gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

K Vitamini Eksikliği hakkında bilgi

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

K Vitamini Eksikliği K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur Hakkında Bilgi

Merhaba Sevgili Melek'ler... Az önce sizlere K vitamini ve faydaları hakkında bilmeniz gereken bilgileri sunmuştuk. Şimdi ise K vitamini eksikliği hakknıda ki bilmeniz gereken bilgileri sunuyoruz.

K vitamini eksikliği:Sağlam bir insanda bu vitamin eksikliği pek görülmez. Çünkü alınan gıdaların pekçoğunda K vitamini olduğu gibi ayrıca barsaktaki bakteriler de K vitamini üretirler.

*Yeni doğan çocukların barsakları ve beslendikleri anne sütü siteril olduğundan bebeklerde K vitamini eksikliği gelişebilir. Anne sütü K vitamini ihtiva etmediği halde inek sütünde boldur. Bebeklerin barsaklarında bakteriler meydana geldikçe K vitamini eksikliği düzelir.

*K vitamini eksikliği kanamaya sebep olur. Geniş spektrumlu antibiyotik alanlarda, barsak florası bozulduğundan, K vitamini eksikliği olur. Karaciğer yetersizliği olanlarda, safra yolları tıkanmış olanlarda, K vitamini yetersizliği olduğundan takviye olarak bu vitaminin de verilmesi iyi olur.

K Vitamini Eksikliği hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. K Vitamini Eksikliği Belirtileri Hakkında Bilgiler

K Vitamini Eksikliği Belirtileri Hakkında Bilgiler

k vitamini eksikliği belirtileri k vitamini eksikliği belirtileri nelerdir Vücudumuzun belli oranlarda her türlü vitamin ve minerale ihtiyacı vardır melekler :) Brokoli, lahana, karnabahar, soya fasulyesi yağı, fındık, ceviz, karaciğer, ıspanak, yeşil yapraklı sebzeler gibi pek çok gıdada bulunan K vitaminin eksikliğinde ne gibi rahatsızlıklar ortaya çıktığı hakkında bilgiler vermek...
  2. K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur

K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur

K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur Selam kızlar size sorum çok basit K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur? Sağlıklı beslenme konusunda bilinçli olan hanımlardan cevap bekliyorum
  3. K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar ? Merhaba arkadaşlar K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar bu konuda bilgisi olanları bu sayfaya bekliyorum
  4. B3 Vitamini Eksikliği Hakkında Bilgi

B3 Vitamini Eksikliği Hakkında Bilgi

B3 Vitamini Eksikliği Nedir B3 Vitamini Eksikliği Hakkında Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler ve B3 Vitamini hakkında bilgi edinmek isteyen siz sevgili misafirler, bu sayfamızda v hakkında bilgiler sunuyor ve ayrıca B3 Vitamini eksikliği konusunada değiniyoruz. Niasin, Nikotinik Asit, Nikotinamin gibi isimleri de vardır. Eskiden sadece bu adlarla anılırken artık B-3 denilmektedir. Isıya ve...
  5. B5 Vitamini Hakkında Bilgi

B5 Vitamini Hakkında Bilgi

B5 Vitamini Hakkında Bilgi istiyorum duyun sesimi duyun diyorum duyan varsa yazsın istiyorum:)

Sayfayı Paylaş