gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Havuçlu Tarator

Konu, 'Salatalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Malzemeler:

2 adet havuç
    4-5 çorba kaşığı süzme yoğurt
    2-3 diş sarımsak
    1 su bardağı ceviz
    Yapılışı:

Havuçları temizleyip rendeleyin.
    Cevizleri robotta istediğiniz büyülükte kıyın yada havanda dövün.
    Sarımsakları ezin.
    Havuç rendesi, çekilmiş ceviz, süzme yoğurt ve sarımsağı bir kabın içerisinde karıştırın.
    Servis tabağına aldıktan sonra istediğiniz gibi süsleyerek servis yapabilirsiniz.
    Afiyet olsun.

Havuçlu Tarator konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. havuçlu sufle!

havuçlu sufle!

KAÇ KİŞİLİK: 6 HAZIRLAMA SÜRESİ: 25 dk PİŞME SÜRESİ: 30 dk Malzemeler: 3 havuç 2 patates 2 yumurta Yarım su bardağı rendelenmiş kaşarpeyniri 2 çay kaşığı muskat 2 çorba kaşığı sıvıyağı 1 kahve fincanı un 1 su bardağı süt 1 tutam tuz, karabiber Hazırlanışı: * Havuç ve patatesleri soyup küçük küçük doğrayın. Tuzlu kaynar suda yumuşayıncaya kadar haşlayıp püre halinde ezin. 1 tutam...
  2. Tarator

Tarator

Malzemeler 1 bardak ceviz içi 1 kalin dilim bayat ekmek 2 dis sarmisak 1 kahve fincani limon suyu veya sirke ¾ bardak su ½ çay kasigi tuz ½ çay kasigi kirmizibiber Yapilis Tarifi Islatilmis ekmek içiyle cevizi et makinesinden bir iki çekin. Ya da havanda iyice döverek ezin. içine ezilmis sarmisak, tuz, kirmizibiber ve limon suyu katin. Yogurt kivamina gelene kadar su koyup karistirin
  3. havuçlu toplar

havuçlu toplar

havuçlu top havuçlu bisküvili top tarifi Tavsiyeler Çay saatlerinizde sizlerde servis yapabilirsiniz. Malzemeler 1 paket petit beurre bisküvi 400 gr. toz şeker 125 gr. margarin 1 su bardağı dövülmüş ceviz içi veya fındık içi 600 gr. havuç 1 paket vanilya 1 su bardağı su Yapilis Tarifi Bisküvileri iyice ufalayın. Havuçları yılkayıp dış kısımlarını kazıyın ve ince ince rendeleyin....
  4. Kabak tarator

Kabak tarator

kabak tarator yoğurtlu tarator kabaklı kabak tarifi taratorlu Kabak tarator... Malzeme: 3 Adet kabak Bir adet havuç 1/2 su bardağı sıvı yağ Süzme yoğurt Mayonez Ceviz Bir kaç diş sarımsak (Cevizler biraz iri bırakılarak dövülecek) Yoğurdun miktarını size bırakıyorum, yoğurdu ne kadar kullanırsanız, mayonezi de 1/4 miktarında koyunuz. Yapılışı: Kabakları ve havucu kazıyın. ( Kabakları sakın...
  5. Kabaklı Havuçlu Tarator

Kabaklı Havuçlu Tarator

kabaklı havçlu tarator tarifi kabaklı havuçlu salata nasıl yapılır daha önceleri bu taratoru sadece havuçtan yapıyordum ama sonra iş yerinden bir arkadaşım sadece kabahtan yaptığını söyledi bende pek yeni tatlara açık biri değilimdir ama kabakları rendeledim kavurmaya aldım yok içimden bir ses sen bunun içine yine havuç koy diyordu.içimdeki sesi dinledim havuçlarımıda ekledim valla sadece...

Sayfayı Paylaş