Karnınızı Göbeksiz ve Düz bir hale Nasıl Getirirsiniz?

Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

 1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye  koşarken hangi kaslar çalışır
  Biz kadınların en büyük sıkıntısı şu tombik göbişlerimizdir:DBazen canımıza tak ediyor başlıyoruz spora ama zorlanınca sonra yaparım diye ertliyoruz.Diyete başlamayı düşünüyoruz yarın başlarım diye erteliyoruz ve o yarın nedense hiç gelmiyor:D:DKızmayın bana meleklerim ama öyle artık bu durumumuza bir dur diyelim ve şu sinir bozucu şirin göbişlerden kurtulalım:D:D:D


  Karnınızı Göbeksiz ve Düz bir hale Nasıl Getirirsiniz? :dil:

  Bahar ve özellikle de yaz ayları yaklaştıkça herkes az veya çok balkon gibi çıkıntı yapan göbeklerini düşünmeye başlar. Hatta bazılarımızda önümüzde şişmiş bir balon görüntüsündedir göbekler. Tabi göbeğimle ilgili ne yapmalıyım diye düşünmeye başladığınızda, sanki sizin beyninizi okumuşçasına yaz aylarına doğru göbek ve karın eritmeye yönelik birçok ürün reklamıyla da karşılaşmaya başlarsınız.
  Son zamanlarda düz bir karın kası oluşturmak ve göbekteki yağları eritmek konusunda yaptığım araştırmalar ve okuduğum güvenilir kaynaklar vücudumuzun belli bölgelerine yönelik zayıflama çalışmalarıyla ilgili doğru bildiğimiz yanlışları keşfetmemi sağladı. Öğrendiğim bilgileri bu konuda araştırma yapmaya zamanı olmayan KisiselGelisim.com üyeleri ile paylaşmak istedim. Çünkü kişisel gelişim insanın kendi kendisiyle barışık olmasıyla ve kendi kendisini sevmesiyle başlayan bir süreçtir.
  Eğer egzersiz konusunda özel bir eğitim almadıysanız veya bir uzman bir görüş doğrultusunda çalışmıyorsanız, çoğu kez hedefinize ulaşamazsınız. Hatta oradan buradan duyduğunuz kulaktan dolma bilgilerle yapılan çalışmaların sakatlanma gibi bir sonuç doğuracağını da unutmamak gerekir.

