gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

kahvenin faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

kahvenin faydaları kahvenin 17 faydası İtalya da yapılan araştırmalar sonucunda, çoğunlukla zararlı olduğu belirten kahvenin sağlığa 17 yararı ortaya çıktı. * Kolesterolü düşürüyor.
    * Ağrı kesicilerin etkisini yüzde 40 oranında artırıyor.
    * Şeker hastalığının erken uyarı sinyali olarak kabul ediliyor.
    * Göğüs kanseri riskini azaltıyor.
    * Günde 3 fincan kahve, astım tehlikesini azaltıyor.
    * Kahve girişkenliği arttırıyor.
    * Siroz hastalığı riskini yarı yarıya düşürüyor.
    * Nefesi açıyor.
    * Kemikleri güçlendirir, ancak yaşlılar fazla tüketmemeli.
    * Menopoz sorununu giderir.
    * Tip 2 diyabeti ve Parkinson hastalığından koruyor.
    * Selülit gibi cilt sorunlarına karşı etkili oluyor.
    * Yüksek tansiyonu önlüyor.
    * Pankreas kanserini azaltıyor.
    * Kalp rahatsızlıklarını büyük oranda önlüyor.
    * Bağırsakları düzenliyor.
    * Depresyona karşı etkili.

alıntıdır

2. perize

perize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18
  3. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık canım bn aşırı tüketiyorum

4. BİTTERİM

BİTTERİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık tşkler:)

kahvenin faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türk kahvesinin faydaları

Türk kahvesinin faydaları

türk kahvesinin faydaları türk kahvesi faydaları kahvesinin yararları cilde kahvenin cilde Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır denir...Türk kahvesi vazgeçilmez içeceklerimizidendir...Hele bir yemekten sonra bol köpüklü bir kahve olursa o keyf hiçbirşeye değişilmez... Hepimizin severek içtiği türk kahvesinin özelliklerini biliyormusunuz meleklerim buyrun size Türk Kahvesinin Bilinmeyen...
  2. Kahve telvesinin faydaları

Kahve telvesinin faydaları

kahve telvesi yemek kahve telvesinin cilde faydaları telvesi maskesi telvesinin faydaları yararları kahve telvesi, faydaları, maskesi, cilde faydaları, yemek, zararları, nedir, peeling, ne işe yarar, Şuan da önümde büyük bir kahve fincanı var. Kahvesini bir güzel afiyetle içtim, telvesi dibinde... Bir an "bu kahve telvesinin faydaları varmı ki acaba?" diye düşündüm ve araştırdım...
  3. Türk Kahvesinin Bilinmeyen Faydaları

Türk Kahvesinin Bilinmeyen Faydaları

kahvenin faydaları, türk kahvesinin faydaları nelerdir, türk kahvesinin yararları ve zararları Şu an keyifle Türk kahvemi içerken birden aklıma kahvenin faydaları düştü... Millet olarak Türk kahvesinin yeri bizde çok farklı bir önem taşır. Özellikle yemekten sonra ve yorgunluk sonrası içilen keyif kahvesinin tadına diyecek söz bulamıyorum. Herşeyin fazlasının zarar olduğunu hepimiz biliriz....
  4. Kahve maskesinin cilde faydaları nelerdir?

Kahve maskesinin cilde faydaları nelerdir?

Kahve maskesi yeni yeni popüler olmaya başladı ama öğütülmüş gerçek kahve çekirdeğiyle yapılan maskeler Güney Amerika ülkelerinde, Türk kahvesiyle yapılan maskeler de ülkemiz de çok uzun süredir cilt bakımında kullanılıyor. Maske tariflerine geçmeden önce kahve maskesinin cilde faydaları hakkında kısaca bilgi vereyim. Kahvenin cilde en önemli faydası sıkılaştırarak daha pürüzsüz bir görünüm...
  5. Yeşil kahvenin faydaları nelerdir?

Yeşil kahvenin faydaları nelerdir?

Yeşil kahve kökboyasıgiller familyasından gelen Coffea cinli bir ağaçtır. Bu ağaçtan toplanan çekirdekler kavrulup öğütüldükten sonra yeşil kahve çekirdekleri oluşturulmaktadır. Buna su veya süt ilave edilerek elde edilen içecek başta zayıflama konusu olmak üzere birçok sağlık açısından da faydalı olmaktadır. Yeşil kahve günlük yaşamımızda kullandığımızı klasik kavrulmuş kahveler gibidir....

Sayfayı Paylaş