gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Havuçlu Lahana Turşusu nasıl yapılır

Konu, 'Turşular' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Havuçlu Lahana Turşusu havuçlu lahana turşusu lahana havuç turşusu kelem
    Malzemeler:
    1 adet orta boy lahana
    1 kg sirke
    10 dis sarimsak
    7 kg havuç
    tuz, su
    limon
    1 bag maydanoz
    Yapilisi:
    1) Lahanin dis yapraklarini temizleyin. Iri parçalar halinde dograyin.
    2) Sarimsaklari temizleyin.
    3) Havuçlari temizleyin, 2 cm kalinliginda dograyin.
    4) Lahanalari havuçlari kavanoza yerlestirin, aralarina sarimsaklari koyun.
    5) Üzerine sirke ve tuzlu suyu dökün. Limonu dilimleyip lahanalarin üstüne yerlestirin. Maydanozlari uzerine yerlestirin.
    6) Kavanozun kapagini iyice kapatin, serin bir yerde 10-15 gün olmaya birakin.
    NOT: Tuzlu su 4 su bardagi suya 1 çorba kasigi hesap edilerek konur.

Havuçlu Lahana Turşusu nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. salatalık turşusu nasıl yapılır?

salatalık turşusu nasıl yapılır?

salatalık turşusu nasıl yapılır turşu nasıl yapılır salatalik tursusu nasil yapilir salata turşusu salatalık kurulur Malzemeler Kornişon, sarımsak, maydanoz, sivri biber, dereotu, defne yaprağı, dilimlenmiş limon Yemeğin Tarifi Taze, sert yapılı, küçük boy ve aynı kalınlıktaki hıyarları kullanın. En uygun çeşit “kornişon”dur. İçlerinde ezik, çürük ve küflü olanları ayırın; üzerlerindeki...
  2. Havuçlu Lahana Turşusu tarifi

Havuçlu Lahana Turşusu tarifi

Havuçlu Lahana Turşusu ev yapımı lahana turşusu Malzemeler: 1 adet orta boy lahana 1 kg sirke 10 dis sarimsak 7 kg havuç tuz, su limon 1 bag maydanoz Yapilisi: 1) Lahanin dis yapraklarini temizleyin. Iri parçalar halinde dograyin. 2) Sarimsaklari temizleyin. 3) Havuçlari temizleyin, 2 cm kalinliginda dograyin. 4) Lahanalari havuçlari kavanoza yerlestirin, aralarina sarimsaklari koyun. 5)...
  3. Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır?

Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır?

salatalık turşusu nasıl yapılır salatalık turşusu yapımı turşu nasıl kurulur turşu yapımı hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar malum önümüz kış kışlık yapmaya hepimiz başladık. daha önce domates konservesi nasıl yapılır diyerek evde kendim yapıp sonra sizlerle paylaşmıştım melekler. sonra buzluğuma bir takım sebzeler koydum bunlardan bir tanesi yemeklik patlıcandı. şimdi de...
  4. Hızlı ve Pratik Lahana Turşusu Nasıl Kurulur ?

Hızlı ve Pratik Lahana Turşusu Nasıl Kurulur ?

Çabuk Lahana Turşusu pratik lahana turşusu Sevgili melekler, turşu yemeyi seviyor ve kurduğunuz turşunun bir an önce olmasını istiyor, bekleyemiyorsanız şimdi sizlerle paylaşacığımız çabuk lahana turşusu çok hoşunuza gidecektir. Bu arada çabuk biber turşusu konumuzu da inceleyebilirsiniz :) Çabuk Lahana Turşusu Malzemeler 1 adet lahana 1 baş sarımsak(sarımsak sevmeyenler...
  5. Bamya turşusu nasıl yapılır?

Bamya turşusu nasıl yapılır?

Bu konu; bamya turşusu ile ilgili bilgi vermektedir. Bamyanın her halini severim diyen meleklerimiz içim bamya turşusunun yapımını sunuyoruz. Bamya turşusu kış aylarında ziyafet sofralarınızı şenlendirecek görüntüsüyle beğeni toplayacaktır. Yapımı çok da zor olmayan bu turşuyu görüntüsüne bakarak ben de denemeyi düşünüyorum :D Şimdiden yapacak olan meleklerimize afiyet bal şeker olsun...

Sayfayı Paylaş