gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

karidesli pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Gereçler: 200 gr. karides 1 su bardağı pilavlık pirinç
    1 fincan tereyağ
    1/2 su bardağı zeytinyağı
    1 baş soğan
    2 adet domates
    2 adet yeşil biber (acı olmayan)
    1 çay kaşığı toz şeker
    Tuz
    Karabiber
    Yapılışı:
    Haşlanmış ve ayıklanmış karidesleri (bakınız Karides-Genel Hazırlanış) büyüklüklerine göre iki veya üç parçaya bölün. Tereyağında kavurun. Kavurmaya doğranmış bir baş soğanı ilave edin. Soğanlar şeffaflaşmaya başlayınca sivri biberleri ve bilahare iri doğranmış domatesleri ilave edin. Kapağını kapatıp bir süre domatesler eriyinceye kadar pişirin. Tuzunu ve biberini ekip pirinci içine dökün. Zeytinyağını ve şekeri ilave edip karıştırın. Üstünü örtecek kadar su döküp önce kuvvetli, sonra hafif ateşte pirinç suyunu çekene kadar , yaklaşık 10 ila 15 dakika pişirin. Bu süre sonunda bir kere harmanlayıp üstünü kalın bir peçeteyle örtüp demlendirin.

karidesli pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karidesli - Peynirili Sandviç

Karidesli - Peynirili Sandviç

MALZEMELER 2 yumurta 8 dilim tost ekmeği 100 gr dondurulmuş karides 200 gr mozzarella (veya peyniri) 2 çorbakaşığı kıyılmış taze soğan 1 çorbakaşığından biraz fazla tereyağı (veya margarin) 6 çorbakaşığı zeytinyağı süt karabiber, tuz 4 Kişilik HAZIRLANIŞI Dondurulmuş karidesi oda sıcaklığında çözüp, irice doğrayın. İki çorbakaşığı zeytinyağında, 2-3 dakika kadar sık sık karıştırarak...
  2. Karidesli Salata

Karidesli Salata

karidesli salata Gereçler: 200 gram karides (daha önce haşlanmış ve ayıklanmış. Yaklaşık 15 adet cimcime karides) 100 gram mayonez 100 gram süt kreması (arzuya tabi) 2 çorba kaşığı sızma zeytinyağı 1 yemek kaşığı Tabasco (acı biber sosu) 1 küçük kuru soğan 2 çorba kaşığı sirke 2 çorba kaşığı limon suyu 5 adet marul yaprağı tuz Yapılışı: Mayonez, krema, zeytinyağı ve acı biber...
  3. karidesli makarna

karidesli makarna

karidesli makarna sosu karidesli makarna karides soslu öncelikle makarnayı çok seven biriyim ama karidesli hiç denemedim şahsen denemeyi ben düşünmüyorum çünkü domates soslu makarnanın üstüne tanımam :D Ama yok ben değişik tatları seviyorum ve karidesede bayılırım diyorsanız bu karidesli makarna tarifi tam size göre Malzeme - 1 paket spagetti veya Çin makarnası - 1 paket dondurulmuş -...
  4. Karidesli Pilav Tarifi Resimli varsa sevinirim

Karidesli Pilav Tarifi Resimli varsa sevinirim

Merhaba kızlar Karidesli Pilav Tarifi Resimli tarif olursa sevinirim :) Nasıl yapılıyor bu Karidesli Pilav lütfen tarif :)
  5. Oktay Usta'dan Karidesli Pilav Tarifi

Oktay Usta'dan Karidesli Pilav Tarifi

karidesli pilav tarifi oktay ustadan karidesli pilav karidesli pilav nasıl yapılır Özellikle deniz ürünleri sevenler için çok güzel bir pilav tarifi vermek istiyoruz sizlere melekelr :) Karidesli pilav. Karides bir çeşit deniz böceği biliyorsunuz. Genellikle de özellikle bayanlar tarafından pek hazedilmeyen bir deniz canlısıdır. Gerçekten de canlı haliyle pek iştah açıcı görünmez. Ancak...

Sayfayı Paylaş