gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

ingilizcede temel bir cümle yapısı

Konu, 'Yabancı Dil Sözlük' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

ingilizcenin temeli ingilizcenin yapısı ingilizcede tümleçler ingilizce sözcük yapısı ingilizce kelime ingilizcede temel bir cümle yapısı vardır.türkçedede böyledir.şimdi bunları sıralıyalım.
    1

(ben) gördüm . cümlesinde 2 temel öğe vardır.özne - fiil.

ingilizcede

I saw. özne-fiil

2

( ben ) seni gördüm. özne - nesne - fiil

I saw you. özne - fiil - nesne

3

( ben ) seni bahçede gördüm.
    özne - fiil - nesne - yer belirten kelime ( dolaylı tümleç )

I saw you in the garden.

özne - fiil - nesne - yer belirten kelime ( dolaylı tümleç )

4

( ben ) seni dün bahçede gördüm.

özne - nesne - zaman belirten kelime ( zarf tümleci ) - yer belirten kelime ( dolaylı tümleç )

I saw you in the garden yesterday.

özne - fiil - nesne - yer belirten kelime ( dolaylı tümleç ) - zaman belirten kelime ( zarf tümleci )

yani kısaca kelimelerinizi şu sıralamaya göre koymalısınız:

özne - fiil - nesne - yer belirten kelime ( dolaylı tümleç ) - zaman belirten kelime ( zarf tümleci )

subject - verb - object - place - time)

ingilizcede temel bir cümle yapısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Temel Bir Gün :)))))

Temel Bir Gün :)))))

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Beş Kelime Bir Cümle

Beş Kelime Bir Cümle

Şimdi beş kişi birer kelime söyleyecek. Birbiriyle ilgili olmak zorunda değil. 6. kişi de bu kelimelerden bir cümle kuracak :) 5 kelimeyi verenler başlarına sayıları da yazsın ki karışmasın kelimeler. İlk kelimeyi veriyorum: Akşam
  3. temel

temel

bi gün temel yolda gidiyomuş eşi ve arkadaşlarıylayolda polis durdurmuş sayın sürücü trafik kuralların auyduğunuz için 500 ytl ödül kazandınız ne yapacaksınız bu parayı demiş temelde ehliyet alırım demiş gülerek eşi bizim temel içince hep böle sapıtır demiş arkadaki arkadaşı ben size demedimmi çalıntı arabayla yola çıkmayalım diye arkadan bagajdan ses gelir daha sınırı geçmedikmiiii:laugh:
  4. İngilizce'de Basit Cümle Yapısı

İngilizce'de Basit Cümle Yapısı

ingilizce basit makaleler BASİT TÜMCE 1. TÜMCE Normal koşullarda (yani, devrik yapı vs. bulunmayan durumlarda) en yalın şekli ile tümce iki unsurdan oluşur: Özne + Yüklem / (Subject) + (Verb) Türkçede özne çoğu zaman yüklemin sonuna bir "kişi eki" olarak eklenebildiği için açıkça kullanılmasına gerek kalmayabilir. (Ben) geldim. / (Sen) nasılsın ?...
  5. Bir cuma

Bir cuma

cuma günü cuma günü mesajları cuma günü sözleri melekler sevdiklerimizin cuma gününü kutlamak için harika bir mesaj tüm cumalarımız Rabbimizin razı olduğu şekilde geçsin inş....

Sayfayı Paylaş