  Egzersiz Ve Zayıflamayla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar... Bedenimizin bölgesel olarak belli bir bölümünü zayıflatmaya yönelik genel olarak dört yanlış düşünce hakim;
  YANLIŞ – 1 : Karın kaslarını çalıştırmak karnınızdaki yağları eritir.
  Vücudumuzun belli bir bölgesindeki yağları bölgesel olarak eritme diye bir durum kesinlikle yoktur. Vücudunuzun belli bir bölgesini çalıştırmak sadece vücudunuzun o bölgesindeki yağların yakılmasını sağlamaz. Yaptığınız çalışma veya spor vücudunuzun her tarafındaki yağların eşit oranda yakılmasını sağlar. Özellikle karın kaslarını yönelik egzersizler çok az kalori yaktıran çalışmalardır. Vücudunuzdaki yağların erimesi yaktığınız kalori miktarı ile orantılıdır. Örneğin koşmak, karın kaslarını çalıştıran hareketlere göre daha fazla kalori yaktırdığı için, göbeğinizdeki yağların eritilmesi için çok daha verimli ve etkin bir çalışmadır. Şüphesiz sadece karın kaslarına yönelik bir çalışma göbeğinizdeki yağların altındaki kasların gelişmesini sağlar. Ancak bu çalışma az kalori yaktırdığı ve göbeğinizdeki yağları eritemediği için, gelişmiş karın kaslarınız üzerinde sarkan göbek yağları altında kalacağı için, bu durumu hiç kimse fark etmeyecektir.
  YANLIŞ – 2 : Üst ve alt karın kasları birbirine bağlı değildir.
  Üst ve alt karın kasları kesinlikle birbirine bağlıdır. Esasen karın kasları dediğimiz kas yatay olarak geniş ve aynı zamanda da uzun olan tek bir kastır. Dolayısı ile üst veya alt karın kasını çalıştırdığını düşündüğünüz hareketler her iki karın kasını da çalıştırır. Belli hareketlerle kas çalıştırma bölgesi yoğunluğunu aşağı veya yukarı yönde değiştirmek şüphesiz mümkündür. Üst karın bölgesi kaslarına yoğunlaşmak için, sırtüstü yatarken göğüs bölgesini alt karın bölgesine yaklaştıran (ayak ucuna deyme) hareket veya esnemeler yapmalısınız. Alt karın bölgesi kaslarına yoğunlaşmak için de, sırtüstü yatarken karnın alt bölgesini üst karın bölgesine yaklaştıran (ayaklarla ters esneme) hareket veya esnemeler yapmalısınız. Daha iyi anlaşılması için bu egzersizlerle ilgili resimler aşağıda verilmiştir.
  YANLIŞ – 3 : Vücudun üst kısmı esnetilirken (mekik hareketi) destek olarak baş enseden ellerle tutulmalı.
  Destek için kesinlikle baş ellerle enseden tutulmamalı. Böyle bir durumda vücudunuzun üst kısmını kaldırırken üst karın kaslarınızı kullanmak yerine, farkında olmadan ellerinizle başınızı öne doğru çekmeye çalışırsınız. Şüphesiz bu çekme hareketi boyun kaslarınızın gerilerek tehlikeye girmesine sebep olur. Mekik hareketi sırasında kesinlikle ellerinizle başınızı tutmayınız. “Ellerimizi nereye koyalım?” diye sorarsanız; ellerinizi çapraz yapıp göğsünüzün üst kısmında tutarsınız veya ellerinizi yumruk yapıp, hareket sırasında yumruklarınızı kulak seviyesinde tutmaya çalışırsınız.
  YANLIŞ – 4 : Hızlı sonuç almak için karın kaslarınızı her gün çalıştırmalısınız.
  Hızlı sonuç almak için her gün çalışma yapmalı tezini destekleyen bir bilgi mevcut değildir. Kasların yapısının gelişmesi çalışmadan sonra gerçekleşmektedir. Her gün aralıksız kasları çalıştırmak bu gelişmeyi negatif etkiler. Kasların gelişmesi ve yapısının bozulmaması için çalışma sonrası 48 saat ara verilmesi ve bu süreden sonra tekrar çalışma yapılması en uygun programdır.
  Tekrar ediyorum, egzersiz konusunda özel bir eğitim almadıysanız veya bir uzman bir görüş doğrultusunda çalışmıyorsanız, çoğu kez hedefinize ulaşamazsınız. Ancak şunu unutmayın; güzel ve düz bir karın görüntüsüne sahip olmak için önce karın kaslarınızın üzerini kaplayan yağları yakmalısınız. Karın bölgesindeki yağları yakmak için de tüm vücudunuzdaki yağları yakmak zorundasınız. Bu arda şunu da unutmayın; kalori yakmak ve yağları eritmek için spor yaparken, yediklerinize de aynı zamanda dikkat etmek zorundasınız.
  Yukarıda belirttiğim tavsiyelerle birlikte aşağıda verilen egzersizleri de arka arkaya günde bir kere yapmak karın kaslarınızı güzelleştirmek için iyi bir başlangıç olacaktır.
  Ayak ucuna deymek için esneme veya düz mekik hareketini 20 kere yapın.
  Ayaklarla ters esneme veya ters mekik hareketini 20 kere yapın.
  Çapraz esneme veya çapraz mekik hareketini 20 kere yapın.
  45 saniye dinlenin.
  Yukarıda verilen dört adımı iki kere daha tekrarlayarak aynı hareketleri toplam üç kere yapmış olun.  Mekik Hareketi veya Ayak Ucuna Deyme Esnemesi
  Yere önce sırtüstü yatın. Ellerinizi ve ayaklarınızı vücudunuzla tam bir dik açı yapacak şekilde yukarı kaldırın. Gövdenizin üst kısmını yavaşça yukarı doğru kaldırırken ellerinizi ayak uçlarınıza yaklaştırabildiğiniz kadar yaklaştırmaya çalışın. Bu hareket sırasında karın kaslarınızı daraltarak kısaltın. Geriye doğru esneyerek ilk pozisyona dönün. Başlangıçtan itibaren aynı esneme hareketlerini tekrarlayın.


