Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü | Melekler Mekanı FORUM - 27 Eylül 2016

Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.177
    Ödül Puanları:
    113
    hürrem sultan nasıl öldü hürrem sultan kaç yaşında öldü neden hatice nasıl kaç yaşında
    hürrem sultan neden öldü, nasıl öldü, niye öldü, ölüm sebebi, ölümü

Hürrem Sultan yaşadığı zaman boyunca entrikalarla ve yaptığı hırs ve olaylarla ilgili çok olay yaratan bir kadındı.Kendi çocukları tahta geçsin diye çok mücadeler versede ne yazıkki oğullarından hiçbirinin tahta çıktığını göremeden öldü... [​IMG]

Hürrem Sultan 18 Nisan 1558 yılında eşi Kanuni Sultan Süleyman'dan 8 yıl önce 52 yaşında iken öldü. Oğlu II. Selim'in tahta çıkışını göremedi.

Hürrem Sultan'ın ölümünden sonra Süleymaniye Camisi Külliyesi içinde kendisi için yaptırılan türbeye gömüldü.

Türbenin iç duvarları bir cennet bahçesini tasvir eden İznik çinileriyle kaplıdır.

BEYZA21 ve renesme bunu beğendi.
  2. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler cnm paylşm içn. yaşı ynede baya varmş ben daha gençkn öldğnü sanyordm

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    eee neden öldüki öldürüldümü acaba?

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    119
    Ödül Puanları:
    0
    eceliyle öldü bence

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hürrem Ölmedi Kalbimizde Yaşıyor MahiDevranı Değil Hürrem SULTANI Destekleyin

Ben Tam Bir Hürrem SULTAN Hastasıyım Bayılıyorummmmm

6. esmer qiss

esmer qiss Forum Okuru

hürem sultanın ölümü
    bence ölmedi hürem sultan eğer kendi eceliyle ölseydi en azından fazla şuphe uyndırmazdı yani arkadaşlar sizinde dediğiniz gibi ya eceliyle öldü yada öldürüldü:p:p

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ya siz deli misiniz ne demek hürrem cayır cayır yansın ya sanki o dönemde yaşadınız her şeyi gördünüz ! hadi bi araştırın hürrem şeytan mı ? değil. dizilerden,internet sayfalarından izleyerek,okuyarak insanlara cayır cayır yansın inşallah demeye hakkınız yok sizin.

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ne diyosun sen be

hiçte bile bütün padişahların cariyeleri gözdeleri türk deildir bunun nedeni ismini unutuğum bir padişah türk sultanını 15 askerin önünde cıplak raks yaptırdı tamam mı hürremde sonradan müslüman oldu hmde kanuni sultan süleyman yaptı o kadın kötü deildi o naptı ki he naptımaria zaten at o tarihta yok he naptıı hep mahidevra n onu dövdü iftira attı
    hakaret etti

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hürrem Türk olmayablr ama müslüman bir kadındı. bilip bilmeden konuşmayın onun başına gelenler sizin basınıza gelseydi o zaman ne kadar haklı oldğunu görürsün
    üz

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hürrem yansınnnn

Arkadasım,

tarihi iyi araştırırsan Hürrem yılanının şehzade Mustayı boğdurmasının, yeni Çeri- Saray ilişkilerine konulan ilk dinamit olduğunu ve ülkeyi yok olmaya sürüklediğini görürsün...

Hürrem dahil tüm Kırım tatarları cayır cayır yansın İnşallahhhhhhhh

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hayır öldürülmedi vücudunun her tarafında yaralar çıkmıştı zamanla canı çok yanıyordu durmadan bağırıyordu sonra soluğu kesildi kanuni durmadan hekim çağırdı ama hürrem kurtulamadı

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

cayır cayır yanar inşallah diyen insanı kınıyorum.Çünkü emin olmadan konuşmamalıyız.O dönemde yaşadınız mı? yoooo yaşamadınız.Biz hiçbir şeyi bilemeyiz bunu sadece Allah bilir..Bunu bilin bunu söyleyin arkadaşlar..

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ayıp ayıp

dediklerinin arkasındayım . insanların gerçek kimliklerini bilmeden onlar hakkında böle seyler sölemek günahtır
    lütfen bu yazıyı okuyorsan bu mesaja dikkat et kimseye önyagı ile yaklaşma:(

14. ece ayr

ece ayr Forum Okuru

hürrem sultanın ölümü

bence öldürüldü.

15. cok şekerim

cok şekerim Forum Okuru

Ben Tam Bir Hürrem SULTAN Hastasıyım Bayılıyorummmmm
    Evet bende hürremciyim nefret ediyorum mahidevrandan

Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hürrem Nasıl Öldü

hürremin ölümü hürrem nasıl öldü hürrem neden öldü nasıl ölmüş hürremin ölümü oldu hürrem nasıl öldü, hürrem neden öldü, hürremin ölümü Herkes gibi beğenerek bende izliyorum Muhteşem Yüzyıl'ı. Forumlarda, ben Hürremim, ben değilim tarzında tartışmalar süre dursun, şimdi sizlere Hürrem'in nasıl ve neden öldüğünü yazalım. Napalım insanlar merak ediyorlar :D:D Hürrem Sultan 18 Nisan 1558...
  2. hürrem sultan niye öldü?

hürrem sultan öldüğünde nerdeydi?
  3. Hürrem Sultanın Ölümü Nasıl Oldu ?

Bu konu Hürrem Sultanın ölümü hakkında bilgiler vermektedir. Yayına başladığı tarihten beri reyting rekorları kırarak birinciliği kimseye kaptırmayan Muhteşem Yüzyıl yine heyecanlı yepyeni bölümlerle yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin baş karakterlerinden biri olan Hürrem Sultan da tarihte en çok merak edilen kişiliklerin başında geliyor. Biz de bu sayfamızda da Hürrem Sultanın ölümü...
  4. Hürrem Sultanın Ölümü nasıl olacak nasıl ölecek

Kızlar bu dizi olarak seyrettiğimiz Hürrem sultan asıl olan hikayede nasıl son buluyor yani ne şekilde ve kimin tarafından öldürülüyor acaba bilgizsi olan bana net olarak birşeyler yaza bilirse sevinirim çok merak ediyorum. Hürreme ölüm :)
  5. Hürremin oğulları tarihte nasıl ölmüşler?

Gerçek terihe göre Hürremin oğulları nasıl ölmüş? Ecelleriyle mi yoksa ecelleri birileri mi olmuş Mustafa gibi?

Sayfayı Paylaş