Hep Beraber Baldır Eritme Hareketleri Yapalım !

Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. alt bacak eritme
  baldır eritme  Sevgili melekler, fazla kilolardan ziyade Türk kadınının en büyük derdi bölgesel yağlanma. Özellikle kalçalar, basenler ve bacaklarda biriken yağlar sebebiyle diyetler yapılıyor, spor salonlarına gidiliyor. Biz de bu meleklerimizi düşündük ve bu yazımızda alt bacak eritme diğer bir deyişle baldır eritme ile ilgili bilgiler vermek istedik sizlere.. :)

  [​IMG]

  Diz Çekip Savurma
  Hedef Bölge: Kalça, popo, bel, arka bacak

  Kalın bir ansiklopedi alıp yere koyun. Sağ ayağınızla üzerine çıkıp sol bacağınızı boşta bırakın. Sol dizinizi çekebildiğiniz kadar yukarıya çekin ve yavaşça indirin. Tekrar sol ayağınızı arkaya doğru mümkün olduğunca yukarı savurup dizinizi bükmemeye özen gösterin. Başlangıç pozisyonuna dönün. 15 tekrar yapıp diğer bacağa geçmeyi unutmayın!
  [​IMG]

  Sandalyeye Yanlamasına Çıkma
  Hedef Bölge: Kalça, popo yanları, ön bacak, baldır

  Bir sandalyenin sol yanında durup sağ ayağınızı sandalyeye yerleştirin. Eller belde, sağ ayağınızla sandalyeye çıkıp iki ayağınızı da yerleştirin. Yavaşça yana sağ ayağınız ile sandalyeden inin ama sol ayağınız sandalyede kalsın. Bir o yana bir bu yana 10 tekrardan, 3 set yapmaya çalışın.
  [​IMG]

  Sandalyeden Kalkma
  Hedef Bölge: Ön bacak, popo, baldır, çapraz bağlar

  Bir sandalyeye oturup kollarınız yere paralel şekilde kaldırın ve sağ ayağınızı sol dizinize koyun. Popo kaslarınızı sıkılaştırıp öne doğru hamle yapın ve ayağa kalkın. Yavaşça tekrar oturun ve sağ ayağın dizden ayrılmasına izin vermeyin. Her iki bacağı da 8 tekrardan, 3 set yapmaya çalışın.  [​IMG]

  Sandalyeye Çıkarak Tekme
  Hedef Bölge: Kalça, popo, ön bacak, arka bacak, bel

  Bir sandalyenin yanında dizleriniz hafif bükülü durun. Eller belde, sağ ayağınızla sandalyeye çıkıp sol ayağınızı öne mümkün olduğunca kaldırıp indirin. Yavaşça sandalyeden inin. Sağ ayağınızla sandalyeye çıkıp sol ayağınızı arkaya doğru mümkün olduğunca kaldırıp indirin. Yavaşça sandalyeden inin. Her iki bacağı da 10 tekrardan, 3 set yapmaya çalışın.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. baldır eritme

  ,
 2. baldır eritme hareketleri

  ,
 3. baldır eritme hareketleri resimli

  ,
 4. baldır eritme egzersizleri ,
 5. baldır inceltme hareketleri,
 6. baldır eritme yolları,
 7. baldır inceltme hareketleri kadın,
 8. baldır eritme egzersizleri resimli,
 9. baldır basen eritme,
 10. baldır inceltme egzersizleri,
 11. basen ve baldir eritme,
 12. baldırları eritme hareketleri ,
 13. baldır inceltme hareketleri resimli,
 14. hamileyken basen eritme,
 15. basen baldir ve kalca eritme egzersizler