  Ters Mekik veya Bacaklarla Ters Esneme
  Yere sırtüstü yatarak işe başlayın. Elleriniz vücudunuzun yanında düz olarak yere koyun. Vücudunuzun üst kısmı zemine dayanırken, kalçanızı mümkün olduğu kadar yukarı doğru kaldırarak esnetmeye çalışın. Bu hareket sırasında da karın kaslarınızı daraltarak kısaltın. Başlangıçtan itibaren aynı esneme hareketlerini tekrarlayın.

  Çapraz Mekik
  Dizleriniz kırılmış vaziyette ve baldırınız vücudunuzla 90 dereceye yakın bir açı yapacak şekilde sırtüstü yere yatın. Kollarınızı göğsünüzün üst kısmında çapraz olarak tutun. Yavaşça omuzlarınızı yukarı ve ileriye doğru kaldırarak vücudunuzu hafifçe sağ tarafa doğru esnetin. Bu esneme sırasında karın kaslarınızdaki daralmayı hissedin. Daha sonra geriye giderek başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu hareketi istediğiniz kadar tekrarladıktan sonra, aynı hareketi bir kez de sol tarafa doğru esneyerek tekrarlayın.   
 2. Safa U.

  Safa U. Forum Okuru  O kadar emek vermissiniz burada paylasmissiniz bizede tebrik ve tesekkur etmek duser. Ben 4 ayda 22 kilo verdim 0 spor ile tabi sarkmalar oldu cok degil ama vucud sıkılıgı gitti bende 2 ay biraktm skldm diyetten , tekrar basliyorum artik sporda yapacagim bu dediginiz hareketleride hergun tekrarlayacagim bakalim faydasini gorecekmiyiz :)
   
Karnınızı Göbeksiz ve Düz bir hale Nasıl Getirirsiniz? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. istediğinizi yapmayan eşinizi nasıl yola getirirsiniz?

  erkeğe istediğini yaptırma kocaya istediğini yaptırmak erkeklere yaptırmanın yolları erkeklere yaptırma yolları bir erkeğe yaptırmanın Hadi bakalım taktikleri alalım:):cah:
 2. "Karnınızı 10 dakikada sıkılaştırın"

  kollar nasıl sıkılaştırılır Egzersize başlamadan önce 5-10 dakikaya kadar bir süreyi mutlaka ısınmaya ayırın. Daha sonra da bu egzersizleri uygulayıp, karnınızı çalıştırabilirsiniz. Gövdenizi çalıştırmak için: 1. Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın. Ayak parmak uçlarınız hafifçe dışarı bakar durumda olsun, dizlerden de biraz kırın. Ellerinizi omuzlarınızda tutun. 2. Sırtınızı dik...
 3. Eşinizi lezzetli hale nasıl getirebilirsiniz?

  kadın nasıl azdırılır kadınlar nasıl azdırılır kadın azar erkek azar kadınlar Bayanlar siz eşinizi hangi türde pişiriyorsunuz haşlıyormu yoksa donduruyormusunuz? Kocanızı en lezzetli hale nasıl getirebilirsiniz?işte size lezzetli koca pişirme teknikleri :D Gerçek odur ki, bazı kadınlar onları sıcak suda haşlayarak, bazıları ilgisizlikleriyle dondurarak, bazıları da basıp, ezip turşusunu...
 4. Üç Haftada Karnınızı Düzleştirin

