Hamileyken Nasıl Yatmalıyız?

Konu, 'Gebelik' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

 1. gebelikte uykuda yatış biçimi,hamilelikte yatakta hangi pozisyonda uyumalıyız,hamilelikte uyku, hamilelikte bakım


  Hamilelikte Yatis Bicimi hakkında bilgi veriyoruz hamişlerimiz..

  [​IMG]

  Alışık olduğunuz yatış biçiminizden gebelik sırasında vazgeçmeniz, altı yaşındayken oyuncak ayınızdan vazgeçmek kadar zordur. Bu nedenle bir süre uykunuzdan olursunuz, fakat bu durum yalnızca yeni yatış biçimine alışıncaya kadar sürer.


  Sıklıkla kullanılan iki yatış biçimi (sırtüstü ve yüzüstü) gebelik sırasında uygun değildir. Çünkü yüzüstü yatış, karnınız büyüdüğü için bir karpuzun üzerinde yatmak ne kadar rahatsa o kadar rahattır. Sırtüstü yatmaksa daha rahat olmasına karşın, rahminizin bütün ağırlığı sırtınızın, barsaklarınızın ve inferior vena cava denen vücudun aşağı kısımlarından kalbe kan geri dönüşünden sorumlu olan damarın üzerine biner. Bu da sırt ağrılarını ve basurları arttırabilir, sindirim işlemini engelleyebilir, solunumu ve dolaşımı bozabilir ve kan basıncınızın düşmesine neden olabilir.


  Bu, ayakta uyumanız gerekiyor anlamına gelmiyor. Kıvrılarak ya da uzanarak bir tarafınıza yan yatmanız, tercihen de sol yan tarafınıza yatıp arasına yastık koyarak bir bacağınızı diğerinin üstünde çaprazlamanız, yalnızca sizin için değil bebeğiniz için de en iyi yatış biçimidir. Bu yatış biçimi yalnızca besinlerin ve kanın plasentaya en üst düzeyde ulaşmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda böbreğin işlevlerini en iyi şekilde yerine getirmesini sağlar ki bunun anlamı da atıkların ve sıvıların vücuttan daha iyi atılımı ve diz, ayak ve ellerde daha az şişmedir.

  Bununla birlikte çok az insan bütün gece aynı yatış biçiminde kalmayı başarabilir. Uyanır ve kendinizi sırtüstü veya yüzüstü yatar durumda bulursanız telaşlanmayın. Bunun hiçbir zararı yoktur. Yan pozisyona dönün ve uyuyun. Birkaç gece kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz, fakat vücudunuz çok yakında yeni yatış biçimine alışacaktır.
  1 kişi bunu beğendi.
 2. Belencim sunduğun bütün yararlı bilgiler için çok teşekkürler.. Birebir yaşıyorum bende paylaştığın konuları..
  1 kişi bunu beğendi.
 3. Siz Hamiş meleklerimiz için elimizden geleni yapıyoruz sizin rahatınız bebeğinizin sağlığı için ne gerekli ise onları araştırıp sizlerle paylaşıyoruz. Bunun farkında olman güzel. Kendine ve minik bebeğine dikkat et..
  Ayrıca ben tşk ederim bilinçli bir anne adayı olduğun için.
  1 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. 18 haftalik hamileyim nasil yatmaliyim

  ,
 2. 4 aylık hamileyim nasıl yatmalıyım

  ,
 3. hamileyim nasıl yatmalıyım

  ,
 4. 6 aylik hamileyim nasil yatmaliyim,
 5. 23 haftalık hamileyim nasıl yatmalıyım,
 6. hamileyken nasil yatilir,
 7. 14 haftalik hamileyim nasil yatmaliyim,
 8. 32 haftalik hamileyim nasil yatmaliyim,
 9. gebelikte anne nasıl yatmalı,
 10. hamilelik nasil yatmali,
 11. hamilelikde nasil yatilmali,
 12. 25 haftalık gebelikte nasıl yatmalı,
 13. hamilelikte hangi pozisyonda yatılmalı,
 14. 25 haftalik hamile nasil uyumali,
 15. 5 aylık gebeyim nasıl uyumalıyım