gebe
  1. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18

içli köfte

Konu, 'Köfteler' kısmında Hayalet tarafından paylaşıldı.

Malzemeleri : (4 Kişilik) - 500 Gr Yağlı Kıyma - 200 Gr İnce Köftelik Bulgur
    - 250 Gr Yağsız Kıyma
    - 2 Adet Kuru Soğan
    - 1 Çay Bardağı Doğranmış Ceviz İçi
    - 5 – 10 Bağ Maydanoz
    - 2 Yemek Kaşığı Karabiber, Pul biber, tuz karışımı
    - Sıvıyağ
    Yapılışı;
    İç Harcın Hazırlanışı:
    - İnce kıyılmış soğan pembeleşinceye kadar bir miktar tuz atılarak yağda kavrulur. Üzerine 500 Gr orta yağlı kıyma koyularak kavurma işlemine devam edilir, soğutulur.
    - Soğuduktan sonra üzerine 1 çay bardağı doğranmış ceviz içi, kıyılmış maydanoz, tuz, karabiber, kırmızıbiber konur. (İsteğe göre çedene İçi (Çam fıstığı) da ilave edilebilir.

Dış Köftesinin Hazırlanışı:
    - 500 Gr ince bulgur içerisine, 250 gr yağsız kıyma, tuz, soğan, irmik karıştırılarak et makinesine atılır. Çıkan karılışıma 1 yumurta akı ilave edilerek et makinesinde tekrar çekilir. Daha sonra köftenin durumuna göre az miktarda su ilave edilerek iyice yoğrulur.
    - Yoğrulan bu karışımdan yumurta büyüklüğünde parçalar alınarak ıslatılmış avuç içerisinde işaret parmağı yardımıyla dolmalık biber gibi içi boş olacak şekilde inceltilir. (istenirse et makinelerinin içli köfte kalıpları kullanılabilir.)
    - İnceltilen içi boş köfteler bir ucundan kapatılarak içerisine içli köfte harcı koyulur, diğer ucu da kapatılır.
    - Tencereye su bırakılarak kaynatılır. İçerisine köfteler atılarak pişirilir.
    - Bu işlemden sonra soğutulan köfteler isteğe göre yağda kızartılarak tüketilebilir.

Young bride bunu beğendi.
  2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Yapta yiyelim Yüsra:D Eline sağlık canım..
    Nefis görünüyor...

3. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    yaparım gıııı sen yeterki gel k.maraşa lilililililil

4. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    oooo bilenin elindende başka olur.bende yapıyorum ama şekli birascık kayıyorr

5. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    ben de oval yapamıyorum ya yuvarlak oluyor :D

6. iremeyra

iremeyra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Söylüyeyim kızlar kuzenim Burak çok güzel yapar.Dün ben de Burağa yaptırdım.En sevdiğim yemeklerden biridir içli köfte:)

içli köfte konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Patates Püreli İçli Köfte

Patates Püreli İçli Köfte

MALZEMELER 1 kg haşlanmış patates 2 bardak un 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı tuz iç malzemesi: 1/2 kg kıyma 2 adet kuru soğan 4-5 dal maydanoz 1 tatlı kaşığı tuz karabiber pul biber HAZIRLANIŞI Patatesleri rendeleyip un ve yumurta ile birlikte yoğurup bir hamur elde edin. Diğer tarafta bir tavada kıymayı, biraz yağ ile birlikte kavurun. Üzerine doğranmış soğanları ilave edin, birazda soğanla...
  2. Tepside içli köfte...

Tepside içli köfte...

tepside içli köfte tepside icli köfte tarifi bulgurlu tepsi köftesi yalancı içli bulgurlu Malzemeler: 3 su b. ince bulgur 3 patates 2 çorba k. biber salçası 250 gr. kıyma tuz, karabiber pul biber İç harcı için: 350 gr. kıyma 3 soğan 1 su b. ceviz 1 tutam maydanoz tuz, karabiber zeytinyağı HAZIRLANIŞI: Karıştırma kabına 3 su bulguru alın üzerine geçecek kadar sıcak su ekleyin üzerini kapatın....
  3. İçli Köfte

İçli Köfte

Malzemeler 500 gr kıyma 4 adet kuru soğan 1 kahve fincanı ceviz içi Pul biber,kımyon,karabıber Tuz Köftesi İçin: 600 gr köftelik bulgur 1 su bardağı un 1 yumurta 2 su bardağı kaynar su 1 yemek kaşık biber salçası Tuz Yapılışı Kıymayı tavada kavurun (yağsız olarak) . Soğanları ince ince doğrayıp kıymaya ekleyin ve kavurun. Pul biber ve cevizi de ilave edip kavurmaya devam edin....
  4. Haşlama İçli Köfte Tarifi

Haşlama İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Resimli İçli Köfte Tarifi Yapması el mahareti isteyen , zorluğu kadar lezzetiyle de meşhur içli köfte tarifi vereceğiz sizlere melekler :) İçli köfte malzemeleri -1 su bardağı ince bulgur - 1 su bardağı un -1 yemek kaşığı biber salçası -Tuz İçi için -Yarım kilo kıyma -1 adet orta boy soğan -1 yemek kaşığı domates salçası -125 gram margarin -Az miktarda tuz ve İçli Köfte...
  5. patatesli içli köfte

patatesli içli köfte

İçi patates olan etsiz içli köfte yiyen var mi nasil tadı? Ben hep nohutlu severdim yerdim ama evde nohut yok su an patatesli yapsam sizce nasil oluyor tadi

Sayfayı Paylaş