  karnı sıkılaştırmak karnı içine çekmek karnını içine çekmek zayıflatırmı içeri zayıflatırmı Göbeğinizden kurtulup karnınızın düm düz olmasını istiyorsanız aşşağıda yazılanları uygulamanız gerekiyor kızlar.Artık sizinde dümdüz bir karnınız olacak:ehi:Hemde 3 hafta da:) Mekik hareketi İşe sabah ve akşam ellişer kez mekik çekerek başlayabilirsiniz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki...
 5. Göbeksiz bir karın için egzersizler

  günde kaç mekik çekmeliyim Göbek bütün kadınların ortak derdidir ve spor yapmadan kolay kolay erimez... Spor salonuna gidecek vakit bulmakta zorlanıyor musunuz? Baltimore 'da bulunan Performance University'nin İşletmecisi Nick Tumminelo tarafından tasarlanan hareketlerle gövde kaslarını çalıştırmanız için masanızı terketmenize bile gerek yok. İşten güçten kafanızı kaldırmak isteyince bu...
 6. İnsan Vücudu besinleri nasıl kullanılabilecek hale getirir kızlar

  Kızlar hani besin yiyoruz ya vücudumuz bu besinler nasıl enerji haline ve kullanabilecek hale getiriyor. Bunu anlatan bir yazı bir paylaşım var mı ?
 7. selam arkadaşlar ünlü sanatçı bu hale nasıl geldi inanamayacaksınız...

  ünlü sanatçı bu hale nasıl geldi ünlü şarkıcı işte bu hale geldi ünlü şarkıcı estetikle bu hale geldi sesini çok beğenerek dinlediğim ünlü arabesk şarkıcısı gökhan güneyi bu halde görünce inanamadım.şarkıcı daha iyi görümek için estetik yaptımış ama eski halinde daha da kötü olmuş.inşallah bu durumu hemen geçer ve eski haline döner. Güney, aslında sadece çenesinin altındaki bezeyi aldırmak...
 8. Gülmekten Karnınızı Ağrıtacak Karikatürler 1

  Bu konu; en komik karikatürler konusunda bilgiler vermektedir. Melekler, şimdi sizlerle paylaşacağım karikatürler biraz sokak ağzı olacak ama kopma garantili :D:D Hani bunları görüp te gülmeyecek birini düşünemiyorum. Umarım beğenirsiniz. Ben bu tarz karikatürlere bayılıyorum hahahahahahahahaha Bunlar beni kesmedi diyorsanız tıklayın
 9. Gülmekten Karnınızı Ağrıtacak Karikatürler 2

  Bu konu; en komik karikatürler hakkında bilgiler vermektedir. Melekler, Gülmekten Karnınızı Ağrıtacak Karikatürler serimize ikinci bölümle devam ediyoruz. Eğer beğenirseniz devamı geleck, sizler için araştıracağım. İlk bölümden sonra şimdi geçelim 2. bölümümüze hahahahahaha
 10. Sporu Nasıl Eğlenceli Hale Getirebilirsiniz?

  spor yapmak için, spor yapmanın faydaları, spor yapmak Sevgili melekle,r spor yapmak çoğumuz için son derece sıkıcı, sevimsiz, omuzlara alınmış ağır bir yük gibidir. Sırf bu sebeple biraz yürümeyi, spor salonuna gitmeyi kendimize zul sayarız. Oysa sağlık için spor yapmak şarttır. Aşağıdaki makalede spor yapmayı nasıl eğlenceli hale getirebileceğiniz konusunda bazı tavsiyelerimiz olacak......

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. yürüyüş hangi bölgeleri zayıflatır

  ,
 2. kosmak hangi kaslari calistirir

  ,
 3. yürüyüş hangi kasları çalıştırır

  ,
 4. yürümek hangi bölgeleri zayıflatır,
 5. yürümek hangi kasları çalıştırır,
 6. yürüyüş nereleri zayıflatır,
 7. koşmak vücudun nerelerini çalıştırır,
 8. kosarken calisan kaslar,
 9. yuruyus yaparken hangi kaslar calisir,
 10. Yürüyüş vucudun neresini eritir