gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

muzlu rulo pasta (çok kolay)

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

muzlu rulo muzlu rulo yaş pasta pasta kolay hanımlar çok süper bitarif.çokda kolay.aynı pastahanelerdeki rulo pasta gibi oluyor.malzemeleri en az 1 saat oda sıcaklığında olacak.. keki için malzemeler:
    3 yumurta
    1 su bar. şeker
    1 çay bardağı süt
    3 yemek kaşıgı sıvı yağ
    1er paket kabartma tozu ve vanilya
    2 su bardağı un(elenmiş)
    muhalebisi için malzemeler:
    ister yarım paket kakaolu pudiğ pişirin isterseniz muhallebi tarifi:
    1.5 kaşık un
    1.5 kaşık pirinçunuveya nişasta
    1 bardak şeker
    2.5 bardak süt
    2 kaşık kakao
    1 yemek kaşığı margarin
    içine:2 adet ince dilimlenmiş muz
    üzeri için:1 paket krem şanti
    1 su bardağından 2 parmak az süt
    çırpılır dolabta yarım saat bekletilir.
    1 avuç damla çikolata
    kek hamuru yapılışı:
    normal kek sıralamasına göre yapılır .ama yumurta ve şeker çok çırpılır sonra diğer malzemeler konur normal kek yapılır.yalnız kek hamuru cıvık olacak.fırın tepsisinin üzerine aleminyum folyo serilir ve yaglanır hamur dökülür yaklaşık 170 derecede pişirilir.
    muhallebi yapılışı:
    margarin hariç tencereye tüm malzemeler konur iyice karıştırılır.orta ateşte pişene kadar karıştırılır.sonra margarinle 2 dk.daha karıştırılarak kısısk ateşte pişirilir.10 dk sogumaya bırakılır ara ara karıştırılır.
    kek hamurunun ilk sıcaklığı çıkınca aleminyum folyoyla rulo şekli verilip sarılır (alışması için)açılır.muhallebi kekin her yerine sürülür muzlar konur ve yavaşca aleminyum folyodan çıkarılarak sarılır(spatula yardımıyla)bu şekilde normal ortamda soğuyana kadar bekletilir.soğuyunca üzeri krem şanti ile sıvanır ve damla çikolatalarla süslenir..1 gece dolapta bekletilir..afiyet olsun:)

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: muzlu rulo pasta (çok kolay)
    :)güzel bir tarif emeğine sağlık canım

3. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

aa buda güzelmiş deneyelim hemen emeğine sağlık gülü

4. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

hanımlar mutlaka deneyin..aynı dışarıdan aldığımız pastalar gibi olıuyor..benim oğlumun alerjisi olduğundan dolayı herşeyi kendim yapıyorum..özellikle çocuğu olanlar evinizde temizce yapın.dışarıdakiler pimi temiz mi belli degil..hiç olmazsa içinize sinsin..

5. bilyana

bilyana Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  6. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  7. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    sadminim yapıyorsa güzel olur:) kesin deneyeceğim

8. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ellerine sağlık sadmin çok marifetlisin:)

9. Krizantem

Krizantem Forum Okuru

aldım tarifi emeğine sağlık

10. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Tarif harika denemek lazım

11. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    kolay bir tarifff bunu da aldım notlarımın içine ellerine saglık sadminn ....

12. AZRAMM

AZRAMM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ewt gerçektende harika oluyo ben ilk kez bi int.sitesinden almış ve denemeştim sonuç harikaydı tadıda bi kdr gzldi.yapmanızı tavsiye ederim :)

muzlu rulo pasta (çok kolay) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. muzlu jöleli pasta

muzlu jöleli pasta

muzlu jöleli pasta jöleli pastalar pasta yapımı jölesi yapımı malzemeler 2 paket Eti Kakaolu bisküvi (petit beurre değil, üstünde Eti Kakaolu yazıyo) 2 paket muzlu jöle (1 kutudan 2 paket çıkıyor) 2 kaşık yoğurt 2 adet muz Yapılışı: muzlu jöleyi üstündeki tarifine göre hazırlayın.10 çay bardağı çıkıyor sıvı şekilde. sonra tepsinin dibine muzları yuvarlak yuvarlak doğrayın ve üzerine...
  2. muzlu pasta

muzlu pasta

1 litre süt 1 su bardağı şeker 3 yemek kaşığı un 1 paket vanilya 1 paket pötibör bisküvi 2 adet muz 4/3 margarin Yapılışı Süt, şeker ve unu bir tencereye koyun, sürekli karıştırarak koyulaşıncaya kadar pişirin. içerisine vanilya atın ve tekrar karıştırın. Ocaktan alın biraz ılık olunca içine margarin koyun ve mikserle krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Bir kat bisküvi ve...
  3. çok güzel rulo pasta atrifi

çok güzel rulo pasta atrifi

pudingli rulo pasta pudingli bisküvili rulo pasta güzel tarifi tarifleri tarifi -4 yemek kaşığı toz şeker -4 yumurta -4 yemek kaşığı un -1 paket kabartma tozu İçi İçin -1 paket Dr. Oetker cikolatali Pudding(kremada olur puding şart deil) Hazırlanması yapılışı 4 yemek kaşığı toz şeker ile 4 yumurtayi mikserle çırpın. 4 yemek kaşığı un ile 1 paket kabartma tozunu karıştırınbiraz yavaş bir...
  4. balkabaklı rulo pasta

balkabaklı rulo pasta

balkabaklı rulo pasta balkabaklı pastalar Malzemeler: 2 kg balkabağı 2 su bardağı tozşeker 1 paket pötibör bisküvi 1 su bardağı iri dövülmüş ceviz 1 paket krem şanti 1 su bardağı soğuk süt Üzerine: Iri dövülmüş ceviz TARİFİ Balkabağının kabuklarını soyun ve irice doğrayın. Bir tencereye alın ve üzerine tozşekeri gezdirin. Kısık ateşte yumuşayıncaya kadar pişirin. Tencereyi ocaktan...
  5. Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi

Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi

ıspanaklı rulo pasta, ıspanaklı rulo pasta nasıl yapılır, rulo pasta tarifleri, kolay rulo pasta tarifleri, ıspanaklı pasta tarifi Hazır mevsimini de yaşıyorken sizlere ev halkı ve misafirlerinize oldukça lezzetli ve görsel olarakda şık bir sunum olacak ıspanaklı rulo pasta tarifini paylaşıyoruz. Ispanaktan da pasta olurmu demeyin ben ıspanaklı kekini sürekli yapıyorum ve enfes oluyor içindeki...

Sayfayı Paylaş