gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Karaorman pastası tarifi

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

karaorman pastası tarifi karaorman pastası,karaorman kesi,karaorman pasta,karaorman tatlısı,karaorman pastası oktay usta,karaorman pastası dr oetker

"Aman ormancı, canım ormancı" türküsüne bir de pastası eşlik etsin diyor yada bu pastayı yaparken lütfen o türküyü mırıldanarak eşlik edin diyoruz ve nihayatınde size bu meşhur karaorman pastasının tarifini sunuyoruz Melek'ler:)

(Pastayı bilmem ama kurduğum cümlelerle kafanızı karıştırdığım kesin) :D:D

Hazır kek ve krem şantiyle hazırlacağınız bu pasta, hızlı ve lezzetli çözümler aradığınızda imdadınıza yetişecek cinsten. Vişne ve kakaonun enfes buluşması, tadına bakanların bir dilim daha istemesine neden olacağına emin olabilirsiniz.

Karaorman Pastası

Malzemeler
    • 2 paket krem şanti
    • 1.5 su bardağı süt
    • 2 katlı kakaolu pasta tabanı
    • 1 su bardağı vişne suyu
    • 200 gr vişne
    Yapılışı
    1. Krem şantiyi soğuk süt ile katılaşıncaya kadar çırpın.
    2. Kakaolu pandispanyanın ilk katını vişne suyu ile ıslatın.
    3. Krem şantiden bir miktar alıp pandispanyanın ilk katının üzerine yayın.
    4. Vişne tanelerini dizin ve bunların üzerine tekrar krem şanti sürün.
    5. Pandispanyanın ikinci katını birincisinin üzerine yerleştirip tekrar vişne suyu ile ıslatın.
    6. Kremşantiden süsleme için bir mktar ayırarak geri kalanını spatula yardımı ile pastanın kenarlarına ve üzerine sürün.
    7. Çikolatayı rendeleyip pastanın kenarlarına yapıştırın.
    8. Kalan kremayı, krema sıkma torbasına doldurarak pastanın üzerini zevkinize göre süsleyin.
    9. Buzdolabında en az 3-4 saat dinlendiirdikten sonra servis edin.

ßeLeN bunu beğendi.
Karaorman pastası tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alman Pastası tarifi nası yapılıyo

Alman Pastası tarifi nası yapılıyo

Alman Pastası Malzemeler 2 yumurta 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 3 çay bardağı un 1 paket kabatma tozu Kreması için : 2 su bardağı süt + 1 su bardağı şeker + 2 kaşık un + Yarım margarin Yapılışı Bütün malzeme sırayla konarak karışım hazırlanır. 170 derecede ısıtılmış fırında 45 dakika pişir. Pişen kekin arasına orta ateşte pişirilen krema dökülerek...
  2. yeni yıl pastası tarifi

yeni yıl pastası tarifi

Kızlar evlerinizde yaptığınız yeni yıl pastası var mı bunu bana tarif edebilir misiniz dışarıya güvenmiyorum istiyorum kitarifle evimde kendim yapayım yardımcı olun yaaa
  3. Yılbaşı pastası tarifi

Yılbaşı pastası tarifi

yeni yıl pastası tarifi yılbaşı pastası tarifi Yılbaşı gecesi menüsü için hazırlayacağınız muhteşem bir pasta tarifimiz var Melek'ler. Yeni yıl pastası tarifi bizden yapması sizden yemeside ailenizden :D:D Eminiz ki yiyenler yılbaşı pastası tarifi isteyecektir sizden :) Malzemeler 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 8 adet yumurta (oda sıcaklığında bekletilmiş) 6 su bardağı un 4 su...
  4. Resimli Alman Pastası Tarifi

Resimli Alman Pastası Tarifi

Resimli Alman Pastası Tarifi istiyorum sizden ablalarım varsa ya da biliyorsanız lütfen Alman Pastası Tarifini benimlede paylaşın şimdiden çok saolun.
  5. Meyveli Ekmek Pastası Tarifi Resimli

Meyveli Ekmek Pastası Tarifi Resimli

Meyveli Ekmek Pastası Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Meyveli Ekmek Pastası Tarifini yazmanızı rica ediyorum

Sayfayı Paylaş