamilelik belirtileri bunlarla aynı mı arkadaşlar yardım lütfen yardım edinnn !!!!!!!!!!!!!!

Selamlar Hayatım öncelikle psikolojik hamilelik belirtileri ile gerçek hamilelik belirtilerinin tamamı birbiri ile aynıdır. Aşağıda yer alan konudan sizlere yüzde yüz gebelik belirtilerini yazmıştım öncelikle inceleyin ama bu bir kriter değildir. Yani hamilemiyim diyor iseniz öncelikle adet tarihinizin üstünden geçmeli ve hamilelik testini de doğru şekilde yapmış olmanız gerekiyor.

YÜZDE YÜZ HAMİLELİK BELİRTİLERİ BUNLAR >>> TIKLAYIN

Hamilelik psikolojik belirtileri, hamile olup olmadığınızı doğrulamak için kullanılmamalıdır. Hamilelik testleri ve doktorunuzdan yardım alarak hamilelik durumunuzun doğruluğunu tespit etmeniz önerilir.

Ancak, hamilelik sırasında bazı insanların duygusal ve psikolojik değişiklikler yaşaması normaldir. Bu değişiklikler, hamileliğin farklı dönemlerinde farklı şekillerde ortaya çıkabilir ve çok çeşitli olabilir. Örneğin, hamilelik ilk aylarında hormon değişiklikleri nedeniyle duygusal olarak dalgalanmalar yaşanabilir. Bu dalgalanmalar, düşük enerji seviyesi, uyku bozuklukları, anksiyete, depresyon gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Hamilelik ilerledikçe, hamilelik hakkında endişeler, korkular ve kaygılar da ortaya çıkabilir. Hamilelik son dönemlerinde ise, bebekten sonra yaşamın nasıl olacağı ve bebeği nasıl büyüteceği gibi konular hakkında endişeler yaşanabilir.

Hamilelik sırasında psikolojik belirtiler yaşamanız normaldir, ancak bu belirtilerin şiddeti ve süresi önemlidir. Eğer hamilelik sırasında duygusal ve psikolojik belirtileriniz aşırı derecede şiddetlenir veya uzun süre devam ederse, doktorunuz veya bir psikologdan yardım almanız önerilir. Ayrıca, hamilelik sırasında düzenli olarak doktor kontrolünde olmak ve hamileliğinizi takip etmek de önemlidir.

Geri