gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hoş Bir Tat Erikli Kek Tarifine Buyrun...

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

erikli kek erikli kek tarifi erikli kek nasıl yapılır

Sevgili melekler, kek ve pasta yapmaktan hoşlanıyorsanız şimdi size vereceğimiz değişik bir lezzet erikli kek tarifi çok hoşunuza gidecek. Buyrun malzeme listemiz...

Malzemeler

* 1 bardak un
    * 1 yemek kaşığı şeker
    * 1 çay kaşığı kabartma tozu
    * 113 gm soğuk tereyağ
    * 2 yemek kaşıgı çiğ krema
    * 1 yumurta
    * 2 1/2 bardak çekirdeği çıkarılmış, dilimlenmiş erik
    * 1/2 bardak çiğ krema
    * 1/2 bardak şeker
    * 1 yumurta
    * 1 çay kaşığı vanilya

Yapılışı

Fırını 175 Cye ısıtın.

Unu, bir kaşık şekeri ve kabartma tozunu bir kaba alın. Soğuk tereyağını küçük parçalara kesip una ekleyin.

Bir çatal yardımı ile tereyağını unlu karışıma yedirin. 2 yemek kaşığı krema ve yumurtayı da buna ekleyip karıştırarak taban hamuru oluşturun. Unlu elle toparlayarak 25 cm lik kelepçeli kalıba (ya da 23 cm lik kare fırın kabına) yerleştirdiğiniz hamurun kenarlarını biraz yükseltin. Dilimlenmiş erikleri göze güzel görünen bir şekilde hamurun üstüne dizin. 30 dakika kadar pişirin.

Bu arada 1/2 bardak krema, 1/2 bardak şeker, 1 yumurta ve vanilyayı iyice karıştırın.

Tatlıyı fırından çıkarıp yumurtalı karışımı erik dilimlerinin üzerine dökün.

Tekrar fırına koyup 25-30 dakika ya da yumurtalı karışımın üstü güzelce kızarıncaya kadar pişirin.Ilık ya da soğuk servis edebilirsiniz ama ılık hali en güzeli oluyor.

Hoş Bir Tat Erikli Kek Tarifine Buyrun... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Farklı Bir Tat Kremalı İncirli Kek

Farklı Bir Tat Kremalı İncirli Kek

incirli kek, kremalı kek türleri, yapılışı, tarifi, malzemeleri nelerdir Kremalı incirli Kek'in tadına bakan var mı ? Doğrusu bende denemedim ama incirli kek kulağa hoş geliyor denemek lazım.. Hem tatlı hem de kek olarak sunabileceğiniz nefis kremalı incirli kek tarifi. Beş çayınız ve özel davetleriniz için güvenle hazırlayabilirsiniz. Malzemeler * 1 su bardağı çekilmiş ceviz içi...
  2. Damaklarınızı Şenlendirecek Beyaz Çikolatalı Kek Tarifi Buyrun

Damaklarınızı Şenlendirecek Beyaz Çikolatalı Kek Tarifi Buyrun

Beyaz Çikolata Soslu Kek Nasıl Yapılır Ev Yapımı Beyaz Çikolata Soslu Kek Sevgili melekler, ister misafir sofralarınız için ister ev halkınız ve çocuklarınız için yapabileceğiniz harika bir kek tarifi ile karşınızdayız. Üzerine dökülen beyaz çikolata sosu ile tam bir ziyafete dönüşen beyaz çikolata soslu kek nasıl yapılır detaylarıyla birlikte paylaşıyoruz.. Malzemeler: Keki İçin: 1...
  3. Elmalı İsveç Keki Tarifi İsterseniz Buyrun

Elmalı İsveç Keki Tarifi İsterseniz Buyrun

Elmalı İsveç Kekleri Nasıl Yapılır Ev Yapımı Elmalı İsveç Kekleri Tarifi Sevgili melekler, elmalı hamurişleri elma sevmeseniz bile hoşunuza gideceğine inandığımız yiyeceklerdir. Elma pek sevmeme rağmen hamurişlerinde elmanın kullanımı son derece leziz bir tat veriyor. Daha önce paylaştığımız Elmalı Dilimler tarifinin ardından bu sayfamızda da Ev Yapımı Elmalı İsveç kekleri Tarifi ile...
  4. erikli kek tarifiniz var mı

erikli kek tarifiniz var mı

Selamm, erikli kekin tadını merak ediyorum, çünkü eriği çok severim.Buzlukta da eriğim var biraz. Bana erikli kek tarifi verecek olan var mı , yalnız tepside yapacağım ona göre :)
  5. Şahane Zebra Kek Tarifi İstek Üzerine Buyrun ...

Şahane Zebra Kek Tarifi İstek Üzerine Buyrun ...

Bu konu; zebra kek tarifi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, çay saatlerimizin vazgeçilmezi keki hemen herkes sever. Keki pek çok şekilde ve çeşitte yapabiliriz. Hayal gücümüze göre istediğimiz malzemeyi uydurup koyabiliriz. Doğrusu ben kekin her türlüsünü seviyorum. Üzümlüsü, muzlusu, elmalısı, hele çikolatalısı :D:D Ama misafirlerim gelecek şekil de önemli diyorsanız sizlere...

Sayfayı Paylaş