gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ıspanaklı rulo pasta, ıspanaklı rulo pasta nasıl yapılır, rulo pasta tarifleri, kolay rulo pasta tarifleri, ıspanaklı pasta tarifi Hazır mevsimini de yaşıyorken sizlere ev halkı ve misafirlerinize oldukça lezzetli ve görsel olarakda şık bir sunum olacak ıspanaklı rulo pasta tarifini paylaşıyoruz. Ispanaktan da pasta olurmu demeyin ben ıspanaklı kekini sürekli yapıyorum ve enfes oluyor içindeki ıspanaklarda fıstık gibi duruyor ve en kısa zamanda da ıspanaklı rulo pasta tarifini de denemek istiyorum;)
    ıspanaklı-lokum-kek.jpg
    Malzemeler

3 Adet yumurta
    1,5 Su bardağı un
    1 Paket kabartma tozu
    1 Su bardağı şeker
    1 Su bardağı ıspanak püresi (haşlanmış ıspanak yaprakları robotta çekilecek)
    3 Yemek kaşığı su
    Biraz tuz

Kreması İçin

2 Su bardağı süt
    1 Yemek kaşığı un (tepeleme)
    1 Yemek kaşığı nişasta
    3 Yemek kaşığı şeker
    1 Paket krem şanti

Hazırlanışı

Un kabartma tozu ve tuz bir kapta karıştırılır. Yumurtalar ve tozşeker çırpma kabına alınıp şeker eriyinceye kadar çırpılır, ıspanak püresi ve su eklenip karıştırılır. Unlu karşım eklenip hafifçe çırpılır. Hazırlanan hamur yağlı kağıt serilmiş dikdörtgen bir fırın (büyük fırın tepsisi kullanın, tepsi küçük olursa hamur kalın olacağından rulo olmaz, kek kırılır.) tesisine dökülür.Önceden ısıtılmış 170 derece fırında 13-15 dakika pişirilir. Sıcakken yağlı kağıt ile birlikte rulo şeklinde sarılıp soğumaya bırakılır.Bir tencerede un şeker nişasta ve süt karıştırılıp muhallebi kıvamında pişirilir. Soğuyunca tozkremşanti eklenip mikser ile çırpılır. Kek rulosu açılıp üzerine krema yayılır isteğe göre muz yerleştirilip, tekrar rulo şeklinde sarılır ve buzdolabına kaldırılır. Birkaç saat (bir gece) bekletilip dilimlenerek servis yapılır. İsteğe göre üzeri süslenir.

Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Somonlu Ispanaklı Rulolar (6 kişilik)

Somonlu Ispanaklı Rulolar (6 kişilik)

Malzemeler 2 paket dondurulmuş ıspanak, 30 gram yağ, 1/2 bardak ince doğranmış yeşil soğan 1 yemek kaşığı dereotu Karabiber 6 yumurta 1 yemek kaşığı mısır unu 1 yemek kaşığı limon suyu 1/4 bardak parmesan peyniri Doldurmak için: 1/4 bardak doğranmış yeşil soğan, 1 tatlı kaşığı ince doğranmış dereotu, 1 yemek kaşığı limon suyu 250 gram krem peynir 250 gram somon füme Yemeğin Tarifi Ispanağı...
  2. ıspanaklı Yaş Pasta

ıspanaklı Yaş Pasta

FGtmfbYtIdExcUAwQt ıspanaklı yaş pasta ispanakli yas pasta ıspanaklı yaş resimli tarifi resimli tarifi mt. ranier pollution www.crunchyroll.com deathnote sessohmaru kagome fanfiction net games.com zelda hints www.gabesuarez.com leveraction d.gray man allen doujin yaoi bolt action 7.62x39 outlook secure 4.0 download www.fnader.com formula www.snuffx.com main advanced construction...
  3. balkabaklı rulo pasta

balkabaklı rulo pasta

balkabaklı rulo pasta balkabaklı pastalar Malzemeler: 2 kg balkabağı 2 su bardağı tozşeker 1 paket pötibör bisküvi 1 su bardağı iri dövülmüş ceviz 1 paket krem şanti 1 su bardağı soğuk süt Üzerine: Iri dövülmüş ceviz TARİFİ Balkabağının kabuklarını soyun ve irice doğrayın. Bir tencereye alın ve üzerine tozşekeri gezdirin. Kısık ateşte yumuşayıncaya kadar pişirin. Tencereyi ocaktan...
  4. yıldönümümüz için rulo yaş pasta tarifi acil !!

yıldönümümüz için rulo yaş pasta tarifi acil !!

Yıldönümümüz yaklaşıyor ve ben kendi ellerimle eşime pasta yapmak istiyorum. Biraz araştırdım ama istediğim gibi bir şey bulamadım. Rulo yaş pasta yapmak istiyorum ve sizlerden tariflerinizi bekliyorum..
  5. Reçelli Rulo Pasta Tarifi [Video]

Reçelli Rulo Pasta Tarifi [Video]

Rulo Pasta Kek Malzeme Listesi 3 yumurta(Sarılarını Ve Aklarını Ayırın) 100 gram şeker 40 gram un 40 gram nişasta Biraz Tuz Rulo Pasta İç Malzemeleri Ahududu yada Reçel Rulo Pasta Üzeri İçin Pudra Şekeri [MEDIA]

Sayfayı Paylaş