gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Karidesli Salata

Konu, 'Salatalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

karidesli salata
    Gereçler:
    200 gram karides (daha önce haşlanmış ve ayıklanmış. Yaklaşık 15 adet cimcime karides)
    100 gram mayonez
    100 gram süt kreması (arzuya tabi)
    2 çorba kaşığı sızma zeytinyağı 1 yemek kaşığı Tabasco (acı biber sosu)
    1 küçük kuru soğan
    2 çorba kaşığı sirke
    2 çorba kaşığı limon suyu
    5 adet marul yaprağı
    tuz
    Yapılışı:
    Mayonez, krema, zeytinyağı ve acı biber sosunun yarısını karıştırın. Soğanı soyup ince halkalar halinde doğrayın. Üzerine bolca tuz serpip ovun. Bol su ile yıkayıp mayonezli karışıma katın. Marul yapraklarını iyice yıkayıp süzdükten sonra enine şeritler halinde doğrayıp geniş bir salata kabına alın. Karidesleri yaklaşık bir santim boyunda küçük parçalara ayırın, yapraklara ekleyin. Karışımı arzunuza göre kararınca tuzlayıp hazırladığınız sosu üzerine dökün ve iyice karıştırın.
    Servis Önerileri:
    . Bu salataya kırlangıç gibi çorbaya veya mayonezli yemeklere müsait balıkları haşladıktan sonra kılçıklarını ayıkladıktan sonra küçük parçalara bölüp ilave edebilirsiniz.

. Bu salataya çok yakışıcak diğer iki deniz ürünü de yengeç ile istakozdur, ABD'de aynı salatada bolça kullanılmaktadı r.

Karidesli Salata konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. karidesli pilav

karidesli pilav

Gereçler: 200 gr. karides 1 su bardağı pilavlık pirinç 1 fincan tereyağ 1/2 su bardağı zeytinyağı 1 baş soğan 2 adet domates 2 adet yeşil biber (acı olmayan) 1 çay kaşığı toz şeker Tuz Karabiber Yapılışı: Haşlanmış ve ayıklanmış karidesleri (bakınız Karides-Genel Hazırlanış) büyüklüklerine göre iki veya üç parçaya bölün. Tereyağında kavurun. Kavurmaya doğranmış bir baş soğanı ilave...
  2. Karidesli - Peynirili Sandviç

Karidesli - Peynirili Sandviç

MALZEMELER 2 yumurta 8 dilim tost ekmeği 100 gr dondurulmuş karides 200 gr mozzarella (veya peyniri) 2 çorbakaşığı kıyılmış taze soğan 1 çorbakaşığından biraz fazla tereyağı (veya margarin) 6 çorbakaşığı zeytinyağı süt karabiber, tuz 4 Kişilik HAZIRLANIŞI Dondurulmuş karidesi oda sıcaklığında çözüp, irice doğrayın. İki çorbakaşığı zeytinyağında, 2-3 dakika kadar sık sık karıştırarak...
  3. Karidesli Salata[Amerikan Mutfağı]

Karidesli Salata[Amerikan Mutfağı]

150 gr. karides ( haşlanmış, ayıklanmış) 20 gr. kapari 3 adet kırmızı turp ½ adet soğan 1 adet avokado 1 adet marulun göbeği ½ demet dereotu 1 tatlı kaşığı bal 4 yemek kaşığı hardal 1 tatlı kaşığı mayonez Tuz Karabiber Turpları ayıklayın, ince ince dilimleyin. Soğanı yarım ay şeklinde doğrayın. Kaparinin suyunu süzün. Avokadoyu soyun, ikiye bölün ve çekirdeğini çıkartın....
  4. karidesli makarna

karidesli makarna

karidesli makarna sosu karidesli makarna karides soslu öncelikle makarnayı çok seven biriyim ama karidesli hiç denemedim şahsen denemeyi ben düşünmüyorum çünkü domates soslu makarnanın üstüne tanımam :D Ama yok ben değişik tatları seviyorum ve karidesede bayılırım diyorsanız bu karidesli makarna tarifi tam size göre Malzeme - 1 paket spagetti veya Çin makarnası - 1 paket dondurulmuş -...
  5. Çin mutfağı / Dil Balikli ve Karidesli Salata

Çin mutfağı / Dil Balikli ve Karidesli Salata

karidesli salata Şimdi sizlere miss gibi karides salatası tarifi veriyorum meleklerim hepinize afiyet olsun :D Malzemeler: 1 adet dil baligi 20 adet küçük boy dondurulmus karides 2 adet marul yapragi 2 yemek kasigi sam fistigi 2 yemek kasigi maydanoz (kiyilmis) Kizartmak için: 1 adet yumurta 1 yemek kasigi galeta unu Karabiber Tuz Sos Icin: 1 yemek kasigi mayonez 1 tatli kasigi hardal...

Sayfayı Paylaş