gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Kese Tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

kese tatlısı altın kesesi tatlısı kese tatlisi keloğlan kesesi
    GEREKLİ MALZEMELER: Krep için:
    1,5 bardak un
    2 adet yumurta
    2 su bardağı süt
    2 kaşık kakao
    Yarım bardak şeker
    Kreması için:
    50 gram margarin
    1 bardak un
    2,5 bardak süt
    1 vanilya
    Yarım bardak şeker
    Üzeri için:
    Bal şerbeti
    Hindistan cevizi
    Kürdan
    Yapılışı:
    Bir tencerenin içerisinde margarini eritip unu hafifçe kavuruyoruz. Üzerine sütü ilâve edip kaynatıyoruz. Kaynamaya yakın, şekerini ve vanilyasını ekleyip soğumaya bırakıyoruz. Krep için bir kabın içerisine soğuk sütü ve yumurtayı koyuyoruz, üzerine yavaş yavaş unu ilâve ediyoruz. Şekerini ve kakaosunu da ekledikten sonra teflon tencereye yarım kepçe koyup orta ateşte ters yüz edip iki tarafını da pişiriyoruz. Kreplerin içerisine kremayı koyduktan sonra krebi ikiye katlıyoruz. Kenarlarından pile şekli verip ortadan kürdan geçiriyoruz. Krebin uç kısımlarını şerbete ve Hindistan cevizine batırdıktan sonra servis yapabilirsiniz. Âfiyet olsun.

Kese Tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Revani Tatlısı

Revani Tatlısı

revanitatlısı revani tatlisi revani tatlısı revane tatlısı revane tatlisi 3 yumurta 1 nescafe fincanı irmik 1 nescafe fincanı un 1 nescafe fincanı tozşeker 1 nescafe fincanı yoğurt (veya süt) Yarım nescafe fincanı sıvıyağ 1 paket kabartma tozu Şerbeti :3 nescafe fincanı tozşeker,3 nescafe fincanı su ve vanilya -Yapılışı- Yumurta ve şekeri beyazlaşana dek çırpın.Diğer malzemeleri...
  2. Saç Kesimi!!!!

Saç Kesimi!!!!

perçem kesimi perçemli saç kesimleri perçem kesimleri saç kesimi video Aynı konunun 3 versiyonu... 1- Kadin/Erkek 2- Kadin/Kadin 3- Erkek/Erkek 1.Versiyon Kadin / Erkek: Bir erkegin hayati nasil karartilir? Kadin: Saçimi kestireyim mi? Erkek: Olur. Kadin: Ama kiyamiyorum. Erkek: Öyleyse kestirme. Kadin: Canim degisiklik istiyor... Erkek: O halde kestir. Kadin: Bana akil vermeyi...
  3. Midye Tatlısı

Midye Tatlısı

midye tatlısı midye tatlisi tatlısı yapılışı tatlısının yapılışı video Malzemeler 1 yumurta yarım p. yaşmaya 1 çay b. sıvıyağ 1 çay b. süt 1 fiske tuz alabildiği kadar un iç harcı için: 1 su b. iri çekilmiş ceviz şerbeti için: 3,5 su b. su 3,5 su b. tozşeker yarım limon suyu Yapılışı İlk olarak karıştırma kabına süt, yağ ve yumurta alınarak...
  4. ucundan kestim(=

ucundan kestim(=

Cahilliğinde bu kadarı olmaz dedirten bi haber buldum sizler için sevgili melekler... Bu insanların bilinçsizce yetiştirilmesinın sonucudur bu.Ya o cocuklara kim bakacak be adam ,varmı o kadar paran senin. Nasıl büyütecek nasıl yetiştireceksin ki daha sen bile yetişkin sayılmazken üstelik... Hadi cocuklara baktın diyelim ya o kadının durumu kolaymı 12 tane cocuk dunyaya getirmek...İçler acısı...

Sayfayı Paylaş